Προς το περιεχόμενο

Windows 8 - Αλλαγές στο Desktop (video)


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι γρήγορα, αποκρίσιμα και καταναλώνουν ελάχιστη μνήμη ΑΛΛΑ το metro interface είναι απλά ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. Δεν θα μας αναγκάσει με το ζόρι να ξαναμάθουμε από την αρχή τον τρόπο διάδρασης με τον υπολογιστή....

Ευτυχώς που παρακάμπτεται με πλάγιους τρόπους τουλάχιστον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ε?..τι μπουρδες λενε για καινουργειες δυνατοτητες και τετοια..εχουν αλλαξει τις προκαθορισμένες ρυθμισεις των 7 και τις λενε καινουργειες...ελεος..να ψαχνεις το μπουτον για να κλησεις τον υπολογιστη!!!!! το μονο που ψιλοαξιζει ειναι το καινουργειο start menu που αυτο κατα την γνωμη μου βολευει μονο σε οθονες αφης..εβγαλαν το aero!!! οπως και στα 7 δεν υπαρχει εικονίδιο για την κινηση δεδομενων οπως στα xp(θυμαστε τα 2 μονιτορακια κατω δεξια)δεν υπαρχουν πια οι μικροεφαρμογες καιρου cpu κτλ!!!!λενε οτι χρειαζωντε λιγοτερη μνημη..ποιος το μετρησε?.εβγαλαν το media center.!!!Με τα 7αρια ειχα ενθουσιαστει και τα προτεινα τοτε σε ολους.Με αυτα εδω...τα βλεπω να εχουν την τυχη των s-vista...κριμα....

Υ.Γ.

Και μην μου πειτε να κατεβασω 1 καρο εφαρμογες για να τα ξαναεχω...το ξερω

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει να κάνω αναβάθμιση από τα 7 που έχω περασμένα εδώ και 3 χρόνια στον SSD ή θα πέσουν βαριά τα 250 προγράμματα που έχω πάνω; Πόσο χώρο πιάνουν σε έναν SSD? (64 GB δεν είναι αρκετά πάντα...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ειδα λιγο, τα δουλεψα αλλο λιγο και το αποτελεσμα, ελεος.....

Τρεμω στην ιδεα που θα σταματησουν να πωλουνται τα 7αρια και θα πρεπει αναγκαστικα να τα βαλουμε σε καποια εταιρεια.

Ευτυχως υπαρχει η downgrade επιλογη.

Παντως το insomnia τα προωθει τα 8αρια. Πανε οι παλιες καλες εποχες..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω πει αλλού, το ξαναλέω, τα 8 αν παραμείνουν έτσι όπως είναι χωρίς την δυνατότητα να απενεργοποιήσεις το ΜΕΤRO UI (χωρίς hackιες) θα είναι το πιο αποτυχημένο προϊόν της MS. Τα Vista μπροστά τους θα είναι τρανή επιτυχία. Πραγματικά δεν έχω δει άλλη εταιρία να βάζει τέτοια τρικλοποδιά στον εαυτό της.

 

Τα Windows, ένα λειτουργικό που είναι ο μέγιστος κυρίαρχος των desktops, σταματάει σιγά σιγά να είναι λειτουργικό για desktops γιατί κάποια στιγμή κάποτε στο μακρινό μέλλον τα desktops θα εκλείψουν (θέλουν να ελπίζουν). Θέλει αντιθέτως να μεταλλαχθεί σε ένα λειτουργικό που μπροστά στο υπάρχον λειτουργικό είναι "λίγο", ένα λειτουργικό πιο "κλειστό" και με περισσότερο έλεγχο.

 

Πραγματικά, δεν νομίζω να πετύχει.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Windows, ένα λειτουργικό που είναι ο μέγιστος κυρίαρχος των desktops, σταματάει σιγά σιγά να είναι λειτουργικό για desktops γιατί κάποια στιγμή κάποτε στο μακρινό μέλλον τα desktops θα εκλείψουν (θέλουν να ελπίζουν).

 

Οι πωλήσεις των ταμπλετ και smarts έχουν ξεπεράσει αυτές των PC με την τάση να είναι επιταχυνόμενη και όχι επιβραδυνόμενη. Ήδη ζούμε (στην αρχή) της εποχής των σούπερ φορητών υπολογιστών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο βίντεο είδα ένα tile που δείχνει σειρές και πόσα επισόδεια δεν έχετε δει. Πώς το βάλατε αυτό; Είναι συγκεκριμένη εφαρμογή απο το market ή είναι για σειρές που εχουν αγοραστεί μέσω του videos?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι πωλήσεις των ταμπλετ και smarts έχουν ξεπεράσει αυτές των PC με την τάση να είναι επιταχυνόμενη και όχι επιβραδυνόμενη. Ήδη ζούμε (στην αρχή) της εποχής των σούπερ φορητών υπολογιστών.

 

Δεν πιστεύω πως τα tablets θα αντικαταστήσουν τα desktops ούτε και έχει κάτι τέτοιο μέχρι τώρα. Ο κόσμος παίρνει ταμπλέτες και όχι υπολογιστές γιατί υπολογιστή έχει και δεν χρειάζεται δεύτερο. Οι ταμπλέτες είναι άλλη κατηγορία

;)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι καλυτερο εχει παρουσιαση η MS οσοι κραζεται το metro ui εισαστε οπισθοδρομηκοι, καναι ακριβως την ιδια δουλεια με το σταρτ μενου πολυ ποιο ευκολα και γρηγωρα χωρις να χρειαζεσαι 40 κλικ, σε συνδιασμο με το ριμπον υι στον explorer επιτελους ειναι ολα ποιο ευκολα και βολικα. Οσοι κραζεται δεν ξερεται που πανε τα τεσσερα αυτο ειναι εξεληξη, προσωπικα σε desktop pc σπανια δουλευω το μετρο υι αλλα δεν παυει να ειναι κατι καινοτομο και απιστευτα βολικο και παρτε χαμπαρι τιποτα δεν λειπει σε σχεση με τα 7αρια ισα ισα κανει τη ζωη σας ποιο ευκολη καθως και η αποδοση και η σταθερατητα του λειτουργικου ειναι 3 φορες καλυτερη. Το κλασσικο desktop υπαρχει η εναρξη εγινε πιο αποδοτικη απο ποτε ολο το συστημα τρεχει απιστευτα γιατι τετοιο μισος, δηλαδη οταν οταν στα 7 εισαστε στην επιφανεια εργασιας και ανοιγοκλεινετε φακελους αρχεια και παραθυρα εχετε την εναρξη παντα ανοιχτη να τη βλεπετε? Ε ουτε στα 8 γινεται απλα εχετε φερει το κλασσικο desktop σε 2η μοιρα λες και ειναι αυτο το προσθετο του λειτουργικου και η εναρξη ,μετρο υι, το λειτουργικο σας. Επιτελους εξελιξη

 

Συγνωμη για τα ορθογραφικα!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...