Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα - Ένας τύπος παίρνει κάθε πρωί το λεωφορείο...


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην ακολουθία των πρώτων αριθμών, το άθροισμα των τετραγώνων των επτά πρώτων (2,3,5,7,11,13,17) είναι 666.

Επαληθεύστε το πριν το εξαφ

 

Πρέπει επειγόντως να πάω για γυαλιά...

 

 

...«πρωτεϊνικές πίπες» διάβασα στην υπογραφή σου... 

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πρέπει επειγόντως να πάω για γυαλιά...

 

 

...«πρωτεϊνικές πίπες» διάβασα στην υπογραφή σου... 

 

ξερεις τι λενε, ο πεινασμένος..

 

 

τρώει δυο πιτογυρα και ειναι εντάξει

 

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Αφεντικό δε θέλω να έρθω δουλειά έχει πολύ κρύο.
-Μα 
-ΖΕ ΤΣΕΛΩ ΕΙΠΑ

 

- Πόσο καιρό έχεις να κάνεις σεξ;

- Ουουου... Πάνω από μήνα.
- Δηλαδή ??
- Τέσσερα χρόνια...

 

-Συγγνώμη αφεντικό. Το αυτοκίνητό μου χάλασε κ δεν μπορώ να έρθω στην δουλειά.

-Γιατί δεν παίρνεις το λεωφορείο?
-Δεν έχω λεωφορείο.

  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά είναι τα 5 καλύτερα ανέκδοτα όλων των εποχών

Με ένα διαφορετικό αντικείμενο καταπιάστηκαν ερευνητές από το Πανεπιστήμιο της Οξφόρδης. Έψαξαν και βρήκαν τα πέντε καλύτερα ανέκδοτα... 

Οι καθηγητές μελέτησαν την αντίδραση 55 φοιτητών από το London School of Economics σε 65 διαφορετικά αστεία, τα οποία διάλεξαν από ιστοσελίδα με τα πιο επιτυχημένα ανέκδοτα που έχουν ειπωθεί ποτέ. Μιλάμε πάντα για έρευνα που έγινε στη Βρετανία και που στην πλειονότητά τους οι συμμετέχοντες είναι Βρετανοί, άρα και το χιούμορ είναι ανάλογο ή έστω διαφορετικό από το δικό μας. 
Οι ερευνητές της Οξφόρδης μελέτησαν το πώς λειτουργεί ο κάθε εγκέφαλος στο άκουσμα κάποιου αστείου και βρήκαν την αιτία που γελάμε με κάτι που απλά μας διηγούνται. Η απάντηση είναι πως ένα ανέκδοτο που είναι μικρό και κατανοητό είναι το κλειδί για να ξεκαρδιστεί κάποιος στα γέλια (με τα πολύπλοκα και «ψαγμένα» αστεία, συνήθως δεν πιάνει). 
 
Η πραγματική αγάπη διαρκεί για πάντα 
Είναι ο τελικός του Παγκοσμίου Κυπέλλου και ο Τιμ αποφασίζει να πάει στο γήπεδο. Κάθεται και παρατηρεί ότι η θέση δίπλα του είναι άδεια. Τότε γυρίζει σε εκείνον που καθόταν παραδίπλα και τον ρωτά εάν η θέση είναι πιασμένη. «Όχι», του λέει ο άνδρας, «η θέση είναι άδεια». «Αυτό είναι απίστευτο», είπε ο Τιμ. «Ποιος θα άφηνε μια τέτοια θέση;». Και τότε ο άνδρας του απαντά: «Βασικά η θέση ανήκει σε εμένα. Υποτίθεται πως θα ερχόμουν με τη γυναίκα μου, όμως πέθανε. Αυτό είναι το μόνο Παγκόσμιο Κύπελλο που δεν είμαστε μαζί από τότε που παντρευτήκαμε». «Ω, τα συλλυπητήριά μου. Αυτό είναι απαίσιο… Όμως δεν μπορούσες να βρεις κάποιον άλλο, ένα φίλο, συγγενή ή γείτονα για να έρθει μαζί σου;». Ο άνδρας κουνά αρνητικά το κεφάλι. «Όχι», του λέει. «Είναι όλοι στην κηδεία». 
 
Στον δρόμο για τη δουλειά 
Ένας άνδρας φτάνει αργοπορημένος στη δουλειά. Το αφεντικό φωνάζει: «Έπρεπε να έχεις έρθει στις 8.30!». Απαντά: «Γιατί; Τι συνέβη στις 8.30;» 
 
Το παιδί και ο κουρέας 
Ένα νεαρό αγόρι μπαίνει σε ένα κουρείο και ο κουρέας ψιθυρίζει στον πελάτη: «Αυτό είναι το πιο χαζό παιδί στον κόσμο. Δες». Ο κουρέας τότε βάζει ένα δολάριο στο ένα χέρι και κάτι ψιλά στο άλλο. «Διάλεξε όποιο θες», λέει στο παιδί. Το παιδί παίρνει τα ψιλά και φεύγει. «Τι σου είπα;», λέει ο κουρέας, «το παιδί δεν θα μάθει ποτέ». Αργότερα, ο πελάτης συναντά το παιδί στον δρόμο, να τρώει παγωτό. «Να σε ρωτήσω, νεαρέ, γιατί δεν πήρες το δολάριο;», ρώτησε ο πελάτης. «Τη μέρα που θα πάρω το δολάριο, το παιχνίδι θα τελειώσει», λέει το παιδί. 
 
Μία στο εκατομμύριο 
Η Κίνα έχει ένα δισεκατομμύριο κατοίκους. Ένα δισεκατομμύριο! Αυτό σημαίνει ότι ακόμα και εάν είσαι άνθρωπος τον οποίο βρίσκει κανείς μία στο εκατομμύριο, υπάρχουν άλλοι 1.000 σαν εσένα. 
 
Αγώνας με μια αρκούδα 
Δύο κατασκηνωτές περπατούν μέσα στο δάσος, όταν μια αρκούδα εμφανίζεται στο ένα μέτρο. Η αρκούδα βλέπει τους κατασκηνωτές και αρχίζει να τους πλησιάζει. Ο πρώτος άνδρας ρίχνει κάτω την τσάντα του και αρχίζει να φορά τα αθλητικά του παπούτσια. Ο δεύτερος άνδρας λέει: «Τι κάνεις; Τα αθλητικά δεν θα σε βοηθήσουν να ξεπεράσεις την αρκούδα». «Δεν χρειάζεται να ξεπεράσω την αρκούδα», λέει ο άλλος. «Αρκεί να τρέξω πιο γρήγορα από σένα». 
 
Έτσι, από τη βαθμολογία και τις αντιδράσεις των συμμετεχόντων, οι ερευνητές βρήκαν το Τop 5 των ανεκδότων όλων των εποχών.
:shock:  
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα που εβγαλα τώρα.

Ειναι ο Τοτος και λεει στο πατέρα του.

Μπαμπα εγω θα γινω πλανηταρχης.

- Μα τι λες παιδι μου αφου εισαι μπαλομαζοχτρα.

Ναι αλλα εχω προοπτική εξέλιξης.Απο μπαλομαζωχτρα θα γινω βοηθος διαιτητή. Απο βοηθός διαιτητή θα γινω διαιτητής απο διαιτητής θα γινω αρχιδιαιτητης.απο αρχιδιαιτητης θα γινω προεδρος της σουπερλιγκ μετα προεδρος της uefa μετα υπουργος αθλητισμου μετα προθυπουργος και τελος πλανηταρχης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα που εβγαλα τώρα.

Ειναι ο Τοτος και λεει στο πατέρα του.

Μπαμπα εγω θα γινω πλανηταρχης.

- Μα τι λες παιδι μου αφου εισαι μπαλομαζοχτρα.

Ναι αλλα εχω προοπτική εξέλιξης.Απο μπαλομαζωχτρα θα γινω βοηθος διαιτητή. Απο βοηθός διαιτητή θα γινω διαιτητής απο διαιτητής θα γινω αρχιδιαιτητης.απο αρχιδιαιτητης θα γινω προεδρος της σουπερλιγκ μετα προεδρος της uefa μετα υπουργος αθλητισμου μετα προθυπουργος και τελος πλανηταρχης.

 

post-249608-0-15119000-1448749354_thumb.jpg

  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα που εβγαλα τώρα.

Ειναι ο Τοτος και λεει στο πατέρα του.

Μπαμπα εγω θα γινω πλανηταρχης.

- Μα τι λες παιδι μου αφου εισαι μπαλομαζοχτρα.

Ναι αλλα εχω προοπτική εξέλιξης.Απο μπαλομαζωχτρα θα γινω βοηθος διαιτητή. Απο βοηθός διαιτητή θα γινω διαιτητής απο διαιτητής θα γινω αρχιδιαιτητης.απο αρχιδιαιτητης θα γινω προεδρος της σουπερλιγκ μετα προεδρος της uefa μετα υπουργος αθλητισμου μετα προθυπουργος και τελος πλανηταρχης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενός του έχει μπει η εμμονή ιδέα ότι το πουλί του ήταν πολύ μικρό. Και δεν

πλησίαζε γυναίκα, μην τυχόν γελοιοποιηθεί. Ώσπου μια μέρα ερωτεύεται μια

νοσοκόμα. Και ένα βράδυ, καταλήγουν στο σπίτι της. Βάζει ΑΥΤΗ κατάλληλη

μουσική

και τον προωθεί προς το υπνοδωμάτιο. ΑΥΤΟΣ, έντρομος, της εκθέτει το

πρόβλημα

του.

ΑΥΤΗ -μην φοβάσαι, νοσοκόμα είμαι, δεν θα γελάσω

ΑΥΤΟΣ(κατακόκκινος, τα κατεβάζει)

ΑΥΤΗ -μια χάρα είναι, έχω δει και μικρότερα

ΑΥΤΟΣ -δεν σε πιστεύω

ΑΥΤΗ (ψιλοκαγχάζοντας) -αλήθεια σου λέω. Παλιότερα δούλευα σε μαιευτήριο

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Τι είναι πράσινο, το καλοκαίρι το κρεμάω πάνω από το τζάκι και το ποτίζω κάθε Τετάρτη?

 

-Το καλοριφέρ μου. Δικό μου ειναι, ό,τι θέλω το κάνω!

 

SORRY

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...