Προς το περιεχόμενο

Αναγκη χρηματων-Θελω μια δουλεια..!


Patapon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρόλο που, φαντάζομαι, δεν είναι τόσοι οι απόφοιτοι της νομικής... μετά χαράς βλέπω ότι σε αυτό το forum έχουμε τόσους έτοιμους να δικάσουν.

 

Έγραψες!

 

Έχουμε έτοιμη την οργή να ξεχειλίσει μέσα μας, επί δικαίων και αδίκων, αλλά η οργή δεν έχει λύσει ποτέ κανένα πρόβλημα. Ακόμα κι όταν είναι δικαιολογημένη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στον ΟΑΕΔ εχεις παει ΜΗΠΩΣ σου δωσουν ενα επιδομα ανεργειας? Δουλεια μεχρι την Τεταρτη (και 400 ευρω) δεν πιστευω να βρεις. Στην θεση σου θα ζηταγα απο καποιο γνωστο/συγγενη/φιλο και θα προσπαθουσα να τα επιστρεψω σιγα σιγα. Λυπαμαι παρα πολυ για την κατασταση σου αλλα δεν μπορω να κανω κατι παραπανω απ'το να δωσω δυο συμβουλες.. Για δανειο δεν το συζητω, δεν προκειται να εγκριθει που να'χεις τον θεο μπαρμπα. Τελος, σου προτεινω να πας σε καποιο ιεκ/τει/whatever και να παρεις ενα πτυχιο (εστω κι αν ειναι αργα) και ταυτοχρονο παρε τα καταστηματα σβαρνα μπας και σε παρουν ως σερβιτορο. (κανα proficiency δεν παιζει?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον ΟΑΕΔ εχεις παει ΜΗΠΩΣ σου δωσουν ενα επιδομα ανεργειας? Δουλεια μεχρι την Τεταρτη (και 400 ευρω) δεν πιστευω να βρεις. Στην θεση σου θα ζηταγα απο καποιο γνωστο/συγγενη/φιλο και θα προσπαθουσα να τα επιστρεψω σιγα σιγα. Λυπαμαι παρα πολυ για την κατασταση σου αλλα δεν μπορω να κανω κατι παραπανω απ'το να δωσω δυο συμβουλες.. Για δανειο δεν το συζητω, δεν προκειται να εγκριθει που να'χεις τον θεο μπαρμπα. Τελος, σου προτεινω να πας σε καποιο ιεκ/τει/whatever και να παρεις ενα πτυχιο (εστω κι αν ειναι αργα) και ταυτοχρονο παρε τα καταστηματα σβαρνα μπας και σε παρουν ως σερβιτορο. (κανα proficiency δεν παιζει?)

Το μονο που μπορει να κανει ειναι ειτε να παει στη προνια ειτε σε καποια εκκλησια μηπως βρει λυση
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο που μπορει να κανει ειναι ειτε να παει στη προνια ειτε σε καποια εκκλησια μηπως βρει λυση

 

Στην πρόνοια δεν νομίζω να καταφέρει κάτι.

Πριν πας σε συγγενείς και φίλους δοκίμασε μήπως γίνει τίποτα από εκκλησία.

Για πρόσκαιρη δουλειά μπορείς να ψάξεις και σε κανένα τηλεφωνικό κέντρο. Είναι τα μόνα που έχουν ακόμα δουλειά. Να ξέρεις όμως, συνθήκες και μισθοί Ινδίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικοι εδω θα πρεπε να κανετε περισσοτερο και να μιλατε/γραφετε λιγοτερο. Βοηθησε πρωτα τον ανθρωπο που εχει αναγκη και μετα αν ακομα το νομιζεις ασκησε κριτικη. Ζητησε, δεν απαιτησε κατι.... Εχεις pm Patapon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη που δεν απαντω σε καποιους αλλα δεν εχω δικη μου συνδεση να μπαινω οτι ωρα θελω,να ξερετε οτι βλεπω τα μηνυματα σας και σας ευχαριστω για οτι μου προτεινετε! Μεχρι σημερα λοιπον επρεπε να πληρωσω ενοικιο σπιτιου με τη μητερα μου..λογικα σε λιγες μερες θα πρεπει να φυγω εκτος αν βρω 400 ευρω αμεσα κι επειδη δεν υπαρχουν αλλα λεφτα για αλλο σπιτι πιθανον να παμε στο χωριο μας! Απο τη μια κακο γιατι χανει η μανα μου μια δουλεια,γνωστους κλπ,απο την αλλη καλο γιατι ισως αρχισουμε νεα ζωη,πιο χαλαρη! Απο την πρωτη στιγμη εγω ηξερα οτι καποιοι θα κρινουν,καλοπροαιρετα η μη...κι εγω ισως εκανα το ιδιο αλλα κανεις δε μπορει να ζησει τη ζωη ενος αλλου και να καταλαβει τι εχει συμβει ως τωρα! Βοηθεια ζητησα απο συνανθρωπους οπως μπορει ο καθενας να ζητησει! Αυτο που με καιει ειναι να βρω 400 ευρω,για δουλεια εχω μηνυματα σας αλλα μεχρι να παρω λεφτα στα χερια θα αργησω! ευχαριστω και παλι!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικοι εδω θα πρεπε να κανετε περισσοτερο και να μιλατε/γραφετε λιγοτερο. Βοηθησε πρωτα τον ανθρωπο που εχει αναγκη και μετα αν ακομα το νομιζεις ασκησε κριτικη. Ζητησε, δεν απαιτησε κατι.... Εχεις pm Patapon.

Πονηρουλη τωρα που περασε η Τεταρτη εχει pm ο Patapon ε!

 

Αυτη τη στιγμη υπαρχει αμεσο οικονομικο προβλημα στο σπιτι με χρεη 400 ευρω τα οποια πρεπει να εξοφληθουν ως την τεταρτη,συγγενεις δεν υπαρχουν και προτιμω να κοινοποιησω το προβλημα μου εδω σε ξενους παρα να ζητησω ελεημοσυνη απο φιλους,ειμαι 28 χρονων,εχω δουλεψει 2 φορες στη ζωη μου,χωρις ικα για μερικους μηνες,δεν εχω σπουδασει,γνωριζω τα παντα για κινητα,παιχνιδια,κονσολες,υπολογιστες,πολυ θα μου αρεσε μια δουλεια σε καποιο τετοιο καταστημα αλλα πολλα ζηταω,ζω με τη μητερα μου την οποια θαυμαζω γιατι απο τις 4 το πρωι ως τις 5 περιπου το απογευμα κουραζεται και με προβλημα υγειας φροντιζει να εχουμε ενα φαι,εχω ζητησει δουλεια και ακομα ψαχνω καθημερινα αλλα η περισσοτεροι θελουν εμπειρια,εχω μοιρασει φυλλαδια απλα για να εχουμε ενα 20ευρω παραπανω ! Αν υπαρχουν 2-3 ανθρωποι που να τους περισσευουν για να πληρωσω ως την τεταρτη και μια οποιαδηποτε δουλεια για να μπορεσω επιτελους κι εγω να ξεκουρασω τη μητερα μου παρακαλω μιληστε μου,μενω αθηνα,παγκρατι!

 

Περα απο τις μλκιες τωρα επειδη βλεπω παντα 2 ακρα σε τετοιου τυπου θρεντ αφενος ειναι λογικο οταν ο αλλος μπαινει σε τεχνολογικο φορουμ για να ζητησει χρηματα να αντιμετωπιζεται απο καποια ατομα απο καχυποπτα εως περιπαιχτικα (ειτε φταιει ο ιδιος, ειτε οχι) και αφεταιρου ειναι υπερβολικο να θεωρουμε a priori αχρηστο τον τυπο που ζητα ελεημοσυνες κλπ και να τον κραζουμε. Οχι για κανενα αλλο λογο, αλλα γιατι μια στις 100 να λεει αληθεια και οντως να βιωνει την κατασταση που περιγραφει , ελατε στη θεση του και σκεφτειτε ποσο σμπαραλια μπορει να τον κανουν καποια σχολια.

 

Anyway σε καθε περιπτωση ολα ξεκινουν λαθος, εννοωντας οτι το φορουμ αυτο δεν ειναι και τοσο καταλληλο για υποβολη αιτηματων βοηθειας με τη μορφη του παροντος τοπικ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη που δεν απαντω σε καποιους αλλα δεν εχω δικη μου συνδεση να μπαινω οτι ωρα θελω,να ξερετε οτι βλεπω τα μηνυματα σας και σας ευχαριστω για οτι μου προτεινετε! Μεχρι σημερα λοιπον επρεπε να πληρωσω ενοικιο σπιτιου με τη μητερα μου..λογικα σε λιγες μερες θα πρεπει να φυγω εκτος αν βρω 400 ευρω αμεσα κι επειδη δεν υπαρχουν αλλα λεφτα για αλλο σπιτι πιθανον να παμε στο χωριο μας! Απο τη μια κακο γιατι χανει η μανα μου μια δουλεια,γνωστους κλπ,απο την αλλη καλο γιατι ισως αρχισουμε νεα ζωη,πιο χαλαρη! Απο την πρωτη στιγμη εγω ηξερα οτι καποιοι θα κρινουν,καλοπροαιρετα η μη...κι εγω ισως εκανα το ιδιο αλλα κανεις δε μπορει να ζησει τη ζωη ενος αλλου και να καταλαβει τι εχει συμβει ως τωρα! Βοηθεια ζητησα απο συνανθρωπους οπως μπορει ο καθενας να ζητησει! Αυτο που με καιει ειναι να βρω 400 ευρω,για δουλεια εχω μηνυματα σας αλλα μεχρι να παρω λεφτα στα χερια θα αργησω! ευχαριστω και παλι!!

 

Αδερφέ δεν στέλνεις κι απο δω τίποτα ;; Αφού θα φύγεις για χωριό εν τέλει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...