Προς το περιεχόμενο

Οι ποδοσφαιριστες κανουν στρατο?


vergogc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια, επειδη τον τελευταιο καιρο με απασχολει αυτο το θεμα, εχω ανοιξει και σχετικο T, αναρωτιομουν αν οι ποδοσφαιριστες κανουν στρατο.

Εγω δεν ξερω κανεναν επαγγελματια να σταματησε την μπαλα για να παει να κανει στρατο 9μηνες. Πχ νεους ποδοσφαιριστες που παιζουν Α κατηγορια. Τι γινεται με αυτους? Υπαρχει καποια σχετικη νομοθεσια για απαλλαγη ποδοσφαιριστων?

 

Στρατο δεν πανε επισης και χιλιαδες αλλοι επειδη δε γουσταρουνε η φοβουνται.

Εχει και στο φορουμ πολλους.

Εμενα η απορια μου ειναι πως τη γλυτωνουν παντα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 74
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στρατο δεν πανε επισης και χιλιαδες αλλοι επειδη δε γουσταρουνε η φοβουνται.

Εχει και στο φορουμ πολλους.

Εμενα η απορια μου ειναι πως τη γλυτωνουν παντα.

Εχει μεγαλη διαφορα ομως οι αλλοι ενας απο αυτους και εγω εχουν καποιο προβλημα υγειας και πολυ πιθανο να εχουν και και κοινονικες συνεπεις οπως πχ ο ταδε τα εμαθες δεν πηγε φανταρος ή να μην βρουν ευκολα δουλια((δυσκολο βεβαια σημαρα λογο απορητου αλλα οχι αδυνατο).

 

Οι αλλοι ομως πανε δεν περνανε ουτε εξετασεις ουτε τιποτα και συνεχιζουν τη ζωη τους και πολυ πιθανον για να τους τιμησει το κρατος να τους δωσει το μισθο στελεχους ή κανα προπατσιδικο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ήμουν σειρά με έναν παίκτη του Άρη τότε, όχι κανά τεράστιο όνομα. Τον είδαμε 1-2 μέρες στο κέντρο λίγες μέρες πριν την ορκωμοσία όπου απλά έπινε κανάν καφέ και χαζολογούσε με τους αξιωματικούς, μετά δεν τον ξαναείδε κανείς.

Φιλαράκι που ήταν στο ίδιο στρατόπεδο μ' αυτόν μετά την ορκωμοσία έλεγε ότι απλά πατούσε 1 φορά το μήνα για να υπογράψει κανά χαρτί άδειας κτλ.

 

Ξαναλέω δεν ήταν κανά τεράστιο όνομα, ένα 24χρονο παιδάκι.

Φαντάζομαι όλοι τέτοιες εικονικές θητείες κάνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω δει και ποδοσφαιριστη να βγαινει γιωτας λογω χιαστων...

 

Εχει μεγαλη διαφορα ομως οι αλλοι ενας απο αυτους και εγω εχουν καποιο προβλημα υγειας και πολυ πιθανο να εχουν και και κοινονικες συνεπεις οπως πχ ο ταδε τα εμαθες δεν πηγε φανταρος ή να μην βρουν ευκολα δουλια((δυσκολο βεβαια σημαρα λογο απορητου αλλα οχι αδυνατο).

 

 

σε χωριο μενεις και φοβασαι τις κοινωνικες συνεπειες?

 

οσο για το προβλημα υγειας, αν ειναι τοσο σοβαρο οπως εχουμε ξαναπει υπαρχει και η νομιμη απαλλαγη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να υπηρετούν κανονικά !!! και εμείς που δεν είμαστε ποδοσφαιριστές δουλειές αφήσαμε και κάποιοι τις χάσαμε τελείως

Επεξ/σία από Gtr34
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω δει και ποδοσφαιριστη να βγαινει γιωτας λογω χιαστων...

 

σε χωριο μενεις και φοβασαι τις κοινωνικες συνεπειες?

 

οσο για το προβλημα υγειας' date=' αν ειναι τοσο σοβαρο οπως εχουμε ξαναπει υπαρχει και η νομιμη απαλλαγη[/quote']

 

Εγώ όχι αλλά πολλοί ναι αλλά και στις γειτονιές το ίδιο παίζει.

 

Μην σου πω τι γίνεται με με την οικογένεια θείες-θείους κλπ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου θυμιζεις ενα παιδι που ηξερα που ειχε σοβαρο θεμα , αλλα δεν ηθελε καν να ειναι αοπλος γιατι φοβοταν τι θα λενε στο χωριο...

 

βεβαια στη δικη σου περιπτωση δεν εχω καταλαβει ακομα τι θες να κανεις ή τι σκοπευεις να κανεις..

 

γιατι αν εχεις οντως προβλημα και παρεις απαλλαγη , δε νομιζω οτι καποιος νοημων ανθρωπος θα ελεγε κατι

 

το να πας να τη κοπανησεις και να αρχισεις τα διαφορα "κολπακια" ειναι μαλλον πολυ χειροτερο

 

 

 

επειδη παντως το εχω δει αυτο που λες να συμβαινει σε κοντινους μου ανθρωπου (το τι θα λενε οι γυρω) , να ξερεις οτι αυτοι που νοιαζονται για σενα δε θα πουν τιποτα. οσοι πουν δε θα πρεπε καν να σε ενδιαφερει αν ζουν ή πεθαναν ακομα και αν ειναι συγγενεις σου ή "φιλοι" σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει μεγαλη διαφορα ομως οι αλλοι ενας απο αυτους και εγω εχουν καποιο προβλημα υγειας και πολυ πιθανο να εχουν και και κοινονικες συνεπεις οπως πχ ο ταδε τα εμαθες δεν πηγε φανταρος ή να μην βρουν ευκολα δουλια((δυσκολο βεβαια σημαρα λογο απορητου αλλα οχι αδυνατο).

 

Οι αλλοι ομως πανε δεν περνανε ουτε εξετασεις ουτε τιποτα και συνεχιζουν τη ζωη τους και πολυ πιθανον για να τους τιμησει το κρατος να τους δωσει το μισθο στελεχους ή κανα προπατσιδικο!

Oτι θα φταναμε στο σημειο οι Ι5 - ανυποτακτοι και γενικως οσοι δεν πατησαν ουτε εξω απο στρατοπεδο να διαμαρτυρονται για τα δικαιωματα τους και για αυτους που κανανε στρατο και περασαν ζαχαρη επειδη ειχαν βυσμα ή ιδιοτητα αθλητη, πραγματικα ηταν περα απο καθε φαντασια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου θυμιζεις ενα παιδι που ηξερα που ειχε σοβαρο θεμα , αλλα δεν ηθελε καν να ειναι αοπλος γιατι φοβοταν τι θα λενε στο χωριο...

 

βεβαια στη δικη σου περιπτωση δεν εχω καταλαβει ακομα τι θες να κανεις ή τι σκοπευεις να κανεις..

 

γιατι αν εχεις οντως προβλημα και παρεις απαλλαγη , δε νομιζω οτι καποιος νοημων ανθρωπος θα ελεγε κατι

 

το να πας να τη κοπανησεις και να αρχισεις τα διαφορα "κολπακια" ειναι μαλλον πολυ χειροτερο

 

 

 

επειδη παντως το εχω δει αυτο που λες να συμβαινει σε κοντινους μου ανθρωπου (το τι θα λενε οι γυρω) , να ξερεις οτι αυτοι που νοιαζονται για σενα δε θα πουν τιποτα. οσοι πουν δε θα πρεπε καν να σε ενδιαφερει αν ζουν ή πεθαναν ακομα και αν ειναι συγγενεις σου ή "φιλοι" σου

 

Από θάνατο πάτερα και θεωρήθηκα προστάτης οικογενείας και από αυτοκαταστροφικές διαταραχές. Σιγά γιατί να το κρύψουμε; γνωριζόμαστε και από χθες; σίγα το πράγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oτι θα φταναμε στο σημειο οι Ι5 - ανυποτακτοι και γενικως οσοι δεν πατησαν ουτε εξω απο στρατοπεδο να διαμαρτυρονται για τα δικαιωματα τους και για αυτους που κανανε στρατο και περασαν ζαχαρη επειδη ειχαν βυσμα ή ιδιοτητα αθλητη, πραγματικα ηταν περα απο καθε φαντασια.

Εγω ομως δεν κοροιδευω το κοσμο λεω δεν πηγα-παω οχι πηγα αλλα καθομουν και κολοβαραγα.

Δηλαδη εμεις δεν εχουμε δικαιομα γνωμης ? Ειμαστε ανθρωποι ενως κατοτερου θεου ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ομως δεν κοροιδευω το κοσμο λεω δεν πηγα-παω οχι πηγα αλλα καθομουν και κολοβαραγα.

Δηλαδη εμεις δεν εχουμε δικαιομα γνωμης ? Ειμαστε ανθρωποι ενως κατοτερου θεου ?

Μια χαρα δικαιωμα στην αποψη εχεις, οπως εχω κι εγω σε αυτην.

Οι Ι5 προ πολλου δεν εχουν κανενα κοινωνικο-εργασιακο θεμα, αρα τσαμπα "κλωτσας" για τα δικαιωματα σας κλπ.

Δευτερον, εμενα που εκανα στρατο και εφαγα τα βυσματα στην μαπα και δεν με νοιαζει πλεον αν αντιμετωπιζονται ομοια με εμενα, μου φαινεται αδιανοητο να κοπτεται ενας που δεν πατησε το ποδι του στο στρατο για το αν τα βυσματα περασαν ζαχαρη και αν εχουν ιδια αντιμετωπιση με τον ταδε η τον δεινα.

 

Βολικο σου ηρθε το Ι5, δεν χρειαζεται να κλαιγεσαι κι απο πανω οτι η κοινωνια σε αντιμετωπιζει περιεργα κλπ επειδη εχεις Ι5, γεγονος που δεν ισχυει ετσι κι αλλιως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...