Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα έλεγα να το πάρεις σε 8. Με όσα έχω υπόψιν μέχρι τώρα και χωρίς να βάζω το χέρι μου στη φωτιά.

Πάντως η αδερφή μου που έχει το ίδιο σε γυναικείο και το είχαμε πάρει τζάμπα σε ένα closeout, το έχει καταευχαριστηθεί, τόσο που μου έχει δώσει εντολή εάν το ξαναβρώ σε τιμή-χώμα να της το πω.

Είναι πάρα πολύ ελαφριά παπούτσια.

 

Έτσι θα το κάνω, θα πάρω το 8 και αν είναι κάπως πιο μεγάλο του βάζω πάτους. Ευχαριστώ για τη βοήθεια.

 

Για μπουφάν κατέληξα στο Karrimor αλλά δεν ξέρω σε ποιο μέγεθος να πάω (small ή medium) μιας και έχει μόνο δύο σχόλια από κάτω.. Μπορεί κανείς να βοηθήσει? (Άκυρο, βρήκα άλλο και βρήκα και το μέγεθος :-) )

Επίσης, αν κάποιος έχει πάρει φόρμα Lonsdale ας μου πει πως είναι τα νούμερα γιατί στα comments άλλος με τα ίδια κιλά λέει ότι το small είναι κομπλέ και άλλος ότι το medium είναι μια χαρά..

Επεξ/σία από zizu10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εχω παρει φορμα φουτερ londsdale και φουτερ απο πανω. το απο πανω φαινεται λιγο φουσκωμενο, αλλα δεν θα το ελεγα μεγαλο, η απο κατω φορμα βεβαια ειναι σαν του αλαντιν ενα πραμα. φοραω medium γενικα, medium πηρα. οπως κ μποξερακια πιο παλια ειχα παρει medium κ γεμιζε το παντελονι ενα πραμα, τωρα πηρα small κ ειναι καλυτερα θαρρω. γενικα τα Lonsdale ειναι μπερδεμα μαλλον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους εστειλα για τριτη φορα μηνυμα πως δεν εχω παραλαβει ακομα παραγγελια που εγινε 6/10. Το δεμα ακομα και σημερα φαινεται στο tracking πως ειναι αγγλια, ενω μιλωντας τηλεφωνικα με dhl μου ειπαν πως δεν εχουν παραλαβει ακομα απο sportdirect. 

Το sportdirect μου ελεγε πως το εχει παραλαβει το courier και ειναι στο δρομο.

 

Σημερα μου στελνουν αυτο

 

Thank you for your email.

I have since checked the status of your order and can confirm your order got delivered and signed for after your initial contact.

We trust you are pleased with your purchase.

 

Παιδια για ριξτε μια μεταφραση μηπως καταλαβα τιποτα λαθος.

Λενε πως εχω παραλαβει και μαλιστα εχω υπογραψει για την παραλαβη???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To θέμα είναι αν εννοούν ότι παραδόθηκε στην dhl ή σε εσένα.. (Από ότι διάβασα, το πρώτο εννοούν αλλά μου φαίνεται ακραίο ένα τέτοιο λάθος γιαυτό και η διάζευξη)

Ετοιμαζόμουν να κάνω παραγγελία αλλά με κάτι τέτοια δείχνουν ότι είναι χειρότεροι και από Κινέζο (φαίνεται και από το feedback τους στο ebay).

 

Επικοινώνησε με DHL άμεσα και πες τους αν γίνεται να σου στείλουν e-mail ότι δεν έχουν παραλάβει για να το στείλεις στο SD.


εχω παρει φορμα φουτερ londsdale και φουτερ απο πανω. το απο πανω φαινεται λιγο φουσκωμενο, αλλα δεν θα το ελεγα μεγαλο, η απο κατω φορμα βεβαια ειναι σαν του αλαντιν ενα πραμα. φοραω medium γενικα, medium πηρα. οπως κ μποξερακια πιο παλια ειχα παρει medium κ γεμιζε το παντελονι ενα πραμα, τωρα πηρα small κ ειναι καλυτερα θαρρω. γενικα τα Lonsdale ειναι μπερδεμα μαλλον.

 

Θα πάω για το small τελικά ΑΝ παραγγείλω γιατί τους έχει φοβηθεί το μάτι μου...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους εστειλα παλι email να μου πουνε τι ακριβως εννοουνε. Οτι παραδοθηκε στην dhl ή οτι παραδοθηκε σε εμενα.

Παραδοξως στα email μου απαντανε σχετικα γρηγορα (αυριο λογικα θα εχουν απαντησει)

 

Μου εβγαλε την πιστη αυτη η παραγγελια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα

 

έκανα μια παραγγελία απο το SD την προηγούμενη τρίτη,

είχα βάλει αρχική διεύθυνση Χανιά αλλά επειδή έτυχαν διάφορα και ξέμεινα Αθήνα άλλαξα τη διεύθυνση 

για εδώ. Την αλλαγή διεύθυνσης την έκανα πριν φτάσει το δέμα Αθήνα και προωθηθεί για Χανιά.

Η DHL ενω μου είπε ότι η αλλαγή καταχωρήθηκε, έκανε λάθος και το δέμα πήγε σήμερα Χανιά. 

Βέβαια μου είπαν ότι την ξαναστέλνουν Αθήνα γιατί ήταν δικό τους λάθος. παίζει να έρθει αύριο? έχει τύχει σε κανέναν?? έστω αλλαγή διεύθυνσης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@crupo

το tracking απο που το κάνεις?

απο το site της DHL ή απο το status στη σελίδα του sportsdirect (που λέει awaiting courier pick up)

 

αν το κάνεις απο το site της DHL,ρίξε ένα print screen και πόσταρε εδώ να σου πούμε αν έχει φύγει κλπ.

 

πάντως το sportsdirect σου απάντησε οτι έχεις παραλάβει εσύ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τα lonsdale και τα everlast τι γινεται με τα νουμερα?

ειμαι 1.82, 84 κιλα, τι νουμερο πρεπει να παρω για τa παρακατω?

 

http://www.sportsdirect.com/everlast-polar-hoody-mens-550854?colcode=55085401

 

http://www.sportsdirect.com/lonsdale-2-stripe-large-logo-zip-hoody-mens-535015?colcode=53501526

 

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τα lonsdale και τα everlast τι γινεται με τα νουμερα?

ειμαι 1.82, 84 κιλα, τι νουμερο πρεπει να παρω για τa παρακατω?

 

http://www.sportsdirect.com/everlast-polar-hoody-mens-550854?colcode=55085401

 

http://www.sportsdirect.com/lonsdale-2-stripe-large-logo-zip-hoody-mens-535015?colcode=53501526

 

 

ευχαριστω

 

 

  Ο άντρας μου που είναι 1.74 και περίπου 63 κιλά (σε κάθε ποστ μου τον αναφέρω και με διαφορετικό βάρος :-D  - είναι που δε ζυγίζεται συχνά) και γενικά φοράει Μ, σε φούτερ αυτών των 2 εταιρειών παίρνει S . Πάντως, μία φορά πήραμε Μ σε φούτερ της Lonsdale και δεν του πάει κι άσχημα!

 

Κατά κανόνα, σε αυτές τις 2 εταιρείες παίρνεις 1 νούμερο μικρότερο από το συνηθισμένο σου.

 

Και συγκρίνοντας φούτερ Everlast με φούτερ Lonsdale, ενώ είναι και τα 2 ποιοτικά, το πρώτο είναι αρκετά πιο χοντρό σαν ύφασμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τα lonsdale και τα everlast τι γινεται με τα νουμερα?

ειμαι 1.82, 84 κιλα, τι νουμερο πρεπει να παρω για τa παρακατω?

 

http://www.sportsdirect.com/everlast-polar-hoody-mens-550854?colcode=55085401

 

http://www.sportsdirect.com/lonsdale-2-stripe-large-logo-zip-hoody-mens-535015?colcode=53501526

 

 

ευχαριστω

Έχουν μεγάλη φόρμα αυτές οι 2 μάρκες.

Εγώ 1.91 105κιλά φοράω XL επειδή τα φοράω λιγο φαρδιά.

Οπότε το Large πιστευω φαρδύ θα σου είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον παιδια το δεμα το παρελαβε ο αδερφος μου το πρωι και δεν με πηρε τηλ να μου το πει. Ολα καλα...

 

Την μ@λ@κια απο οτι φαινεται την εκανε η dhl. Πηρα 2 φορες τηλεφωνο (το ενα τηλεφωνο χτες...) και μου ελεγαν με βεβαιοτητα πως δεν εχουν παραλαβει το δεμα απο sportdirect , ενω ακομα και τωρα στο tracking μου το δειχνει ακομα στην Αγγλια και ειναι σε κατασταση Shipment information received.

 

@NaGR το tracking το εβλεπα απο dhl.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι η δεύτερη φορά που η dhl με έστησε.

Η αποστολή με τον διανομέα προς παράδοση και στις 6μμ βλέπω "Δεν ολοκληρώθηκε η παράδοση. Αναμένεται νέος προγραμματισμός παράδοσης την επόμενη". Δεν πρόλαβαινε λέει ο διανομεάς, αλλά κι ένα τηλ δεν μπορούσε να κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Ο άντρας μου που είναι 1.74 και περίπου 63 κιλά (σε κάθε ποστ μου τον αναφέρω και με διαφορετικό βάρος :-D  - είναι που δε ζυγίζεται συχνά) και γενικά φοράει Μ, σε φούτερ αυτών των 2 εταιρειών παίρνει S . Πάντως, μία φορά πήραμε Μ σε φούτερ της Lonsdale και δεν του πάει κι άσχημα!

 

Κατά κανόνα, σε αυτές τις 2 εταιρείες παίρνεις 1 νούμερο μικρότερο από το συνηθισμένο σου.

 

Και συγκρίνοντας φούτερ Everlast με φούτερ Lonsdale, ενώ είναι και τα 2 ποιοτικά, το πρώτο είναι αρκετά πιο χοντρό σαν ύφασμα.

 

Φόρμες έχετε αγοράσει ποτέ να μας πεις νούμερο?

Επειδή έχουμε κοντινό ύψος θα μπορέσω εύκολα μετά να υπολογίσω και τι χρειάζομαι εγώ. Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φόρμες έχετε αγοράσει ποτέ να μας πεις νούμερο?

Επειδή έχουμε κοντινό ύψος θα μπορέσω εύκολα μετά να υπολογίσω και τι χρειάζομαι εγώ. Ευχαριστώ!

 

 

Ανδρικές,όχι ακόμα...Τις προγραμματίζουμε για την προσεχή παραγγελία μας..Μόνο μια δική μου πήρα, Lonsdale κι ενώ γενικά φοράω S, την πήρα XS κ μου είναι κανονική κ μάλιστα προς το ευρύχωρη κι όχι προς το στενή. Οπότε, ακολούθησε κι αυτή η φορμίτσα  τον κανόνα "1 νούμερο μικρότερο σε αυτές τις 2 εταιρείες".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανδρικές,όχι ακόμα...Τις προγραμματίζουμε για την προσεχή παραγγελία μας..Μόνο μια δική μου πήρα, Lonsdale κι ενώ γενικά φοράω S, την πήρα XS κ μου είναι κανονική κ μάλιστα προς το ευρύχωρη κι όχι προς το στενή. Οπότε, ακολούθησε κι αυτή η φορμίτσα  τον κανόνα "1 νούμερο μικρότερο σε αυτές τις 2 εταιρείες".

 

Ωραία τότε πάω σίγουρα σε small (επιτέλους) :)

 

Και στις μπλούζες Slazenger (από προηγούμενη παραγγελία) παρατήρησα ότι θέλει πάντα ένα νούμερο μικρότερο γιατί είναι φαρδιές αλλά δεν φθείρονται με τίποτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...