Προς το περιεχόμενο

οι συνεπειες της λαθρομεταναστευσης


az1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σύμφωνα με πληροφορίες των κατοίκων αναφέρουν πως το κομμωτήριο ήταν το τελευταίο Ελληνικό της περιοχής και μιλάνε για ανταγωνισμό και στο ότι οι Αλλοδαποί κάνουν προγκρομ στους Έλληνες, δηλαδή προσπαθούν να διώξουν στην περιοχή ότι είναι Ελληνικό.

 

ΑΝ εσυ δεν βλεπεις κατι στραβο στο παραπανω αποσπασμα.... οτι και να σου πω δεν προκειται να αλλαξεις μυαλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περισσοτερο παραπληροφορηση δε γινεται ....

Πεθαινω με το σχολιο οχι επειδη ειναι λαθος, αλλα επειδη γινεται απο ατομο που εχει ανοιξει 10δες τοπικ με πηγη το indymedia ή το aristerotera.blogspot.com.

 

Το indymedia απτην καλη του ειναι οκ και μας παραπεμπεις τακτικα σε δημοσιευματα και αρθα του.

Το indymedia απτην αναποδη ειναι παραπληροφορηση.

Τι ωραιος κοσμος!

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πεθαινω με το σχολιο οχι επειδη ειναι λαθος, αλλα επειδη γινεται απο ατομο που εχει ανοιξει 10δες τοπικ με πηγη το indymedia.

 

Το indymedia απτην καλη του ειναι οκ και μας παραπεμπεις τακτικα σε δημοσιευματα και αρθα του.

Το indymedia απτην αναποδη ειναι παραπληροφορηση.

Τι ωραιος κοσμος!

 

αχ η κλασσική συνταγή της εξίσωσης των άκρων...

 

εδώ εξίσωσες τον Βαξεβάνη με τον Τριανταφυλόπουλο στο indymedia με κάθε εθνικιστική βλακεία θα κολλούσες;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχ η κλασσική συνταγή της εξίσωσης των άκρων...

 

εδώ εξίσωσες τον Βαξεβάνη με τον Τριανταφυλόπουλο στο indymedia με κάθε εθνικιστική βλακεία θα κολλούσες;

Εχεις προβλημα με την κατανοηση του γραπτου λογου. Και φυσικα, δεν μου κανει εντυπωση, οποιος σε παρακολουθει το εχει διαπιστωσει και εσενα και το ρολο σου μεσα στο μπλα-μπλα section, και καταλαβαινει οτι οι παρακατω γραμμες που θα σπαταλησω ειναι overkill απο την πλευρα μου και οτι το αποτελεσμα θα ειναι μια τρυπα στο νερο (ητοι θα φαω χ10 ευφυολογηματα με τα οποια πειθεις αποκλειστικα τον εαυτο σου καθε φορα):

 

Ετσι λοιπον. ουτε Βαξεβανη με Τριανταφυλλοπουλο εξισωσα οπως το θετεις, τουναντιον αφιερωσα και ενα ολοκληρο ποστ για να πω ποσο διαφορετικοι δημοσιογραφοι ειναι και κυριως δεν εξισωσα κανενα πολιτικο ακρο. Το να εντοπιζω κοινα στις δηλωσεις του ενος με τις δηλωσεις του αλλου προ 10ετιας, δεν συνιστα αυτο που θες να φανταστεις για να γραψεις τα ευφυολογηματα σου.

 

Ως προς το indymedia κλπ, δεν εξισωνω πολιτικα ακρα (δεν συζητησα καν περι πολιτικης, wtf), 2 σαιτ εξισωνω (το αν αυτα αντιπροσωπευουν πολιτικα ακρα, αυτο δε σημαινει οτι σχολιαζω την πολιτικη τους προεκταση, παρα μονο τον ΤΡΟΠΟ που προπαγανδιζουν). Περισσοτερο σχολιαζω την σταση ενος χρηστη που ΚΑΛΩΣ εντοπιζει την παραπληροφορηση που γινεται απο το ενα, αλλα απο το αλλο μας αναδημοσιευει αρθρα καθε λιγο, προφανως επειδη δυσκολευεται να διατηρησει την ιδια κριτικη ικανοτητα απεναντι στις ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΟ-ΠΑΠΑΡΙΕΣ που δημοσιευονται στο indy.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια συνέπεια που εντόπισα ανάμεσα στα δρώμενα είναι η σαφής αναφορά σε πολιτικό κόμμα και η παραβίαση των όρων χρήσης του Μπλα Μπλα.

 

ky0XK.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις προβλημα με την κατανοηση του γραπτου λογου. Και φυσικα, δεν μου κανει εντυπωση, οποιος σε παρακολουθει το εχει διαπιστωσει και εσενα και το ρολο σου μεσα στο μπλα-μπλα section, και καταλαβαινει οτι οι παρακατω γραμμες που θα σπαταλησω ειναι overkill απο την πλευρα μου και οτι το αποτελεσμα θα ειναι μια τρυπα στο νερο (ητοι θα φαω χ10 ευφυολογηματα με τα οποια πειθεις αποκλειστικα τον εαυτο σου καθε φορα):

 

Ετσι λοιπον. ουτε Βαξεβανη με Τριανταφυλλοπουλο εξισωσα οπως το θετεις, τουναντιον αφιερωσα και ενα ολοκληρο ποστ για να πω ποσο διαφορετικοι δημοσιογραφοι ειναι και κυριως δεν εξισωσα κανενα πολιτικο ακρο. Το να εντοπιζω κοινα στις δηλωσεις του ενος με τις δηλωσεις του αλλου προ 10ετιας, δεν συνιστα αυτο που θες να φανταστεις για να γραψεις τα ευφυολογηματα σου.

 

Ως προς το indymedia κλπ, δεν εξισωνω πολιτικα ακρα (δεν συζητησα καν περι πολιτικης, wtf), 2 σαιτ εξισωνω (το αν αυτα αντιπροσωπευουν πολιτικα ακρα, αυτο δε σημαινει οτι σχολιαζω την πολιτικη τους προεκταση, παρα μονο τον ΤΡΟΠΟ που προπαγανδιζουν). Περισσοτερο σχολιαζω την σταση ενος χρηστη που ΚΑΛΩΣ εντοπιζει την παραπληροφορηση που γινεται απο το ενα, αλλα απο το αλλο μας αναδημοσιευει αρθρα καθε λιγο, προφανως επειδη δυσκολευεται να διατηρησει την ιδια κριτικη ικανοτητα απεναντι στις ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΟ-ΠΑΠΑΡΙΕΣ που δημοσιευονται στο indy.

 

καλά τώρα το τερμάτισες... μ'αρέσεις όμως, χρησιμοποιείς όλες τις τεχνικές από το εγχειρίδιο του καλού προπαγανδιστή...

 

μέχρι που προβλέπεις τι θα πει ο συνομιλητής σου...

 

ειδικά στο θέμα του Βαξεβάνη η προπαγάνδα που έκανες δεν έχει προηγούμενο... και φυσικά ένα ποστ που σε ξεβράκωνε όλως τυχαίως εξαφανίστηκε...

 

 

ξεκινάς με το κλασσικό, καλός χρυσός ο βαξεβάνης κλπ κλπ αναλύεις δήθεν αντικειμενικά και στο τέλος πετάς και το "ένας νέος Τριανταφυλλόπουλος γεννιέται"...

 

σε 3 ποστ... το ίδιο βιολί...

 

κατά τα άλλα δεν εξισώνεις τον Βαξεβάνη με τον τριανταφυλλόπουλο

 

το ίδιο και εδώ....

 

ανοίγει ένα κατάπτυστο ρατσιστικό θέμα και πετάγεσαι να πεις τι;

 

ξέρεις βλακείες λέει το άρθρο ΑΛΛΑ.... και το εξισώνεις με indymedia....

 

χειρότεροι από τους φασίστες είναι κάτι δήθεν αντικειμενικοί, απολιτίκ και καλά τύποι, που μέσα στο "θέλω να τα έχω καλά με όλους" πολίτικαλ κορεκτ λόγο τους δεν σταματούν στιγμή να εξισώνουν τα άκρα...

 

"κατάπτυστο αυτό που κάνουν οι φασίστες αλλά και οι ψευτοαριστεροί που διέλυσαν τη χώρα 40 χρόνια τα ίδια δεν κάνουν"

 

λογική που ξεκάθαρα ξεπλένει και νομιμοποιεί οποιαδήποτε φασιστική πράξη...

 

λες και είναι το ίδιο μια απεργία και μια πορεία με το να μαχαιρώνεις αδύναμους ανθρώπους...

 

 

 

το κάνεις καλά πάντως, αν το δεις επαγγελματικά θα βγάλεις χοντρά φράγκα... κοίτα προς Καθημερινή... παρεάκι με τον Πάσχο

 

 

α και που σαι...

 

αν τα βρεις σκούρα φώναξε τους mods να σε ξελασπώσουν... εξάλλου "οποιος σε παρακολουθει το εχει διαπιστωσει και εσενα και το ρολο σου μεσα στο μπλα-μπλα section"

 

ποστ διαγράφονται... threads κλειδώνονται... χρήστες μπανάρονται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι προβλεψιμος. Το ειπα απτο προηγουμενο ποστ μου:

 

οι παρακατω γραμμες που θα σπαταλησω ειναι overkill απο την πλευρα μου και οτι το αποτελεσμα θα ειναι μια τρυπα στο νερο (ητοι θα φαω χ10 ευφυολογηματα με τα οποια πειθεις αποκλειστικα τον εαυτο σου καθε φορα):

 

Κατα τ'αλλα το σοβαρο προβλημα στην κατανοηση ελληνικου γραπτου λογου παραμενει ως εχει, παρα την ματαια προσπαθεια μου να στα κανω νια-νια. Και θα παραμενει ες αει, οπως καταλαβαινει ο καθεις που εχει διαβασει πανω απο 3 ποστ σου, σετυχαια θρεντ, τυχαιες χρονικες στιγμες.

 

Τελος, τα παραπονα σου και οι υπονοιες σου για το moderating, στα καταλληλα ατομα. Εγω απλως μια κουκουλα φοραω, ετσι οπως το βλεπεις :devil: Εγω παλι το βλεπω αλλιως: Οταν παψεις να θεωρεις αυθαιρετα καθε φορα που ποσταρεις οτι απευθυνεσαι σε 5χρονα παιδακια και κυριως οταν μαθεις να σεβεσαι αυτον με τον οποιο διαφωνεις, τοτε θα παψεις να κλαιγεσαι και για τα report που (δεν θα) τρως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι προβλεψιμος. Το ειπα απτο προηγουμενο ποστ μου:

 

 

 

Κατα τ'αλλα το σοβαρο προβλημα στην κατανοηση ελληνικου γραπτου λογου παραμενει ως εχει, παρα την ματαια προσπαθεια μου να στα κανω νια-νια. Και θα παραμενει ες αει, οπως καταλαβαινει ο καθεις που εχει διαβασει πανω απο 3 ποστ σου, σε διαφορετικα θρεντ, διαφορετικες χρονικες στιγμες.

 

καλά τώρα το τερμάτισες... μ'αρέσεις όμως, χρησιμοποιείς όλες τις τεχνικές από το εγχειρίδιο του καλού προπαγανδιστή...

 

μέχρι που προβλέπεις τι θα πει ο συνομιλητής σου...

 

sorry man.... :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τι ειναι παραπληροφορηση και τι οχι το κρινει ο καθενας συμφωνα με την κριτικη του σκεψη και τις εμπειριες του... δεν περιμενω το ιντυμιντια ουτε του χω καμμια ιδιαιτερη συμπαθεια οπως εχω επαναλαβει στο παρελθον αλλα καποιοι το βιολι τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...