Προς το περιεχόμενο

Nikon D3100 Digital SLR Camera with 18-55mm VR Lens Kit (14.2MP) 3 inch LCD


val007

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν την θεωρω καλη προσφορα να αγορασεις DSLR απο το εξωτερικο. Στην Ελλαδα πριν ενα μηνα που εψαξα ειχε απο το καταστημα παρακατω 460, τωρα επεσε λιγο.

 

http://www.e-profess...roduct_id=32977

 

Δηλαδη 457-20 η προσφορα =437€

Ειχα καλεσει καποιο καταστημα, δεν θυμαμαι εαν ειναι το συγκριμενο και ειχα ζητησει εαν γινεται να αφαιρεσουμε την τσαντα που δινουν (η οποια ειναι μια χαρα τσαντα μεταφορας) και το καταστημα ηταν συζητησιμο για να πεσει η τιμη χωρις τσαντα.

 

Και θα εχεις εγγυηση απο Ελλαδα και οχι απο Αγγλια. Και 6 ατοκες δοσεις με καρτα. Και θα εχεις και αποδειξη αγορας για να αισθανεσαι λιγο μακακας που δεν κλεβεις το κρατος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, οκ... ότι πεις... :P

Αν και το θέμα είναι για την 3100 θα βγω λίγο offtopic και θα μιλήσω για την 5100 που παρήγγειλα από το amazon..

 

D5100 Body amazon

 

vs

 

D5100 Body ελληνικά καταστήματα

 

 

Οπότε και με δόσεις "άτοκες" (που ποτέ δεν είναι άτοκες στην πραγματικότητα) έχουμε μια διαφορά της τάξης των ~135€!

Όσο για την εγγύηση από Ελλάδα... χίλιες φορές θα εμπιστευόμουν το amazon...

Σε επικοινωνία που είχα μαζί τους, μου είπαν ότι αν πάθει κάτι την στέλνω σε αυτούς και αναλαμβάνουν αυτοί. Όσες φορές έχω στείλει επιστροφή προϊόν στο amazon, μέσα σε μια εβδομάδα είχα καινούργιο το προϊόν ή επιστροφή των χρημάτων στην κάρτα μου!

Επίσης η απόδειξη αγοράς του amazon ισχύει κανονικά στην Ελλάδα, για αυτό και ότι αγοράζεις από αυτό, όταν επιλέγεις να στο αποστείλουν Ελλάδα σου αλλάζουν το Φ.Π.Α. σε 23%.

 

Μακάκας αισθάνομαι που τόσα χρόνια με κλέβει το κράτος....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πάντως επέστρεψα ένα κόσμημα πίσω στο amazon και πήρε συνολικά 2 μήνες για να πάρω τα χρήματα μου πίσω.

Είμαι αμαζονάκιας αλλά ταλαιπωρήθηκα αρκετά.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω, μάλλον είσαι από τους τυχερούς.... :P

Εγώ ότι έχω στείλει (15-20 προϊόντα) μέσα σε 1 εβδομάδα είχα επιστροφή χρημάτων ή αποστολή νέου προϊόντος...

Μάλιστα υπήρχαν περιπτώσεις που μου είχαν αποστείλει το καινούργιο προϊόν πριν καν τους στείλω το ελαττωματικό!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, οκ... ότι πεις... :P

Αν και το θέμα είναι για την 3100 θα βγω λίγο offtopic και θα μιλήσω για την 5100 που παρήγγειλα από το amazon..

 

D5100 Body amazon

 

vs

 

D5100 Body ελληνικά καταστήματα

 

 

Οπότε και με δόσεις "άτοκες" (που ποτέ δεν είναι άτοκες στην πραγματικότητα) έχουμε μια διαφορά της τάξης των ~135€!

Όσο για την εγγύηση από Ελλάδα... χίλιες φορές θα εμπιστευόμουν το amazon...

Σε επικοινωνία που είχα μαζί τους, μου είπαν ότι αν πάθει κάτι την στέλνω σε αυτούς και αναλαμβάνουν αυτοί. Όσες φορές έχω στείλει επιστροφή προϊόν στο amazon, μέσα σε μια εβδομάδα είχα καινούργιο το προϊόν ή επιστροφή των χρημάτων στην κάρτα μου!

Επίσης η απόδειξη αγοράς του amazon ισχύει κανονικά στην Ελλάδα, για αυτό και ότι αγοράζεις από αυτό, όταν επιλέγεις να στο αποστείλουν Ελλάδα σου αλλάζουν το Φ.Π.Α. σε 23%.

 

Μακάκας αισθάνομαι που τόσα χρόνια με κλέβει το κράτος....

 

Ακριβως ετσι οπως το ειπες.

Εδω μιλαμε για την 3100 και εξηγω οτι δεν αξιζει να κανεις αγορα αξιας 400€ απο εξωτερικο για να κερδισεις 20€

Εσυ απαντας σε αυτο συγκρινοντας μια αλλη φωτογραφικη μηχανη.

 

Ναι, οκ... ότι πεις... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ απαντας σε αυτο συγκρινοντας μια αλλη φωτογραφικη μηχανη.

Ναι μπορεί να μιλάω για άλλη φωτογραφική αλλά αυτά που γράφω από κάτω ισχύουν και για την d3100... ;)

 

Εδω μιλαμε για την 3100 και εξηγω οτι δεν αξιζει να κανεις αγορα αξιας 400€ απο εξωτερικο για να κερδισεις 20€

Και εγώ με τη σειρά μου εξηγώ γιατί προτιμώ να κάνω αυτή την αγορά από το εξωτερικό... :P

Με τα 20€ που θα κερδίσω αγοράζω και μια 16GB καρτούλα και μου μένουν και 7€ στην τσέπη...

 

Και θα εχεις εγγυηση απο Ελλαδα και οχι απο Αγγλια.

Προτιμώ την εγγύηση από το amazon παρά από οποιοδήποτε ελληνικό κατάστημα...

(Ειδικά εγώ που βρίσκομαι στην επαρχία)

 

Και 6 ατοκες δοσεις με καρτα.

Αφού θα δώσεις 20€ παραπάνω δεν βγαίνουν και τόσο άτοκες οι δόσεις...

 

Και θα εχεις και αποδειξη αγορας για να αισθανεσαι λιγο μακακας που δεν κλεβεις το κρατος.

Η απόδειξη από το amazon ισχύει μια χαρά και στην Ελλάδα μιας και πληρώνεις κανονικά 23% Φ.Π.Α.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

430 μου βγαίνει τελική τιμή.

Καλύτερα διόρθωσέ το. 430 βγαίνει σε ευρώ αν το προχωρήσεις σε παραγγελία.

 

411.14€ ειναι η τελικη τιμη με 23%ΦΠΑ. [Πληρωμη σε λιρες για 1.000.000ή φορα.]

 

Η απο Ελλαδα ψωνισει κανεις η απο αμαζον ο φορος παει στο αγιο Ελληνικο κρατος, εχει ειπωθει κατα κορον 2 χρονια τωρα. Και για οσους νιωθουν μακακες και για οσους νιωθουν υποχρεωση στους αγιους. Για ολους, κανεις μας δεν εξαιρειται!

 

Επειδη πολλοι μιλατε για ενα εικοσαρικο διαφορας, για δωστε το λινκ του Ελληνικου μαγαζιου που την εχει 431 ευρω με τα μεταφορικα! Μηπως μιλαμε για 50 και βαλε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για παμε, τα λεω καλα η παραλογιζομαι;

 

http://www.e-profess...roduct_id=32977

 

Τιμη 457€

 

Κοιτωντας εδω λεει οτι για αγορες πανω απο 400€ σου κανουν καλυτερη τιμη 20€

 

http://www.e-profess...o.gr/bonus.html

 

Νεα τιμη 457-20=437€

411€ στο Αμαζον, 437€ στην Ελλαδα με τσαντα μεταφορας και 6 δοσεις.

 

Προσωπικη εκτιμηση οτι αυτο ισχυει σε ολα τα καταστηματα, απλα δεν μπορουν να το ανακοινωσουν ετσι ευκολα γιατι ελεγχονται απο την αντιπροσωπια που τους οριζει σταθερη τιμη πωλησης, δεν ειναι τυχαιο που ΟΛΟΙ εχουν ακριβως την ιδια τιμη.

 

Μην ξεχνας οτι στην Ελλαδα θα παρεις και τσαντα μεταφορας. Οπως εγραψα παραπανω ειχα καλεσει μερικα καταστηματα και σχεδον ολοι ηταν δεκτικοι να κοψουμε κατι απο την τιμη και να αφησω την τσαντα. Η να παρω μια μνημη αντι τσαντας.

 

Η εγγυηση ειναι της Nikon, δεν εχει σημασια απο που το αγορασεις στο ιδιο σερβις θα καταληξει. Εαν καποιος δεν ανυσηχει για μια dslr και δεν εχει προβλημα να την ξαναστειλει Αγγλια (με κοστος και χρονο) τοτε δεν μπορω να επιχειρηματολογησω περαιτερω.

 

Εγω τουλαχιστον δεν θα μπορεσω να την αγορασω, ισως σε μια αλλη ζωη χωρις κριση και ΔΝΤ και λεφτα που ετρωγα...

 

ΥΓ Νομιζω οτι η 5100 δεν ειναι καθολικα καλυτερη απο την 3100, η 3100 εχει ληψη HD βιντεο με συνεχη αυτοματη εστιαση. Τωρα ξερω οι φτασμενοι απολυτοι καλλιτεχνες δεν θελουν τετοια μπλιμπλικια, αλλα παλι τι δουλεια εχουν οι φτασμενοι καλλιτεχνες εδω μεσα; Υπαρχουν πιο εξειδικευμενα φορουμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα φωτογραφαδικα στο κεντρο ειδικα οταν προκειται για πακετο μηχανη + φακος + καρτα 16 GB class 10 + επωνυμη θηκη κατασκευαστη η τιμη δεν εχει καμμια σχεση με skroutz και βγαινει και φθηνοτερα απο αμαζον και ebay συνολικα στο πακετο.

επισης το σκρουτζ δεν εχει τις τιμες που προκυπτουν με παζαρι ή της προσφορες που βγαζουν καποια καταστηματα για συγκεκριμενα προιοντα.

 

Συγκεκριμενα την D5100 (ειχα ψαξει αρκετα σε ξενα μαγαζια και site) μπορει να την βρει καποιος με πολυ καλο φακο (18-105) 16 γιγα καρτα τοσιμπα η σανντισκ και τσαντα νικον κατω απο 750 ευρω ή την nikon 1 j1 στο σκρουτζ επισημης αντιπροσωπειας παιζει στα 390 ενω σε γνωστη αλυσιδα εχει 329 στο καταστημα και σε φωτογραφαδικο στο κεντρο 300 ευρω με καρτα μνημης 4 γιγα.

 

οποτε γι αυτο το πακετο με καρτα μνημης Link.png Site: Nikon'>http://www.aa-digita...id=1']Nikon D3100 kit 18-55 VR η τιμη θα ειναι στο μαγαζι (ειδικα στο κεντρο) με λιγο παζαρι κοντα στα 420-440 ευρω.

 

Οι φωτογραφικες μηχανες γενικα στην Ελλαδα εχουν παρα πολυ καλες τιμες ειδικα καινουργια μοντελα (μονο στην αμερικη ειναι φθηνοτερα) εκτος απο μερικες κουφες προσφορες που βγαζουν τα αμαζον και ebay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγκεκριμένα παραδείγματα αυτών των καταστημάτων στο κέντρο έχουμε;

 

papadakis

ephotodigital

stavrinakis

photoagora

katerelos

 

τα περισσοτερα ειναι κεντρο εκτος απο το τελευταιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα φωτογραφαδικα στο κεντρο ειδικα οταν προκειται για πακετο μηχανη + φακος + καρτα 16 GB class 10 + επωνυμη θηκη κατασκευαστη η τιμη δεν εχει καμμια σχεση με skroutz και βγαινει και φθηνοτερα απο αμαζον και ebay συνολικα στο πακετο.

επισης το σκρουτζ δεν εχει τις τιμες που προκυπτουν με παζαρι ή της προσφορες που βγαζουν καποια καταστηματα για συγκεκριμενα προιοντα.

 

Συγκεκριμενα την D5100 (ειχα ψαξει αρκετα σε ξενα μαγαζια και site) μπορει να την βρει καποιος με πολυ καλο φακο (18-105) 16 γιγα καρτα τοσιμπα η σανντισκ και τσαντα νικον κατω απο 750 ευρω ή την nikon 1 j1 στο σκρουτζ επισημης αντιπροσωπειας παιζει στα 390 ενω σε γνωστη αλυσιδα εχει 329 στο καταστημα και σε φωτογραφαδικο στο κεντρο 300 ευρω με καρτα μνημης 4 γιγα.

 

οποτε γι αυτο το πακετο με καρτα μνημης Link.png Site: http://www.aa-digita...id=1''>Nikon D3100 kit 18-55 VR η τιμη θα ειναι στο μαγαζι (ειδικα στο κεντρο) με λιγο παζαρι κοντα στα 420-440 ευρω.

 

Οι φωτογραφικες μηχανες γενικα στην Ελλαδα εχουν παρα πολυ καλες τιμες ειδικα καινουργια μοντελα (μονο στην αμερικη ειναι φθηνοτερα) εκτος απο μερικες κουφες προσφορες που βγαζουν τα αμαζον και ebay.

 

Αρκετα απο τα μαγαζακια στο κεντρο ομως κανουν παραεισαγωγες και δεν εχουν χαρτια επισημης αντιπροσωπειας στην Ελλαδα οποτε δεν γνωριζω αν καλυπτεσαι αν παθεις κατι εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...