Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy Xcover 2: Έρχεται το νέο ανθεκτικό smartphone της εταιρείας


z4rx07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

H σειρά Xcover της Samsung αποτελούμενη από ανθεκτικά smartphones, απέκτησε ένα νέο μέλος, το Galaxy Xcover 2. Η συσκευή έχει λάβει πιστοποίηση IP67, που σημαίνει ότι μπορεί να προστατευθεί αποτελεσματικά έναντι σκόνης, κτυπημάτων που μπορεί να προκληθούν από πτώση, αλλά και έναντι του νερού.H εταιρεία δεν έλειψε να εξοπλίσει το smartphone με την δυνατότητα λήψης φωτογραφιών καθώς αυτή βρίσκεται μέσα στο νερό. Να αναφερθεί ακόμη ότι η συσκευή τρέχει Android 4.1 ενώ εξοπλίζεται και με διπύρηνο επεξεργαστή χρονισμένο στα 1GHz, φέρει 1GB μνήμης RAM.

 

Η οθόνη του έχει μέγεθος των 4-ιντσών, είναι τύπου WVGA (800×480). Στην πίσω όψη του συναντά κανείς μια κάμερα των 5MP αλλά και μία μπροστινή τύπου VGA, 4GB εσωτερικής μνήμης. Η επέκταση της εσωτερικής μνήμης καθίσταται εφικτή χάρη στο microSD card slot που διαθέτει, ενώ στα τεχνικά του χαρακτηριστικά συγκαταλέγονται και το GPS + GLONASS με προεγκατεστημένο το Google map data και τις εφαρμογές AllShare Play και Cardio Trainer Pro.

 

Για την κάλυψη των ενεργειακών του απαιτήσεων συνοδεύεται και με μια μπαταρία των 1700mAh. Δεν έχει γίνει λόγος για την ημερομηνία διάθεσης της συσκευής, αλλά η Samsung αναμφίβολα θα μας δώσει μια γεύση για αυτήν στην προσεχή έκθεση MWC 2013.

 

Link.png Site: http://sammyhub.com/2013/01/25/samsung-xcover2-rugged/[/url]']sammyhub.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ το θέλω για τη δουλειά.

 

Χρησιμοποιώ το Samsung B2100 και θα προτιμούσα κάτι αντίστοιχο σε android.

 

Το B2100 πάντως κανονικό σκυλί. Το πλένω στη βρύση καθημερινά, ενώ έχω βουτήξει και στη θάλασσα.

 

Βέβαια δεν ευελπιστώ η μπαταρία του Xcover να κρατάει μία εβδομάδα όπως του B2100, αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα δικά μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ το θέλω για τη δουλειά.

 

Χρησιμοποιώ το Samsung B2100 και θα προτιμούσα κάτι αντίστοιχο σε android.

 

Το B2100 πάντως κανονικό σκυλί. Το πλένω στη βρύση καθημερινά, ενώ έχω βουτήξει και στη θάλασσα.

 

Βέβαια δεν ευελπιστώ η μπαταρία του Xcover να κρατάει μία εβδομάδα όπως του B2100, αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα δικά μας.

 

τσεκαρε και το xperia active.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Interesting...

Πολύ καλά χαρακτηριστικά, για αυτούς που δε θέλουν ένα tablet στις τσέπες τους...

Ας ελπίσουμε, να μη μας τα χαλάσει η τιμή...

 

Ύστερα από την απογοήτευση του neo v, το ψήνω τρελά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχ  στο ένα ποστ κατακρίνουμε τη samsung που καταπατά εργατικά δικαιώματα και στο άλλο wow πολύ γαμάτο το νέο κινητό της samsung !!

η απόλυτη υποκρισία μιας κοινωνίας καπιταλιστικής με μόνη αξία το χρήμα και όλα τα υπόλοιπα έτσι για τα προσχήματα μόνο..

γενίκά μιλάω και όχι για τα παιδιά που γράφουν εδώ συγκεκριμένα..απλα πριν διάβασα ολο το ποστ για το προηγούμενο θέμα και κάπως μου κάθησε στο καπάκι αυτο..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχ  στο ένα ποστ κατακρίνουμε τη samsung που καταπατά εργατικά δικαιώματα και στο άλλο wow πολύ γαμάτο το νέο κινητό της samsung !!

η απόλυτη υποκρισία μιας κοινωνίας καπιταλιστικής με μόνη αξία το χρήμα και όλα τα υπόλοιπα έτσι για τα προσχήματα μόνο..

γενίκά μιλάω και όχι για τα παιδιά που γράφουν εδώ συγκεκριμένα..απλα πριν διάβασα ολο το ποστ για το προηγούμενο θέμα και κάπως μου κάθησε στο καπάκι αυτο..

 

άλλο το ένα, άλλο το άλλο!

Τι συμπέρασμα βγαίνει από τα δύο αυτά θέματα;

1. Θέλουμε η samsung (και η κάθε samsung) να μην καταπατά τα εργατικά δικαιώματα

2. Να συνεχίσει να παράγει καλά προϊόντα

 

Δηλαδή θέλουμε το ιδανικό! Καθόλου υποκριτικό.

Υποκριτικό θα ήταν να λέγαμε: "Στα @@ μας αν καταπατάει εργατικά δικαιώματα αρκεί να βγάζει σούπερ κινητά"

 

Στην πράξη βέβαια, επειδή δε βλέπουμε γύρω μας αυτούς των οποίων τα δικαιώματα καταπατόνται, το ξεχνάμε αλλά αυτό δε σημαίνει ότι μας αρέσει κιόλας.

 

Και επειδή το φιλοσοφείς το πράγμα, αυτή τη στιγμή δεν μπορούμε να κάνουμε 1 κλικ και να γίνει η γη παράδεισος.

Το επόμενο λογικά άλμα στο σκεπτικό είναι ότι δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα για τον καθένα που υποφέρει / πεθαίνει στον κόσμο αυτή τη στιγμή αλλά αν το συνεχίσουμε θα βγούμε τελείως εκτός θέματος! Οπότε προτείνω να το σκεφτεί και να το φιλοσοφήσει ο καθένας μόνος του προς το παρόν :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...