Προς το περιεχόμενο

Nikon D3100 Digital SLR Camera with 18-55mm VR Lens Kit (14.2MP) 3 inch LCD


val007

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλή τιμή... αν και θεωρώ θέμα χρόνου να πέσει και στη χώρα μας στα 400 ευρώ μιας και ήρθε για τα καλά η 3200 που είναι ο αντικαταστάτης.

 

Υπόψη ότι στην Ελλάδα την παίρνεις 459 αλλά με 24 άτοκες δόσεις (electroworld.gr) που σίγουρα το amazon δεν κάνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...πιστευω οτι αξιζει να δωσεις 100 ακομη και να παρεις την D3200

http://www.skroutz.g...-D3200-Kit.html

 

στα 500+ μπορει να πετυχεις καμια D5100

 

Αναγκαστικα πρεπει να την αγορασω απο Kotsovolo οποτε αυτη την στιγμη εχουν 625ε την 5100 και 699 την 3200....

Περα απο τα Megapixels (που εχει 16.2 η μια και 24.2 η αλλη) εχουν αλλες διαφορες ? Και 16MP νομιζω ειναι παραπανω απο αρκετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναγκαστικα πρεπει να την αγορασω απο Kotsovolo οποτε αυτη την στιγμη εχουν 625ε την 5100 και 699 την 3200....

Περα απο τα Megapixels (που εχει 16.4 η μια και 24.2 η αλλη) εχουν αλλες διαφορες ? Και 16MP νομιζω ειναι παραπανω απο αρκετα.

Τα megapixels είναι το τελευταίο που πρέπει να κοιτάς.

 

Διάβασε όσα περισσότερα reviews μπορείς ( π.χ. από dpreview & photography blog ) για την μηχανή και τον φακό που φοράει, δες και κριτικές χρηστών και samples και απόφασισε ποια σε καλύπτει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως τα reviews δεν λενε τπτ. Ετσι ειχα αγορασει και αλλες DSLR και στο τελος βγηκαν πατατες.

Εγω ψαχνω κυριως καποια μηχανη που να βγαζει "ατοφιες" φωτος μπροστα σε φωτογραφικο παγκο με καπου 1000W σε λαμπες ψυχρου φωτος.

Οσες φωτ. εχω τωρα βγαζουν σκοτεινες φωτος οταν τις δουλευω με τον παγκο και πρεπει να καθομαι να κανω επεξεργασια για να βγουν καπως καλες. Δυστυχως εχω δοκιμασει οτι setting εχουν και εφοσον δεν εχει αλλαξει κατι ψαχνω για κατι καλυτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως τα reviews δεν λενε τπτ. Ετσι ειχα αγορασει και αλλες DSLR και στο τελος βγηκαν πατατες.

Εγω ψαχνω κυριως καποια μηχανη που να βγαζει "ατοφιες" φωτος μπροστα σε φωτογραφικο παγκο με καπου 1000W σε λαμπες ψυχρου φωτος.

Οσες φωτ. εχω τωρα βγαζουν σκοτεινες φωτος οταν τις δουλευω με τον παγκο και πρεπει να καθομαι να κανω επεξεργασια για να βγουν καπως καλες. Δυστυχως εχω δοκιμασει οτι setting εχουν και εφοσον δεν εχει αλλαξει κατι ψαχνω για κατι καλυτερο.

 

Κάποιο λαθος κανεις, δεν μπορει 1000w προβολείς και να βγάζεις σκοτεινές φωτογραφίες και με τέτοιου επιπέδου μηχανές,

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως τα reviews δεν λενε τπτ. Ετσι ειχα αγορασει και αλλες DSLR και στο τελος βγηκαν πατατες.

Εγω ψαχνω κυριως καποια μηχανη που να βγαζει "ατοφιες" φωτος μπροστα σε φωτογραφικο παγκο με καπου 1000W σε λαμπες ψυχρου φωτος.

Οσες φωτ. εχω τωρα βγαζουν σκοτεινες φωτος οταν τις δουλευω με τον παγκο και πρεπει να καθομαι να κανω επεξεργασια για να βγουν καπως καλες. Δυστυχως εχω δοκιμασει οτι setting εχουν και εφοσον δεν εχει αλλαξει κατι ψαχνω για κατι καλυτερο.

 

dSLR και πατάτα δε γίνετε!

Κάτι δεν έκανες σωστά.

Απο τη στιγμή που υπάρχει φώς οι διαφορές της φθηνότερης με την ακριβότερη είναι "μικρές" σε ανάλυση 1-2Mp (απλή φωτογραφία).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναγκαστικα πρεπει να την αγορασω απο Kotsovolo οποτε αυτη την στιγμη εχουν 625ε την 5100 και 699 την 3200....

Περα απο τα Megapixels (που εχει 16.2 η μια και 24.2 η αλλη) εχουν αλλες διαφορες ? Και 16MP νομιζω ειναι παραπανω απο αρκετα.

Ήμουν σ'αυτό το διλημμα πριν το καλοκαίρι. Πήρα d5100

Νομίζω η d5100 είναι καλύτερο μοντέλο. Δες κι εδώ http://snapsort.com/...-vs-Nikon-D5100

Καλύτερος αισθητήρας, 20% περισσότερη μπαταρία, οθόνη που περιστρέφεται και βοηθάει πολύ στα video.

Κάποια στιγμή θα βγει η 5200 αντικαταστάτης αλλά δε φαίνεται να είναι σύντομα.

Η σειρά 5000 είναι γενικά ένα κλικ πάνω από την 3000.

H 3200 βγαίνει πιο ακριβή γιατί είναι νεότατο μοντέλο. Οι φακοί πάντως είναι σημαντικότερη επένδυση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...