Προς το περιεχόμενο

Dell S Series Monitors


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλε maoukos εχεις pm

Paiδια δε σας κρυβω οτι εδω και καιρω ειμαι με ετοιμοθανατη οθονη γιατη δεν μπορω να αποφασισω αναμεσα στην 2312hm και την s2440.Sτην αρχη εκλινα προς την δευτερη, στη συνεχεια θεωρησα καλυτερη την πρωτη, τωρα??????

ΟΠτε θα κανω και εγω την ερωτηση που εκανε φιλος παραπανω....

σε σχέση με τις ultrasharp σε παρεμφερείς ίντσες είναι καλύτερη επιλογή για καθημερινή χρήση και games?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το μονο σιγουρο ειναι οτι πρεπει να τσεκαρεις απο κοντα την S2440L γιατι εχει θεμα με την αντανακλαση. Αν εχεις αρκετο φως στο δωματιο σου θα την χρησιμοποιεις και για καθρεφτη :-) και στα καταστηματα που μου εστειλες δεν νομιζω να μπορουμε να την τσεκαρουμε live.

 

οποιος θελει να δει φωτο απο την s2740l ας τσεκαρει εδω http://www.wecravegamestoo.com/forums/gadgetry-electronics-discussion/11922-dell-s2740l-review-1920x1080-edge-ege-glass-ips.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως δεν μπορω να δω live καμια απο τις δυο(μενω εκτος αθηνων).Προσωπικα κλινω προς την 2312hm για πολλους λογους(antiglare,ρυθμισεις υψους ,συνδεσιμοτητα) απλα θεωρω οτι η s series ειναι πιο κομψη( αν και παραειναι λεπτη οποτε τιθεται θεμα με τη wεbcam και το κεντρικο ηχειο του 5.1 που εχω ηδη μπανω στην οθονη μου) και οτι η εικονα ειναι παραπλησια με την 2312.Προσωπικες εκτιμησεις παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συγκριση της 2440 ειναι με την 2412 και οχι την 2312.

Για μενα, αφου ερχεται στα 233ευρω η 2440, υπερεχει 2412 και σε ποιοτητα απεικονισης και σε συνδεσιμοτητα (ειδικα αυτο το 2ο ειναι τρατζικ για την 2440, δεν νοειται οθονη με 233 ευρω να εχει 1 HDMI και τελος...).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις δικιο σε αυτο και συμφωνω.

Για οποιον τυχον ενδιαφερεται την εβγαλε και το ΑΜΑΖΟΝ stiw 200 λιρες μη διαθεσιμη προς το παρον.

http://www.amazon.co.uk/Dell-S2440L-inch-Widescreen-Monitor/dp/B009LI5336/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1349982336&sr=8-1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εχεις δικιο σε αυτο και συμφωνω.

Για οποιον τυχον ενδιαφερεται την εβγαλε και το ΑΜΑΖΟΝ stiw 200 λιρες μη διαθεσιμη προς το παρον.

http://www.amazon.co...49982336&sr=8-1

 

με 233 euro από visiostudio αξίζει να την πάρει κάποιος από amazon?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα με τις glossy είναι να μην έχεις πηγή φωτός μπροστά απ' την οθόνη.

 

αν ειναι να κλεινουμε παραθυρα-πορτες-φωτα για να κατσουμε στο pc δεν αξιζει..

 

μετα απο αρκετο ψαξιμο κατεληξα οτι για gaming ειναι καλυτερα να παω σε IPS panel. Τεινω λοιπον προς 2412 + λογο συνδεσιμοτητας (περισσοτερες επιλογες)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για gaming τα IPS είναι καλύτερα από τα VA από άποψη ταχύτητας.

 

Τα ΤΝ είναι ακόμα πιο γρήγορα βέβαια, αλλά χάνουν σε όλους τους υπόλοιπους τομείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

στο post #18 έχω δώσει το review από tftcentral...

 

best 24 όχι, σε αυτά τα λεφτά μπορεί...

σηγουρα στα λευτα της θα ειναι top απο κει και περα θα υπαρξουν και αλλες καλητερες! αλλα πιστευω με το amva panel θα εχει μεγαλη επιτυχια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Ημουνα πολυ κοντά στην αγορά της dell 2412hm αλλα στη σκέψη των 27" ιντσών με εχει δελεάσει έστω και με την μικρότερη δυνατή για 27" ανάλυση η Dell-S2740L

Ποια η γνώμη σας;

Θα πήγαινα για την 2713 αλλα τα χρηματα ειναι πολλά!!!

Μήπως κάποια απο τις lg ips 27" αξίζει καλύτερα;

Χρήση Internet,movies,games

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...