Προς το περιεχόμενο

Plantronics M55 BT Headset 25 ευρώ @Amazon


arxaggelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση!

 

Πριν λίγο πέρασα και παρέλαβα το ml18 και πραγματικά για 16 ευρώ είναι κλοπή..

Όποιος ψάχνει για κάτι καλό και οικονομικό, το αγοράζει χωρίς δεύτερη σκέψη!

To εριξα και εγω μια παραγγελεια το ΜL18 αν και off topic εχει κανεις εμπειρια απο το συγκεκριμενο?

Τωρα ειμαι με ενα Νοκια ΒΗ 108 αλλα δεν ειμαι ευχαριστημενος ουτε απο την ενταση του ,ουτε απο noise cancel.Λογικα το ML18 θα ειναι καλυτερο ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 90
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To εριξα και εγω μια παραγγελεια το ΜL18 αν και off topic εχει κανεις εμπειρια απο το συγκεκριμενο?

Τωρα ειμαι με ενα Νοκια ΒΗ 108 αλλα δεν ειμαι ευχαριστημενος ουτε απο την ενταση του ,ουτε απο noise cancel.Λογικα το ML18 θα ειναι καλυτερο ετσι?

 

Δεν έχω το BH-108 αλλά για το ML18 που το έχω εδώ και 2 ώρες σε λειτουργία έχω ξεχωρίσει :

 

- Θετικά : Ελαφρύ, μεγάλη διάρκεια μπαταρίας (σύμφωνα με τα specs), καλός ήχος, σε ακούν καλά (αν και δεν το τέσταρα ακόμα σε εξωτερικό περιβάλλον παρά μόνο στο σπίτι), φορτίζει σε 1-2 ώρες, δεν αποσυνδέεται όταν είναι standby, έχει κουμπί on-off, σε ενημερώνει πόση μπαταρία έχεις και πότε γίνεται pair το ακουστικό, δεν κάνει εύκολα επανάκληση όπως το Μ55.

 

-Αρνητικά : Στηρίζεται στο αυτί μόνο με ear-hook και όχι όπως το Μ55 (για μένα αυτό είναι θετικό αλλά σε αρκετούς ίσως δεν αρέσει), δεν δέχεται voice commands, δεν έχει φορτιστή πρίζας ή αυτοκινήτου παρά μόνο ένα usb καλώδιο, δεν υποστηρίζει a2dp

 

Τα αρνητικά του μπροστά στην ποιότητα/άνεση/εργονομία που προσφέρει είναι αμελητέα για εμένα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μόλις παρέλαβα και το δικό μου αλλά φοβάμαι μήπως έκανα χαζομάρα γιατί το χρησιμοποίησα για pairing σχεδόν αμέσως, και έπειτα είδα ότι λέει να το φορτίσουμε μια ώρα πριν την πρώτη χρήση. Η μπαταρία είναι λιθίου πάντως. Λογικά δεν υπάρχει πρόβλημα αλλά τώρα να περιμένω να ξεφορτίσει ή να το φορτίσω από πάνω;

 

Σύντομα και το δικό μου review.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μόλις παρέλαβα και το δικό μου αλλά φοβάμαι μήπως έκανα χαζομάρα γιατί το χρησιμοποίησα για pairing σχεδόν αμέσως, και έπειτα είδα ότι λέει να το φορτίσουμε μια ώρα πριν την πρώτη χρήση. Η μπαταρία είναι λιθίου πάντως. Λογικά δεν υπάρχει πρόβλημα αλλά τώρα να περιμένω να ξεφορτίσει ή να το φορτίσω από πάνω;

 

Σύντομα και το δικό μου review.

Μια από τα ίδια έκανα και εγώ και σε πληροφορώ ότι δεν έκανες καμιά βλακεια καθώς έχει μπαταρία λιθιου (όπως οι περισσότερες συσκευές πλέον) και δεν ισχύουν οι κανόνες φόρτισης πριν την χρήση όπως ίσχυαν άλλοτε με τις μπαταρίες νικελίου.Η φόρτιση μιας ώρας που αναφέρει πριν την χρήση είναι γιατί συνήθως τα εργοστάσια τις έχουν γύρω στο 40% άρα για να φτάσει στο 100%.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να φαμταστείς ότι είναι η πρώτη φορά στη ζωή μου που ΔΕΝ φόρτισα τη συσκευή πριν τη χρησιμοποιήσω, και έτυχε πάλι για πρώτη φορά να λέει "φορτίστε για μια ώρα πριν τη χρήση" το οποίο το είδα μετά.  Ωραία με τρόλαρε η Πλαντρόνικς :)  Thanx m8.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To αγόρασα το m55 από το e-finder.gr 29.90 Ευρώ πριν από 3 μήνες. Καταπληκτικό bluetooth.

 

-Πολύ καλή μπαταρία. 11 ώρες.

-Πολύ καλή ποιότητα κλήσης.

 

Το μόνο μείον που βρήκα είναι πως παραείναι δυνατό κάποιες φορές, ειδικά αν ο άλλος χρησιμοποιεί ακουστικά σε κουφαίνει κάποιες φορές. Επίσης κάποιες φορές όταν άκουγα μουσική αποσυνδέοταν χωρίς λόγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας κάποιο προβληματάκι που αντιμετώπισα/ίζω με το m55 και να ρωτήσω αν έχει συμβεί και σε κάποιον από εσάς.

Αρχές Ιούλη (3 μηνών ακουστικό) και ενώ είχε πάνω από το 80% μπαταρία, ξαφνικά δεν άνοιγε! Ανοιγόκλεινα το συρόμενο κουμπί On/off όμως τίποτα ,καμία ανταπόκριση. Σύνδεσα το ακουστικό στον φορτιστή και αναβόσβηνε(!) το κόκκινο λαμπάκι (ένδειξη φόρτισης) γρήγορα κ συνεχόμενα. Το έβγαλα από τον φορτιστή το ξανασύνδεσα και πάλι το ίδιο μέχρι που στην 3η/4η φορά σταθεροποιήθηκε όπως όταν φορτίζει. Το φόρτισα πλήρως και μετά άνοιξε κανονικά.

 

Μετά από κάποιες μέρες ξανά τα ίδια μόνο που όταν το σύνδεσα στον φορτιστή έγινε κατευθείαν κόκκινο και άνοιξε αμέσως. Τελευταία φορά το έκανε χθες και πάλι το επανάφερα με τον ίδιο τρόπο.

 

Δεν μπορώ να καταλάβω τι είδους κόλλημα τρώει και ο μόνος τρόπος να ξεκολλήσει είναι η σύνδεση στο ρεύμα!

Κατά τ' άλλα είμαι απόλυτα ευχαριστημένος όπως προανάφερα.

 

Σας ευχαριστώ για την προσοχή σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πήρα δύο M55 από το eshop. και τα δύο παρουσιάζουν το εξής πρόβλημα. σε σύνδεση με το ZTE Nubia Z5S Mini, μερικές φορές αφού τερματιστεί η κλήση, ξεκινάει και παίζει μουσική αυτόματα το κινητό με το default πρόγραμμα μουσικής και ακούγεται από το BT. τι γίνεται? γιατί παίζει μουσική στο άσχετο? έχει συμβεί σε κανέναν άλλον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πήρα δύο M55 από το eshop. και τα δύο παρουσιάζουν το εξής πρόβλημα. σε σύνδεση με το ZTE Nubia Z5S Mini, μερικές φορές αφού τερματιστεί η κλήση, ξεκινάει και παίζει μουσική αυτόματα το κινητό με το default πρόγραμμα μουσικής και ακούγεται από το BT. τι γίνεται? γιατί παίζει μουσική στο άσχετο? έχει συμβεί σε κανέναν άλλον?

 

Λογικα πρεπει να τερματιζειςτην κληση απο το κουμπακι του bluetooth για να γινεται κατι τετοιο. Δοκιμασε να το κλεισεις απο το κινητο και δεν θα πρεπει να εχεις προβλημα. Αν χρησιμοποιεις καποια εφαρμογη για να παιζει και μουσικη πατωντας το κουμπι δοκιμασε να απενεργοποιησεις αυτη τη λειτουργια εφοσον σε ενοχλει.

 

Εμενα μου εχει συμβει κατι τετοιο οταν το εχω συνδεδεμενο (αλλο μοντελο bluetooth) σε 2 κινητα και οταν τερματιζω την κληση στο ενα (με το κουμπι του bluetooth), μπορει καμια φορα να ξεκινησει η εφαρμογη μουσικης στο αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα πρεπει να τερματιζειςτην κληση απο το κουμπακι του bluetooth για να γινεται κατι τετοιο. Δοκιμασε να το κλεισεις απο το κινητο και δεν θα πρεπει να εχεις προβλημα. Αν χρησιμοποιεις καποια εφαρμογη για να παιζει και μουσικη πατωντας το κουμπι δοκιμασε να απενεργοποιησεις αυτη τη λειτουργια εφοσον σε ενοχλει.

 

Εμενα μου εχει συμβει κατι τετοιο οταν το εχω συνδεδεμενο (αλλο μοντελο bluetooth) σε 2 κινητα και οταν τερματιζω την κληση στο ενα (με το κουμπι του bluetooth), μπορει καμια φορα να ξεκινησει η εφαρμογη μουσικης στο αλλο.

 

αν σου πω ότι ποτέ δεν έχω πατήσει το κουμπί του bluetooth θα με πιστέψεις? :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Πολύ ευαίσθητο το κουμπί επανάκλησης στο Plantronics Μ55.  Ευτυχώς που είχα τη τύχη να το δοκιμάσω τη περασμένη βδομάδα.

 

Κατέληξα λοιπόν στο Μ70, το οποίο παρήγγειλα απ'το e-shop με 20.90. Απλά άψογο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...