Προς το περιεχόμενο

Forthnet - Nova Christmas offer 2012


vixos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω ειμαι με φορθνετ απο τοτε που εβαλα ιντερνετ πρωτη φορα, 2005 περιπου. Προβλημα δεν ειχα ποτε και ταχυτητες παρα πολυ καλες. Βεβαια τωρα ζηταω καλυτερη προσφορα με ολο το πακετο των αθλητικων κ δεν μου το δινουν... οποτε θα κοιταξω αλλου.

 

Sent from my HTC HD2 using Insomnia

 

Εγω ειμαι με φορθνετ απο τοτε που εβαλα ιντερνετ πρωτη φορα, 2005 περιπου. Προβλημα δεν ειχα ποτε και ταχυτητες παρα πολυ καλες. Βεβαια τωρα ζηταω καλυτερη προσφορα με ολο το πακετο των αθλητικων κ δεν μου το δινουν... οποτε θα κοιταξω αλλου.

 

Sent from my HTC HD2 using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 638
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυριο παω για αιτηση στην φορθνετ κ ελπιζω να εχουν καποιο thomson 4 πορτο να μου δωσουν αντι αυτης της μλκας της Huawei γιατι ασυρματο μεσα στο σπιτι δεν ενεργοποιω παρα μονο για πολυ λιγο και μονο αν δεν μπορω να κανω διαφορετικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυριο παω για αιτηση στην φορθνετ κ ελπιζω να εχουν καποιο thomson 4 πορτο να μου δωσουν αντι αυτης της μλκας της Huawei γιατι ασυρματο μεσα στο σπιτι δεν ενεργοποιω παρα μονο για πολυ λιγο και μονο αν δεν μπορω να κανω διαφορετικα

 

Το θέμα της δυνατότητας για εύκολη ευχέρεια ασύρματης δικτύωσης σε έναν χώρο, θα σου πρότεινα να μην το "υποτιμάς" έτσι εύκολα.

Κι εγώ, μέχρι κάποια στιγμή, δεν το χρειαζόμουν και πολύ και το απέφευγα γενικότερα. Από ένα σημείο και μετά όμως, έκατσε να το χρειάζομαι για ένα σωρό μαζεμένες περιπτώσεις. Αν τότε θα έπρεπε να ψαχτώ για τα πώς και τα τι, θα είχα μεγάλο θέμα.

Θέλω να πω πως, στην εποχή μας, όλο και κάπως σου προκύπτει στα ξαφνικά να χρειάζεσαι ασύρματη πρόσβαση στο δίκτυό - διαδίκτυό σου και καλό θα είναι να το έχεις πρόχειρο και προετοιμασμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα εχω διαβασει μελετες και δεν θα ηθελα να κανω κακο στην 6χρονη κορη μου για να εχω εγω την ευκολια μου,κατα τα αλλα ναι μερικες φορες ειναι απαραιτητο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν απαντηθηκε η εξης απορια. Οταν λεει οτι ισχυει για τις υπηρεσιες εντος του ιδιοκτητου δικτυου μηπως εννοει οτι οι απεριοριστες κλησεις αφορουν μονο προς forthnet?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
ειμαι στην hol περιπου 5 χρονια με double play lite τουτεστιν 200 λεπτα προς σταθερα και 6mbps με κοστολογιο 24' date='90€ τον μηνα,προβληματα δεν ειχα μεχρι προσφατα στην γραμμη και τωρα που αντιμετωπιζω διαφορα ειναι πολυ εξυπηρετικοι,μου στελνουν καινουργιο ρουτερ κ γενικοτερα προσπαθουν,δηλωνεις προβλημα σε παιρνουν τηλεφωνο την ιδια μερα[/quote']

 

Παιζει και η Vodafone απο σημερα διαφημιση για four play με 35€.

 

Επεξ/σία από ipal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσον αφορα το θεμα με την εικονα σε 2 τηλεορασης του σπιτιου,δεν μπορουμε να χρησιμοποιησουμε μια συσκευη ασυρματης μεταδοση εικονας,ειχα παρει μια παλια απο το lidl,δεν θυμαμαι ποσο αλλα ηταν αρκετα οικονομικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσον αφορα το θεμα με την εικονα σε 2 τηλεορασης του σπιτιου,δεν μπορουμε να χρησιμοποιησουμε μια συσκευη ασυρματης μεταδοση εικονας,ειχα παρει μια παλια απο το lidl,δεν θυμαμαι ποσο αλλα ηταν αρκετα οικονομικη.

Την εχω παρει εγω απο το LIDL με 15 ευρω.Ειναι αρκετα καλη και δουλευει ακομη και το τηλεχειριστηριο.Απλα μολις τη συνδεω στο δεκτη (dreambox 500 s)η εικονα "θολωνει "αρκετα δεν ξερω γιατι γινεται αυτο.Ισως φταιει το οτι συνδεεται μονο με τα 3 καλωδια (κιτρινι-κοκκινο-μαυρο). η οτι ο δεκτης ειναι για τα μπαζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν απαντηθηκε η εξης απορια. Οταν λεει οτι ισχυει για τις υπηρεσιες εντος του ιδιοκτητου δικτυου μηπως εννοει οτι οι απεριοριστες κλησεις αφορουν μονο προς forthnet?

 

Το έχουμε απαντήσει ήδη σε ένα παιδί!Το θέμα με το ιδιόκτητο έχει να κάνει με το αν στην περιοχή σου για κάποιο λόγο ΔΕΝ έχει ιδιόκτητο η Forthnet τότε απλά ΔΕΝ μπορεί να σου προσφέρει την υπηρεσία!

 

Οι κλήσεις στους εναλλακτικούς(εκτός αν υπάρχει 1 εξαίρεση που δεν θυμάμαι) ΠΟΤΕ δεν διαχωρίζονταν σε ΕΝΤΟΣ/ΕΚΤΟΣ δικτύου. Αυτές τις απατεωνιές ο (Π)ΟΤΕ τις έκανε παλιότερα ο οποίος φυσικά και εναρμονίστηκε μετέπειτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, έχω κάποια νέα απο forthnet. Εκανα την αίτηση 30-11 και σήμερα μου έστειλαν μήνυμα ότι πιθανή ημερομηνία ενεργοποίησης της υπηρεσίας είναι η 17-12. Στο κατάστημα μου είχαν πει για κανά μήνα.

Φαίνεται ότι παρά το φόρτο νέων αιτήσεων (λόγω της προσφοράς) ενεργούν γρήγορα για την ολοκλήρωση της διαδικασίας. Τώρα θα περιμένω τον τεχνικό της nova (ελπίζω να μην έρθει αργότερα από την forthnet...).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εκανα την αιτηση το Σαβατο και αυριο με πηραν πως θα ερθει ο τεχνικος για την εγκατασταση της Nova.Οχι ασχημα!Τωρα για ενεργοποιηση της Forthnet δεν ξερω ακομα δεν το εχω κοιταξει.ΜΟυ ειχαν πει ομως γυρω στις 2 εβδομαδες(αρκετα αισιοδοξο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε, προφανώς η nova επικοινώνησε μαζί σου, έτσι? Δεν τους πήρες εσύ τηλέφωνο να πιέσεις?

Επίσης μήπως σου είπαν/ρώτησες πόση ώρα διαρκεί η όλη εγκατάσταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...