Προς το περιεχόμενο

Αγορα tablet


Antwni

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας!!

Σκποπευει ο αδελφος μου να αγορασει tablet!!

Αλλα δεν ξερει τιποτα αυτός (ουτε και εγω δηλαδη)

Εχω καποιες ερωτησεις να κανω...

1)Τα ipad ειναι καλα?

 

2)Αναμεσα στη samsung και στην apple ποιο ειναι καλυτερο??

 

3)Επισης τα 16gb ειναι αρκετα για να αποθηκευσεις ταινιες??

 

4)Εξωτερικο σκληρό δν παιρνει ετσι??

 

Τελος αξιζει να περιμενω να βγουν τα windows 8 tablet η όχι??

ΔΕΝ ΔΙΝΩ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 500 ΕΥΡΑ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τα samsung νομιζω εχουν usb...(για τον εξωτερικο σκληρό) αλλα δεν ξερω ας απαντησει κανεις αλλος

Δεν εχουν κανενα Samsung tablet θυρα usb σε android παρα μονο σε Asus μαζι με το πληκτολογιο,η σε Acer/Toshba στο καλουπι του tablet.(σε android ολα αυτα)

Αλλιως tablet pc με windows 8 οπως αναφερθηκε και πιο πανω θα κυκλοφορησουν παρα πολλα μοντελα απο τον επομενο μηνα(Dell,Asus,Samsung,Acer,HP,Toshiba,Sony,Lenovo)

Για το W510 θα κυκλοφορησει στις 9 Νοεμβριου 650 δολαρια(tablet+πληκτρολογιο) δηλαδη καπου 500 ευρω περιπου

http://www.theverge.com/2012/10/9/3475334/acer-iconia-w510-preview-windows-8

Επεξ/σία από alextrela172
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

650 δολαρια θα κανει δε λεω αλλα μπορει να το πανε και 650 ευρώ!!!(500 ευρω μου φαινονται λιγα παντως και με dock...μακαρι!!)

Εχει ελληνικο site που να γραφει την τιμη σε ΕΥΡΩ???

Στην αμερικη δεν κυκλοφορουν τον Νοεμβριο??

Στην ελλαδα δεν θα αργησει λιγο??

 

Ξερεις κανεις το surface ποσο θα κανει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ψαχνόμουν για tablet το Ιούνιο, ήμουν ανάμεσα σε Samsung και σε Ipad. Με φάγανε στην μάπα αρκετές ώρες τα μαγαζιά να τα δοκιμάζω και τελικά κατέληξα στο iPad Wi-fi Cellular 16GB γιατί όσα Samsung και αν δοκίμασα πάντα θα είχαν κάποιο lag, κάποιο κόλλημα κτλ, εν αντιθέσει με το iPad που δεν έκανε κάτι τέτοιο.

Επίσης ένας λόγος που πήγα στο iPad ήταν γιατί η Apple δίνει updates ακόμα και στα παλιά της μοντέλα.

 

Σχετικά με τον όγκο των 16gb δεν ξέρω αν θα αρκεστείς σε αυτά για ταινίες, είναι τελείως υποκειμενικό, πόσες ταινίες θες να βάλεις, σε τι ποιότητα κτλ. Εξωτερικό δίσκο δεν παίρνουν αλλά η σύνδεση με το pc είναι τσακ μπαμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Surface:

300-400$ η windows RT(ARM) εκδωση!

800-1100$ η windows 8(X86) εκδωση!

 

Γενικα οι τιμες στα windows tables,θα κυμενονται,ως εξης:

windows RT(arm) tablets=300-500$

windows 8(x86-intel atoms &amd hondo)=500-800$

windows 8(x86-intel ivy bridge & amd trinity)=800-1300$

 

Με αλλα λογια,το μπατζετ σου φτανει και δε φτανει για τα χ86 με atom cpu!

Οποταν αν δε μπορεις να κτυπησεις καποιο windows 8(x86),γνωμη μου ειναι να περιοριστεις σε καποιο απο τα καλα android tablets(asus transformer&samsung note 10.1) ή ενα ipad(μεχρι τα 500 ευρο που εθεσες)!

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok σε ευχαριστώ!!

Για το surface ξερει κανεις τιποτα??

Απο τιμη??

Εχει υποψη σου οτι τα Surface x86(Intel cpu ivy bridge) θα κυκλοφορησουν τον Γεναρη του 13,αλλα ολοι οι υπολοιποι κατασκευαστες θα αρχισουν απο τα τελη Οκτωβριου σταδιακα σε ολες τις αγορες.

Υποψη και το Lenovo Think Pad 2 θα κυκλοφορησει απο τις 26 Οκτωβριου στα 649 δολαρια περιπου 500 ευρω.

Αποψη μου λιγο υπομονη και να παρεις ενα tablet pc.

http://www.engadget.com/2012/10/09/lenovo-thinkpad-tablet-priced-at-649/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την εντύπωση οτι τα 500 ευρω που υπολογίζεται να κοστίζει το Lenovo Thinkpad 2 είναι πολύ λίγα, π.χ. οταν το ipad με 64GB κοστίζει πάνω απο 700+ υποθέτω οτι και το Lenovo με Win 8 θα είναι σε κοντινή τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την εντύπωση οτι τα 500 ευρω που υπολογίζεται να κοστίζει το Lenovo Thinkpad 2 είναι πολύ λίγα, π.χ. οταν το ipad με 64GB κοστίζει πάνω απο 700+ υποθέτω οτι και το Lenovo με Win 8 θα είναι σε κοντινή τιμή.

Σκετο tablet τοσο θα κοστιζει τοσο βαλε 130 περιπου ευρω αν θες το dock keyboard που εχει αλλες 2 θυρες usb 2.0,hdmi και ethernet θυρα

Πακετο tablet+dock περιπου 650 ευρω απο την ισοτιμια με βαση τα δολαρια.

Βεβαια μπορεις ανετα να βαζεις δικα σου ποντικια-πληκτρολογια με bt η' usb και σου βγαινει και πιο οικονομικα.

Υποψη στο tablet αυτο θα υπαρχει προεγκατεστημενα τα Office 2013 ειναι επαγγελματικο το συγκεκριμενο μοντελο βαση Lenovo.

Οπως και να εχει πληρεστερη λυση μακραν σε σχεση με ipad.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...