Προς το περιεχόμενο

Plantronics M55 BT Headset 25 ευρώ @Amazon


arxaggelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

με ψηνει κ εμενα ρε παιδια αλλα οντως δεν κανει θορυβους;το θελω αποκλειστικα για το αυτοκινητο οπου υπαρχει θορυβος κ θελω να ακουω κ να με ακουνε καλα.πηρα το sb52 της σονυ κ δεν με ακουνε καθολου καλα.ακομα βεβαια δεν το εχω δοκιμασει με αλλο τηλεφωνο εκτος απο το δικο μου.δεν ειναι κ εποχες να δινουμε τσαμπα τα λεφτα μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 90
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

με ψηνει κ εμενα ρε παιδια αλλα οντως δεν κανει θορυβους;το θελω αποκλειστικα για το αυτοκινητο οπου υπαρχει θορυβος κ θελω να ακουω κ να με ακουνε καλα.πηρα το sb52 της σονυ κ δεν με ακουνε καθολου καλα.ακομα βεβαια δεν το εχω δοκιμασει με αλλο τηλεφωνο εκτος απο το δικο μου.δεν ειναι κ εποχες να δινουμε τσαμπα τα λεφτα μας

 

Τις καλύτερες απαντήσεις θα τις πάρεις βλέποντας τα σχόλια αγοραστών που ήδη χρησιμοποιούν το ακουστικό. Εγώ τώρα το παρήγγειλα και πιστεύω θα με καλύψει σε όλα. Το μόνο μου ψιλό άγχος είναι η καταλάθος επανάκληση που γίνεται καθώς πατιέται εύκολα το αντίστοιχο κουμπί.

 

Υπάρχουν και τα ακουστικά τύπου "ψείρες" που μπαίνουν αρκετά μέσα στο αυτί αν πιστεύεις ότι θα σε βολέψουν περισσότερο απλά αυτά έχουν καλώδιο και τα στερεώνεις συνήθως πάνω στον γιακά/ρούχο σου.

Ένα τέτοιο έχω για το ποδήλατο και είναι το SAMSUNG HS 3000 με διακόπτη On/off, stereo ακουστικά, ενημέρωση υπολοίπου μπαταρίας, πολύ καλή αυτονομία κ.α. Δες εδώ..  

 

http://www.samsung.com/my/consumer/mobile-devices/accessories/accessories/BHS3000UBECXME?subsubtype=bluetooth-solutions#

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο σου κανει καλη καλυψη θορυβου;ακου κ σε ακουνε καλα γιατι κ εγω γιαυτο το θελω τρεξιμο περπατημα ποδηλατο κ πιο πολυ αυτοκινητο σε ταξιδια.εχω 2με ψειρες κ ενα χωρις.να πω την αληθρια κανενα δεν με τρελανε με την αποδοση του.ακομα κ το σονυ που εχει κ 80 ευρω περιπου δεν ακουγεται καλα.

στο εσοπ ενας γραφει οτι δεν ακουγεται καλα γιαυτο κ ρωτησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή κι εγώ έχω (πάρα πολλά) χρόνια bluetooth και πάντα με αυτά μιλούσα, έπαιρνα πάντα τα καλύτερα (jabra κ.λ.π.). Κάποια στιγμή πήρα ένα απλό (σχετικά) samsung WEP495 για δεύτερο και από τότε τα πέταξα όλα και έμεινα με αυτό. Το Samsung αυτό, έχει ένα πολύ απλό αλλά τελικά πολύ σημαντικό χαρακτηριστικό... διακόπτη ON/OFF. Ακούγεται χαζό, αλλά το έχω μόνιμα κλειστό και όταν θέλω να μιλήσω με το bluetooth τότε το βγάζω και ανοίγω τον διακόπτη... σε ελάχιστο χρόνο έχει κάνει pair με το κινητό, μιλάω και μετά το κλείνω, χωρίς να έχω χάσει ποτέ κλήση... Περιττό να πω ότι με αυτόν τον τρόπο θα χρειαστεί να το φορτίζετε μια φορά στους δύο μήνες...  :-D

εχεις απολυτο δικιο και επειδη το συγκεκριμενο ακουστικο το εχω , το ειχα παρει απο public 45 € , στα αληθεια ξεχνας να το φορτιζεις με τον διακοπτη on / off  που εχει. Ε γω προσωπικα δεν τα αλλαζω με τιποτα.

1ον. Εχει οπως ειπαμε τον διακοπτη on/off  και με την εφαρμογη της plantronics για android βλεπεις ανα πασα ςρα και στιγμη ποσος χρονος ομιλιας σου απομενει

2ον εχουν πολυ καλη μονωση στους εξωτερικους θορυβους

3ον αριστη εφαρμογη στο αυτι

4ον εφαρμογη στο android  που σε βοηθαει να το βρεις αν το εχεις χασει.

5ον ερχεται και με ανταπτορα για φορτιση στο αυτοκινητο

6ον Σε αυτην την τιμη ειναι ΕΥΚΑΙΡΙΑΡΑ!!

 

 

 

 

edit  Τωρα ειδα οτι τα ιδια εγραψε και ο samniotis :P . Μονη ενσταση ειναι οτι ερχεται με δυο "πιαστρακια" ενα που μπαινει στο αυτι και ενα με στυλ "γαντζου".Οποιος το παρει δεν θα το μετανιωσει.Για τον aekfc212 φιλε μου εγω μιλαω καθαρα και τους ακουω και με ακουνε πολυ καλα με ανοιχτα παραθυρα στο αμαξι και με περιπου μεχρι 100km.

Ελπιζω να βοηθησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο σου κανει καλη καλυψη θορυβου;ακου κ σε ακουνε καλα γιατι κ εγω γιαυτο το θελω τρεξιμο περπατημα ποδηλατο κ πιο πολυ αυτοκινητο σε ταξιδια.εχω 2με ψειρες κ ενα χωρις.να πω την αληθρια κανενα δεν με τρελανε με την αποδοση του.ακομα κ το σονυ που εχει κ 80 ευρω περιπου δεν ακουγεται καλα.

στο εσοπ ενας γραφει οτι δεν ακουγεται καλα γιαυτο κ ρωτησα.

Αυτό είναι και θέμα ακουστικής του καθένα. Προσωπικά δεν έχω θέμα με το hs3000 αλλά και με το htc bhm200 που θέλω να αντικαταστήσω με το m55.

Για θορυβώδες περιβάλλον καλή φήμη έχουν τα ακριβότερα μοντέλα της plantronics όπως voyager, Discovery κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά το πήρα. έρχεται σε retail συσκευασία.

ωραίο και πολύ μικρό αλλά δεν μου κάθεται και πολύ ωραία στο αυτί με το απλό τζελάκι. χρειάζεται το εξτρά που μπαίνει απο πίσω.

JFYI.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με γεια σου ΝaGR.Να το χαρείς και πες μας τις εντυπώσεις σου κατά την χρήση του.

Εγώ είμαι ακόμη στην φάση αναμονής, ευελπιστώ μέχρι Παρασκευή να το έχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια το τσιμπησα..ενα εχω να πω

Ημουν πανω στο ποδηλατο, φυσουσε αερας... Μιλουσα με την κοπελια μου και μου ελεγε οτι με ακουγε λες και ημουν στο δωματιο..

Οσο για μπαταρια... μιλω πααααρα πολυ λογο δουλειας... ανετα 2-3 μερες

Και με την εφαρμογη για android βλεπεις ποσο μπαταρια εχεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην το φοβάστε το bt το είχα για πάνω από ένα χρόνο... πολύ ανθεκτικό και πολύ καλή ποιότητα ήχου (για τα λεφτά του). Το gel είναι πολύ μαλακό και προσαρμόζετε στο αυτί πολύ εύκολα. Επίσης ο διακόπτης on/off είναι πολύ σημαντικός γιατί εξοικονομείς μπαταρία και δεν πατιέται το κουμπί όταν το έχεις στην τσέπη. Εγώ το έχασα πριν καμιά βδομάδα οπότε με βλέπω να το ξανά αγοράζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρατηρώ ότι το"ξεθαψιμο"του thread απέδωσε πάντως!

Με γεια σε όσους απέκτησαν το ακουστικό plantronics m55 και καλοδεχουμενες οι παρατηρήσεις τους κατά την χρήση του. .

μην το φοβάστε το bt το είχα για πάνω από ένα χρόνο... πολύ ανθεκτικό και πολύ καλή ποιότητα ήχου (για τα λεφτά του). Το gel είναι πολύ μαλακό και προσαρμόζετε στο αυτί πολύ εύκολα. Επίσης ο διακόπτης on/off είναι πολύ σημαντικός γιατί εξοικονομείς μπαταρία και δεν πατιέται το κουμπί όταν το έχεις στην τσέπη. Εγώ το έχασα πριν καμιά βδομάδα οπότε με βλέπω να το ξανά αγοράζω...

Κρίμα που έχασες κάτι τόσο καλό και χρήσιμο. Μάλλον δεν είχες την εφαρμογή εντοπισμού του (find my headset) ή κάτι δεν πήγε καλά(; ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, από ebay.com μπορεί κάποιος να βρει το M165 με ~25 ευρώ. Τιμή σκρουτζ : 40 ευρώ

 

Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω τι παίζει με την εγγύηση εφόσον είναι από Αμερική...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλορίζικο σε όσους το απόκτησαν. Είναι εξαιρετική συσκευή. Εγώ το έχω πάνω από ένα χρόνο (από τότε που το Αμαζον είχε ακόμα τα δωρεάν μεταφορικά). Παρ όλη τη σκληρή χρήση που του κάνω δεν έχει παρουσιάσει το παραμικρό, ενώ η ποιότητα ομιλίας παραμένει πάντα πολύ καλή.

 

Πρόσφατα πήρα  (από το uk.cellphoneshop.net) και το M1100 για να το έχω μόνιμα στο αυτοκίνητο σαν backup.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...