Προς το περιεχόμενο

Παρακολούθηση αυτοκινήτου μέσω GPS δωρεάν.


popeye68

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στο forum και καλή χρονιά!

Μήπως ξέρει κάποιος αν μπορώ να παρακολουθήσω το αυτοκίνητο του γιού μου από το στίγμα που εκπέμπει το GPS (χάρτης) που είναι εγκατεστημένο στο αυτοκίνητο;

Αν ναι χρειάζεται συνδρομή σε κάποια υπηρεσία ή όχι;

Ευχαριστώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παράνομο; Μα δεν μπορώ να παρακολουθώ το δικό μου αυτοκίνητο με το δικό μου GPS;

Έχω όλα τα στοιχεία του GPS (αν χρειάζονται) αφού εγώ το αγόρασα στον γιό μου.

Μπορώ ή όχι;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να παρακολουθεις το αυτοκινητο σε περιπτωση κλοπης και μονο. Αν το κανεις για να παρακολουθεις που παει ο γιος σου, του προτείνω σε περιπτωσει που πας για ελεγχο να σου τραβηξει μια μηνυση για παραβιαση προσωπικων δεδομενων και ιδιωτικοτητας και εσυ να τραβηξεις τις κωλοτριχες σου

 

Αμα δεν τον εμπιστευεσαι και αυτος δεν εμπιστευεται εσενα τοτε αλλη παρακολουθηση θες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν γινεται με αυτην την συσκευη.

 

Για να καταφερεις κατι τετοιο , χρειαζεσαι μια συσκευη που να μπορει να στειλει τις συντεταγμενες, να μπορει δηλαδη να στειλει δεδομενα και οι φθηνοτερες τετοιες λυσεις ειναι μεσω του ιντερνετ του δικτυου κινητης τηλεφωνιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Είμαι πατέρας και εγώ. Χρόνια Πολλά. Μη παραξηγείς τους νεαρούς............... Ουκ οίδασι τι ποιούσι. Λοιπόν υπάρχουν ειδικά gps που κάνουν αυτή τη δουλειά. Γράψε στο google: gps για να παρακολουθώ, και θα βρεις αυτό που χρειάζεσαι. Έχουν τα φορτηγά αυτοκίνητα και τα αφεντικά παρακολουθούν που βρίσκονται τα οχήματά τους. Το κράτος θέλει να βάλει στα βυτία που κουβαλούν πετρέλαιο, για να τα ελέγχει κ.λ.π. Φυσικά αυτό το τοποθετείς κάπου κρυφά, αν θέλεις. Στα ακριβά αυτοκίνητα βάζει κάποιος κάπου κρυφά στο αυτοκίνητό του και σε περίπτωση κλοπής το ανακαλύπτει. Βέβαια με ειδικό λογισμικό βρίσκεις αν στο αυτοκίνητο υπάρχει κάτι τέτοιο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

 σε περίπτωση κλοπής το ανακαλύπτει. 

Για κάτι τέτοιο ψάχνω και εγώ. Με την μόνη διαφορά ότι δεν θα μπει σε αυτοκίνητο αλλά σε ένα γουρούνι atv. Μήπως γνωρίζεις που μπορώ να βρω τέτοιο συστηματάκι αλλά εκτός από την συσκευή παρακολούθησης να αναλάβουν και την τοποθέτησή του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Για κάτι τέτοιο ψάχνω και εγώ. Με την μόνη διαφορά ότι δεν θα μπει σε αυτοκίνητο αλλά σε ένα γουρούνι atv. Μήπως γνωρίζεις που μπορώ να βρω τέτοιο συστηματάκι αλλά εκτός από την συσκευή παρακολούθησης να αναλάβουν και την τοποθέτησή του

 

 

Για την τοποθετηση μαλλον θε περιοριστεις στην ελληνικη αγορα..Δεν νομιζω να εχει διαφορα το ΙΧ απο γουρουνα

 

https://www.google.gr/#sclient=psy-ab&q=gps+%CE%B3%CE%B9%CE%B1+%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CF%85%CE%B8%CE%B7%CF%83%CE%B7+%CE%B1%CF%85%CF%84%CE%BF%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%BF%CF%85&oq=gps+%CE%B3%CE%B9%CE%B1+%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CF%85%CE%B8%CE%B7%CF%83%CE%B7+%CE%B1%CF%85%CF%84%CE%BF%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%BF%CF%85&gs_l=serp.12..0.5239.10249.0.12815.13.12.0.0.0.1.2067.3354.5-1j1j9-1.3.0...0.0...1c.1.12.psy-ab.G4u4Os0EPwA&pbx=1&bav=on.2,or.r_cp.r_qf.&fp=e796ee88fcddfbaf&biw=1067&bih=653

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεμίσαμε ρουφιάνους ο άλλος θέλει να παρακολουθεί το Facebook

 

http://www.insomnia.gr/topic/485943-%CF%80%CF%89%CF%82-%CE%BC%CF%80%CE%BF%CF%81%CF%89-%CE%BD%CE%B1-%CE%BE%CE%B5%CF%81%CF%89-%CF%84%CE%B9-%CE%BB%CE%B5%CE%B5%CE%B9-%CF%83%CF%84%CE%BF-fb/


ο άλλος το αυτοκίνητο και ένταξη να μπορείς να το κανεις μονος σου με για σου και χαρά σου είσαι μάγκας, αλλα τώρα έχουμε πέσει σε άλλο επίπεδο που δεν καταλαβαίνουμε πως κάτι τέτοιο δεν είναι σωστό και αντί να το κάνουμε τουλάχιστον κρυφά το συζητάμε σε forum χωρίς την παραμικρή ενοχη.

Τέτοιες ενέργειες δεν πρέπει να παροτρύνονται ούτε γνώσεις σε τέτοιο επίπεδο πρέπει να δίνονται για να κάνουμε τσάμπα μάγκες κάποιους με δόλιες πρόθεσεις.

 

Οποιοδήποτε είδος παρακολούθησης ( μαγνητοσκόπηση, ηχοληψία, στηγμα GPS etc ) χωρίς ο άλλος να το ξέρει είναι παράνομο, γιαυτο και στα δημοσια μερη που υπάρχουν κάμερες υπάρχει ειδική σήμανση.

 

Επίσης πληροφοριακά τα προϊόντα υποκλοπής δεν αποτελούν καποιο επιχείρημα, δεν αναγνωρίζονται από το νομο και δεν γίνονται δεκτά στο δικαστήριο.

 



 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοι εδω μεσα που διαφωνειτε....μαλλον δεν εχετε παιδια...ιδιωτικοτητα και προσωπικα δεδομενα λεει ο αλλος....στο ιδιο του το παιδι ? Τι λετε ρε εδω μεσα τι λετε....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοι εδω μεσα που διαφωνειτε....μαλλον δεν εχετε παιδια...ιδιωτικοτητα και προσωπικα δεδομενα λεει ο αλλος....στο ιδιο του το παιδι ? Τι λετε ρε εδω μεσα τι λετε....

Ναι στο ιδιο του το παιδι...τι νομιζεις οτι ειναι κτημα σου?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολύ καλά κάνει ο τοπικ starter popeye68 και όλοι οι πατεράδες που παρακολουθουν το αυτοκίνητο και δίνουν το αμάξι στο υιο τους.

Επεξ/σία από BLuE_PaNtHeR
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...