Προς το περιεχόμενο

Windows 8 - Αλλαγές στο Desktop (video)


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 224
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αμα σταματησουν τα updates των 7 με βλεπω να μαθαινω C για να βαλω μετα linux

 

Σωστά, άλλωστε το να γράφεις εντολές με κώδικα είναι απείρως πιο user friendly από τα Win8.

  • Like 19
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ομάδα που κερδίζει δεν την αλλάζεις (βλέπε windows 7)!

Αν δεν την βελτιωσεις και να την εμπλουτησεις,θα παψει να κερδιζει!Μερικες καλες "μεταγραφες" δε βλαφτουν!

 

Μου αρέσει η αισιοδοξία ότι θα τα αλλάξουν back to windows 7...

Τους δινω μονο ενα χρονο,να πανε ολοι τους στα 8αρια και λεν και δυο τραγουδια!;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα σταματησουν τα updates των 7 με βλεπω να μαθαινω C για να βαλω μετα linux

 

Δεν χρειαζεσαι C, λιγο στοιχειωδες bash και εισαι οκ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πιστεύω πως τα tablets θα αντικαταστήσουν τα desktops ούτε και έχει κάτι τέτοιο μέχρι τώρα. Ο κόσμος παίρνει ταμπλέτες και όχι υπολογιστές γιατί υπολογιστή έχει και δεν χρειάζεται δεύτερο. Οι ταμπλέτες είναι άλλη κατηγορία

;)

 

Αυτό να το σώσεις κάπου για να μπορείς να το βλέπεις σε 3 χρόνια. :-) :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι πωλήσεις των ταμπλετ και smarts έχουν ξεπεράσει αυτές των PC με την τάση να είναι επιταχυνόμενη και όχι επιβραδυνόμενη. Ήδη ζούμε (στην αρχή) της εποχής των σούπερ φορητών υπολογιστών.

 

Τα smarts που γράφεις τι είναι ? Τα smartphones ? Λογικό μου ακούγεται κάποιος να αλλάζει πιο συχνά κινητό απο υπολογιστή, υπάρχουν και οι επιδοτήσεις.

Ας σταματήσουν κάποιοι αυτη την καραμέλα περί σουπερ φορητών υπολογιστών, τους κάναμε σουπερ υπολογιστές επειδή μπαίνουν στο facebook ??

Ελεος ! ¨Οσοι αγοράζουν ταμπλέτες η κύρια χρήση που κάνουν είναι να σερφάρουν.

Σταματήστε να γράφετε @@, ουτε καν ενα CD δεν μπορούν να κάψουν οι πορδές αφού ουτε καν drive δεν εχουν και τα κάναμε και σούπερ !!

 

Επίσης κάθε φορά που βγαίνει ενα λειτουργικό πετάγονται και 500 άτομα και λένε την φράση "παει σφαίρα" είναι λογικό ρε άμπαλε ενα λειτουργικό μόλις εχει εγκατασταθεί να τρέχει νεράκι, περίμενε να περάσει λίγος καιρός να το φορτώσεις και μετά δες πως παει.

 

Η microsoft κατάλαβε την πατατιά που έβγαλε και πήγε να χρυσώσει το χάπι με την πολύ καλή τιμή πώλησης.

 

Τα vista που πολλοί έκραξαν είναι αστεράτα μπροστά στα windows 8.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Ηδη εχουν μπει στο προγραμμα να κυκλοφορήσουν οι υβριδικες ταμπλετες με διαφορα πληκτρολογια. κατεμε αυτό είναι το μέλλον των φορητών υπολογιστών..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη εσυ οτι τα tablets θα αντικαταστησουν τους σταθερους??? Να λεγαμε οτι τα laptops θα αντικαταστησουν τους σταθερους οκ... Δηλαδη το κινητο μου το nexus που ειναι ενα μικρο tablet θα αντικαταστησει και τον σταθερο μου και τον φορητο μου??? Λιγο δυσκολο δεν νομιζεις??? Ασε που το φορητο μου ειναι ultrabook δηλαδη σε μεγεθος και βαρος tablet με ολα ομως τα συν ενος κανονικου υπολογιστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα σταματησουν τα updates των 7 με βλεπω να μαθαινω C για να βαλω μετα linux

Seriously, wtf? :P

Δεν νομίζω πως κάθε χρήστης Windows μαθαίνει .net πριν τα βάλει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κάνει εντύπωση ότι ενώ γράφουμε στο insomnia ουκ ολίγες φορές μας λείπει το τεχνολογικό όραμα. Δε χρειάζεται νοητικές υπερδυνάμεις για να μαντέψει κανείς που οδηγούν οι εκρηκτικοί ρυθμοί αύξησης των επιδόσεων των tablets και smarts. Σε ένα χρόνο θα είναι 3 φορές πιο ισχυρά απ' τη σημερινή γενιά, link, σε δύο χρόνια θα είναι 5-6 φορές ισχυρότερα απ' τη σημερινή γενιά, σε 5 χρόνια 15 φορές κτλ. Got it?

 

Επιπλέον εκτός της ARM όλη η βιομηχανία έχει στραφεί προς τα εκεί, και μεταξύ άλλων ο Bill Gates, Steve Jobs, Jen Hsun Huang έχουν προβλέψει ότι τα tablet θα κυριαρχήσουν. Τα οποία μαζί με τα smarts ήδη έχουν ξεπεράσει τα PC σε πωλήσεις και πολλοί πλεον μιλάνε για τη δύση της εποχής του PC.

 

Αυτά είναι γεγονότα ή πολύ λογικές σκέψεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μωρε ας βγαλουν το android για laptop και σταθερους και σου λεω εγω...αλλα βλεπεις τα εχουν χωρισει τα τσανακια τους...

 

http://www.zdnet.com/blog/open-source/android-and-linux-re-merge-into-one-operating-system/10625

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...