Προς το περιεχόμενο

Plantronics M55 BT Headset 25 ευρώ @Amazon


arxaggelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά νομίζω ότι για την τιμή του και το όνομα της μάρκας είναι καλή τιμή. Στα 25 ευρώ στο amazon (δωρεάν αποστολή), η χαμηλότερη που έχει πέσει. Στο σκρουτζ από 36. Με noise cancellation, A2DP, multi-point, και με αντάπτορα αυτοκινήτου μέσα στη συσκευασία.

 

Amazon link

Skroutz

 

Δείτε και την εφαρμογή τους στο Playstore.

 

amazon.png?force=1&zero=0&w=725&h=440&de

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 90
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

σκεφτομουν κ εγω για bluetooth headset αλλα εχω σιχαθει την ζωη μου να φορτιζω συσκευες

 

δεν ξερω ποσο καλα ειναι τα συγκεκριμενα αλλα μπορεις να βρεις επωνυμα ακομα κ στην μιση τιμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H εταιρεία είναι κορυφαία στο είδος της αλλά ακριβή. Έχω το Μ50 (το είχα πάρει σε ανάλογη προσφορά από το Amazon πριν 9 μήνες περίπου  και τουλάχιστον στον τομέα της ακουστικής είναι εξαιρετικό με πεντακάθαρη φωνή και άριστη απομόνωση των εξωτερικών θορύβων.. 

 

Έχω αλλάξει πάνω από 7-8 από άλλες επώνυμες  μάρκες αλλά κανένα δεν με ικανοποίησε όσο το plantronics

Αν είχα χρήματα θα κοίταζα την κορυφαία τους σειρά (νομίζω Voyager ) αλλά και το Μ50/55 στα λεφτά του είναι άριστο. Σκέφτομαι να το πάρω για δεύτερο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Plantronics γενικα εχει καλη φημη εξω.Το συγκεκριμενο δεν το ξερω αλλα εγω εδω και καιρο ζαχαρωνω αυτο

http://www.amazon.co.uk/Plantronics-M25-Bluetooth-Headset/dp/B008U4P60C/ref=wl_it_dp_o_pC_nS_nC?ie=UTF8&colid=3M7R25JI2DTFO&coliid=I3MR0QKWICWXBZ

στις 17 λιρες που οσο και αν εψαξα δεν ειδα διαφορα απο αυτο που ποσταρες.

Επισης το ML20(καρταργημενο) ειχε παει και στις 13 λιρες αν θυμαμαι καλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως καλή τιμή, για ένα πολύ καλό BT...

 

Όμως αξίζει να ακυρώσεις την κορυφαία εγγύηση 2 ετών για 10€;

 

Όσο και αν έψαξα, δε βρήκα plantronics guarantee spot στη Ελλάδα και όταν ρώτησα ελληνικά καταστήματα τι γίνεται σε περίπτωση βλάβης, μου είπαν "το επιστρέφεις σε εμάς"...

Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά νομίζω ότι για την τιμή του και το όνομα της μάρκας είναι καλή τιμή. Στα 25 ευρώ στο amazon (δωρεάν αποστολή), η χαμηλότερη που έχει πέσει. Στο σκρουτζ από 36. Με noise cancellation, A2DP, multi-point, και με αντάπτορα αυτοκινήτου μέσα στη συσκευασία.

 

Amazon link

Skroutz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκεφτομουν κ εγω για bluetooth headset αλλα εχω σιχαθει την ζωη μου να φορτιζω συσκευες

 

δεν ξερω ποσο καλα ειναι τα συγκεκριμενα αλλα μπορεις να βρεις επωνυμα ακομα κ στην μιση τιμη

 

Επειδή κι εγώ έχω (πάρα πολλά) χρόνια bluetooth και πάντα με αυτά μιλούσα, έπαιρνα πάντα τα καλύτερα (jabra κ.λ.π.). Κάποια στιγμή πήρα ένα απλό (σχετικά) samsung WEP495 για δεύτερο και από τότε τα πέταξα όλα και έμεινα με αυτό. Το Samsung αυτό, έχει ένα πολύ απλό αλλά τελικά πολύ σημαντικό χαρακτηριστικό... διακόπτη ON/OFF. Ακούγεται χαζό, αλλά το έχω μόνιμα κλειστό και όταν θέλω να μιλήσω με το bluetooth τότε το βγάζω και ανοίγω τον διακόπτη... σε ελάχιστο χρόνο έχει κάνει pair με το κινητό, μιλάω και μετά το κλείνω, χωρίς να έχω χάσει ποτέ κλήση... Περιττό να πω ότι με αυτόν τον τρόπο θα χρειαστεί να το φορτίζετε μια φορά στους δύο μήνες...  :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B005NYGPU2/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3P5ROKL5A1OLE

 

Επισης σε πολυ καλη τιμη.Στο public 99eu.Και νομιζω εχει το χαρακτηριστικο για το οποιο μιλαει ο Karasardelis.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή κι εγώ έχω (πάρα πολλά) χρόνια bluetooth και πάντα με αυτά μιλούσα, έπαιρνα πάντα τα καλύτερα (jabra κ.λ.π.). Κάποια στιγμή πήρα ένα απλό (σχετικά) samsung WEP495 για δεύτερο και από τότε τα πέταξα όλα και έμεινα με αυτό. Το Samsung αυτό, έχει ένα πολύ απλό αλλά τελικά πολύ σημαντικό χαρακτηριστικό... διακόπτη ON/OFF. Ακούγεται χαζό, αλλά το έχω μόνιμα κλειστό και όταν θέλω να μιλήσω με το bluetooth τότε το βγάζω και ανοίγω τον διακόπτη... σε ελάχιστο χρόνο έχει κάνει pair με το κινητό, μιλάω και μετά το κλείνω, χωρίς να έχω χάσει ποτέ κλήση... Περιττό να πω ότι με αυτόν τον τρόπο θα χρειαστεί να το φορτίζετε μια φορά στους δύο μήνες...   :-D

Αναλογο διακόπτη έχει προφανώς και το plantronics που είπα παραπάνω (M-50).  Βεβαια τα voyager ειναι αλλη κλάση. Αν καποιος τα χρησιμοποιήσει λιγο σε θορυβώδες περιβάλλον καταλαβαίνει πόσο καλή δουλειά εχει γινει στον τομέα του noice cancellation. Για μενα ειναι πρωταρχικό χαρακτηριστικό λόγω εργασίας..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H εταιρεία είναι κορυφαία στο είδος της αλλά ακριβή. Έχω το Μ50 (το είχα πάρει σε ανάλογη προσφορά από το Amazon πριν 9 μήνες περίπου  και τουλάχιστον στον τομέα της ακουστικής είναι εξαιρετικό με πεντακάθαρη φωνή και άριστη απομόνωση των εξωτερικών θορύβων.. 

 

Έχω αλλάξει πάνω από 7-8 από άλλες επώνυμες  μάρκες αλλά κανένα δεν με ικανοποίησε όσο το plantronics

Αν είχα χρήματα θα κοίταζα την κορυφαία τους σειρά (νομίζω Voyager ) αλλά και το Μ50/55 στα λεφτά του είναι άριστο. Σκέφτομαι να το πάρω για δεύτερο...

 

Αναλογο διακόπτη έχει προφανώς και το plantronics που είπα παραπάνω (M-50).  Βεβαια τα voyager ειναι αλλη κλάση. Αν καποιος τα χρησιμοποιήσει λιγο σε θορυβώδες περιβάλλον καταλαβαίνει πόσο καλή δουλειά εχει γινει στον τομέα του noice cancellation. Για μενα ειναι πρωταρχικό χαρακτηριστικό λόγω εργασίας..

 

 

Συμφωνω και επ'αυξανω.

Εχω και εγω το M50 απο παρομοια προσφορα του Αμαζον, 1+ χρονο τωρα και ειμαι υπερευχαριστημενος. Εχω αλλαξει παμπολα handsfree και bluetooth αλλα στο Plantronics M50 "παρκαρα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή κι εγώ έχω (πάρα πολλά) χρόνια bluetooth και πάντα με αυτά μιλούσα, έπαιρνα πάντα τα καλύτερα (jabra κ.λ.π.). Κάποια στιγμή πήρα ένα απλό (σχετικά) samsung WEP495 για δεύτερο και από τότε τα πέταξα όλα και έμεινα με αυτό. Το Samsung αυτό, έχει ένα πολύ απλό αλλά τελικά πολύ σημαντικό χαρακτηριστικό... διακόπτη ON/OFF. Ακούγεται χαζό, αλλά το έχω μόνιμα κλειστό και όταν θέλω να μιλήσω με το bluetooth τότε το βγάζω και ανοίγω τον διακόπτη... σε ελάχιστο χρόνο έχει κάνει pair με το κινητό, μιλάω και μετά το κλείνω, χωρίς να έχω χάσει ποτέ κλήση... Περιττό να πω ότι με αυτόν τον τρόπο θα χρειαστεί να το φορτίζετε μια φορά στους δύο μήνες...  :-D

 

μια χαρα σε βρισκω αλλα οταν σε καλουν το ανοιγεις κ περιμενεις να γινει pair ? αβολο τελειως μου ακουγεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Plantronics M50 παιρνει ελαχιστα δευτερολεπτα να κανει pair. Πολλες φορες οταν η μπαταρια του ακουστικου ειναι στο οριο, το εχω και εγω κλειστο και το ανοιγω μολις αρχισει να χτυπαει το τηλεφωνο.

Δεν εχω χασει ποτε κληση, καθως θελει ελαχιστα δευτερα να κανει pair (μεχρι να το φορεσεις στο αυτι σου) και το τηλεφωνο ποτε δεν στο κλεινουν στα 3 δευτερα (εκτος και αν σου κανουν αναπαντητη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή κι εγώ έχω (πάρα πολλά) χρόνια bluetooth και πάντα με αυτά μιλούσα, έπαιρνα πάντα τα καλύτερα (jabra κ.λ.π.). Κάποια στιγμή πήρα ένα απλό (σχετικά) samsung WEP495 για δεύτερο και από τότε τα πέταξα όλα και έμεινα με αυτό. Το Samsung αυτό, έχει ένα πολύ απλό αλλά τελικά πολύ σημαντικό χαρακτηριστικό... διακόπτη ON/OFF. Ακούγεται χαζό, αλλά το έχω μόνιμα κλειστό και όταν θέλω να μιλήσω με το bluetooth τότε το βγάζω και ανοίγω τον διακόπτη... σε ελάχιστο χρόνο έχει κάνει pair με το κινητό, μιλάω και μετά το κλείνω, χωρίς να έχω χάσει ποτέ κλήση... Περιττό να πω ότι με αυτόν τον τρόπο θα χρειαστεί να το φορτίζετε μια φορά στους δύο μήνες...  :-D

Εχουν περασει δεκαδες Bluetooth ακουστικα κινητων απο τα χερια μου και ολα ειχαν on/off (αλλα πατωντας παρατεταμενα ενα κουμπι, αλλα με ενα πατημα, αλλα με διακοπτακι) οποτε μπερδευτηκα λιγο. Εννοεις πως σου αρεσε που ειχε απλα διακοπτη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα σε βρισκω αλλα οταν σε καλουν το ανοιγεις κ περιμενεις να γινει pair ? αβολο τελειως μου ακουγεται

Το ίδιο κάνω και εγώ με ένα nokia για 2 κινητά και με έχει βολέψει αφάνταστα. Έχει όμως ένα μειονέκτημα,τελειώνει γρήγορα η μπαταρία γι'αυτό παρήγγειλα το plantronics.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα σε βρισκω αλλα οταν σε καλουν το ανοιγεις κ περιμενεις να γινει pair ? αβολο τελειως μου ακουγεται

 

Είναι τοσο γρήγορο το pairing, με το iphone τουλάχιστον και τόσο απλό να το ανοίξεις με το διακοπτάκι, που ποτέ δεν μου δημιούργησε πρόβλημα...

 

Εχουν περασει δεκαδες Bluetooth ακουστικα κινητων απο τα χερια μου και ολα ειχαν on/off (αλλα πατωντας παρατεταμενα ενα κουμπι, αλλα με ενα πατημα, αλλα με διακοπτακι) οποτε μπερδευτηκα λιγο. Εννοεις πως σου αρεσε που ειχε απλα διακοπτη ?

 

Ναι όσο και αν δου φαίνεται παράξενο, με βόλεψε τρομερα το ότι είχε διακόπτη και ότι έκανε γρήγορα pairing... είναι μόνιμα κλειστό και ανοίγει μόνο όταν το χρειάζομαι....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...