Προς το περιεχόμενο

λαπτοπ η ταμπλετ?


kirlian_camera

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω ενα παλιο laptop το οποιο πλεον δε με καλυπτει ακομα και σε βασικες χρησεις ιντερνετ οπως μια κληση στο skype το γονατιζει.

 

Εχω καταληξει (λογω οικονομιας) να το αντικαταστησω με to nexus 7 tablet μιας και εχει 4πυρηνο επεξεργαστη και λογω android φανταζομαι στην χρηση ιντερνετ θα ειναι πιο ''ανετο''.

 

Νομιζετε οτι το tablet θα μπορεσει ουσιαστικα να αντικαταστησει το laptop μου οσον αφορα το internet?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο πλευρά φορητότητας σε απασχολεί? Δηλαδή θα το μετακινείς ή το θέλεις μονο για το σπίτι?

Στη πρώτη περίπτωση ίσως σε βολέψει περισσότερο το τάμπλετ. Ενω αν το εχεις μονο στο σπιτι σε καποιο γραφείο ή τραπεζι πχ κατα τη γνωμη μου ειναι πιο βολικό το λαπτοπ. Αλλά και για χαλαρή φαση στον καναπέ σε πολλούς αρεσουν τα ταμπλετ.

Βεβαια λαπτοπ γυρω στα 350 δεν υπαρχει αρα περιορίζεσαι στα netbooks.

Και εφόσον το θες μονο για ιντερνετ και skype πιστευω το ταμπλετ σε καλύπτει καλύτερα απο netbook.

Λεπτομέριες για το συγκεκριμένο ταμπλετ δεν γνωριζω βεβαια, γι'αυτο ας περιμενουμε να απαντησει καποιος πιο ειδικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν σε απασχολεί να τρέχεις προγράμματα όπως office και τέτοια ή η χοριτηκότητα του σκληρού πάρε ένα τάμπλετ. λάπτοπ υπάρχουν σ' αυτά τα λεφτά, όμως ένα τάμπλετ καλύπτει καλύτερα τις ανάγκες που αναφέρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν σε απασχολεί να τρέχεις προγράμματα όπως office και τέτοια ή η χοριτηκότητα του σκληρού πάρε ένα τάμπλετ. λάπτοπ υπάρχουν σ' αυτά τα λεφτά, όμως ένα τάμπλετ καλύπτει καλύτερα τις ανάγκες που αναφέρεις.

Ακόμα και κινητό καλύπτει αυτό που αναφέρει...ας μας πει περισσότερα για την χρήση που το θέλει και ας απαντήσει φυσικά στο #post 2 του φίλου....

 

Πες μας το laptop σου να δούμε αν γίνετε καμιά αναβαθμισούλα που θα τον κάνει καλύτερο...(για να εξοικονομήσης χρήματα)

 

Αν πάρεις tablet το laptop θα σου μείνει στο χερι και δεν ξέρω αν αξίζει αυτή η αγορα για σενα....αλλά γίνε λιγο πιο σαφής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.chinavasion.com/china/wholesale/Android_Tablets/8-9_Android_Tablet_PC/Android_4.1_Tablet_PC_Uriel_-_9.7_Inch_HD_Bluetooth_Dual_Core_1.6GHz_16GB_8000mAh/

Δεν θα σου χρειαστει κατι παραπανω..

http://www.chinavasion.com/china/wholesale/Android_Tablets/?sortby=2

εχω απο αυτη την εταιρια tablet με 1.0ghz ουτε καν διπυρινο και τρεχει σφερα...φαντασου με dual core sta 1.6 πως θα ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τις απαντησεις, το λαπτοπ δεν αναβαθμιζεται γιατι το προβλημα του ειναι ο επεξεργστης. ειναι μοντελο του 2007 οποτε οση ram και να βαλω δε γινεται κατι.

 

Τωρα οσο για την προταση σου Kezar ενδιαφερουσα αλλα δε θελω να μπλεξω με εξωτερικο και κινα.

Προτιμω εδω σε καταστημα να μπορω να δω κατι απο κοντα.

 

Αντωνη ναι , και ενα κινητο ειναι καταλληλο για αυτη την δουλεια αλλα τα κινητα με μεγαλες οθονες και καλα χαρακτηριστικα δε κανουν 269 ευρω. παμε στο 500αρικο ανετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά όπως κατάλαβα απο αυτά τα λίγα που γράφεις εσυ εισαι αποφασισμένη να πάρεις tablet οπότε τζάμπα η ερωτησή σου!!

Νομιζετε οτι το tablet θα μπορεσει ουσιαστικα να αντικαταστησει το laptop μου οσον αφορα το internet?

Στη θέση σου εγώ θα κρατούσα το laptop και θα έπαιρνα ένα ssd...(αλλά αυτή είναι η δική μου θεση)

Απο περιέργεια ποιο είναι το laptop σου που γονατίζει στο skype? :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...