Προς το περιεχόμενο

Router access point


valedinos1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οτι και να παρεις το πρωτο πραγμα για μενα firmware update και μετα το σεταρισμα για να ειμαι Upto date.τωρα ναι η απλη λυση που σε εμενα ειχε παιξει οπως και σε αλλους που εχουν παρει εδω μεσα ηταν τα tplink 701,801 Kai to 730re.τα air live πανε σε πιο ψαγμενες καταστασεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν το παρω θα σε ενημεροσω για βοηθεια. α και κατι ακομα. θελει να μου δωσει καποιος ενα ρουτερ (με λιγο κοστος) της siemens το οποιο οπο οτι μου ειπε γινετε repeater. ισχυει. αυτος ειναι ηλεκτρονικος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον εννοεις το siemens sl2-141 το οποιο ελεγε μεσα για Repeater.ειχα κοιταξει στο Manual και με βαση αυτα που εγραφε καταλαβα ετσι νομιζω δηλαδη οτι το repeater δεν ειναι Repeating οπως το θες αλλα ειναι με wds..Οποτε δεν αξιζει καν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι προσπαθουσα και εγω να καταλαβω αν ειναι repeater η wds γιατι απο την μια γραφει repeater και μετα γραφει για wds.και ειχα στα χερια μου siemens sl2-141 αλλα δεν εκατσα ποτε να το ψαξω να σου πω την αληθεια.ετσι και αλλιως δεν κυκλοφορει και πολυ αυτο το μοντελο πλεον.η μαλλον δεν υπαρχει ποια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Μολις πηρα ενα ρουτερ thomson TG 585i 7. θελω να ρωτησω αν μπορω να το κανω acces point ? οπως εχω πει θελω να βελτιώσω το ασυρματο σημα που λαμβανω και να το περνω ενσηρματο μεσο αυτου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις πηρα ενα ρουτερ thomson TG 585i 7. θελω να ρωτησω αν μπορω να το κανω acces point ? οπως εχω πει θελω να βελτιώσω το ασυρματο σημα που λαμβανω και να το περνω ενσηρματο μεσο αυτου.

an θες ακομα να κανεις αυτο που εγραφες πιο πανω οχι το Thomson δεν παιζει σαν repeater>η να πω καλυτερα γινεται να παιξει αλλα ειναι τεραστια ιστορια με πολλα θεματα και δεν ειναι σιγουρο οτι θα πετυχει.repeater ειπαμε να παρεις οχι adsl router.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μονο με wds γινεται και σου ειπα στο αλλο Post τι θελει για να γινει.εφοσον παιρνεις ιντερνετ απο τον γειτονα δεν μπορεις να ριξεις καλωδιο μεχρι εκει οποτε θες Repeater σαν το tp link 801nd 701nd h 830re

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα για να μην ανοιγω καινουργιο Thread θελω να ρωτησω το εξης μιας και εχω μπερδευτει.

Εχω 2 ρουτερ tg585v8 και ειμαι στην forthnet.

To ενα το εχω στο δωματιο οπου εχω ενσυρματα το pc μου και θελω, στο σαλονι oπου απεχει κανα 15 μετρα να συνδεσω την τηλεοραση στο ιντερνετ αλλα ενσυρματα,εννοειται χωρις να τραβηξω καλωδιο απο το δωματιο γιατι ειναι λιγο μακρια.Μπορω να το πετυχω αυτο?και αν ναι τι πρεπει να κανω?βοηθαει το δευτερο ρουτερ πουθενα?

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να γινει αυτο πρεπει να κανεις το παρακατω που ειναι κοματακι δυσκολο.

α.αλλαγη και στα δυο ρουτερ το firmware και βαζεις generic για να εχεις telnet.μετα

πρεπει να κανεις ρυθμισεις για να παιξουν μεταξυ τους wds ωστε το ενα thomson να παιρνει απο το αλλο ασυρματα και να δινει ειτε ασυρματα ειτε ενσυρματα.ολα θα γινουν απο telnet>δεν ειναι κατι δυσκολο αλλα εχεις ενα μεγαλο περιορισμο.αν παιξεις με wds ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ WPA ή WPA2 ΚΛΕΙΔΩΜΑ.παιζει το wds μονο με wep και το wep σπαει ευκολα.αλλιως πας και αγοραζεις Repeater και γλυτωνεις ολα τα παραπανω (firmwares,wep,cli interface)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H λυση με το repeater ειναι και η πιο λογικη μιας και δεν θελω να μπλεξω με τις ρυθμισεις των ρουτερ.

Επισης κατι σαν αυτο θα μου κανει δουλεια?

Με βλεπω να βγαζω το ρουτερ απο το δωματιο να το βαλω στο σαλονι και να συνδεομαι ασυρματα με το pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H λυση με το repeater ειναι και η πιο λογικη μιας και δεν θελω να μπλεξω με τις ρυθμισεις των ρουτερ.

Επισης κατι σαν αυτο θα μου κανει δουλεια?

Με βλεπω να βγαζω το ρουτερ απο το δωματιο να το βαλω στο σαλονι και να συνδεομαι ασυρματα με το pc.

αυτο που λες να βαλεις το ρουτερ στο σαλονι ωστε η τηλεοραση να παιρνει με καλωδιο και το Pc σου ασυρματα ειναι η πιο καλη λυση και η πιο φτηνη.κατα τα αλλα ναι το ρουτερ αυτο κανει .απο οτι βλεπω γραφει

Διαθέτει 7 διαφορετικά modes! (AP, Client, Bridge, Bridge with AP, AP Repeater, WISP, WISP Repeater)

οποτε εσυ λογικα θα παιξεις με client αν θυμαμαι καλα η bridge.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...