Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμη η αναβάθμιση των Windows Phone 7.8 στις συμβατές συσκευές


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την έβαλα σε HTC Radar, Trophy & Mozart. Ωραία. Πρακτική, αλλά δεν έχει καμία αλλαγή, παρά την νέα home screen. 

 

Τα δύο "μικρά" updates πριν την 7.8 πιο πολύ διήρκεσαν στην εγκατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 149
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά, είναι αρκετές οι διαφορές

 

1.Η νέα home screen, στην οποία αλλάζουν κάποια εικονίδια (πχ office) και έχεις δυνατότητα αλλαγής μεγέθους των tiles

 

2. Επιλογή μηχανής αναζήτησης στον ΙΕ, πλέων υπάρχει η δυνατότητα να επιλέξουμε το Google αντι του Bing

 

3. Δώδεκα (12) παραπάνω χρώματα επιλογής για τα tiles

 

4. Δυνατότητα επιλογής φόντου, την εικόνα ημέρας του Bing

 

4. Αποστολή / λήψη μέσω Bluetooth και δημιουργία ήχου κλήσης με την χρήση εφαρμογών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lumia 800 .

Παιδια πόσην ώρα κάνει το υπδατε . Είναι κανα 20λεπτο στο βήμα 6 !!!!

Τελικά ξαναπροσπάθησα και πέρασα την 7.8 .Εκλεισα antivirus και τέτοια (δεν ποστεύω οτι επαιξαν ρόλο,μάλλον σύμπτωση ήταν )

Εντάξει μην τρελαθούμε , το ιδιο πράμα με την 7.5 . Πιο τζάμπα αναμονή και ντόρος . Σαν να έχεις παρει καινούργιο αμάξι και μετα από αναβάθμιση τα φλάς αναβοσβήνουν με άλλο ρυθμό και το καντραν αλλάζει πιο πολλα χρώματα . Μεγάλη απάτη . Τζάμπα έφαγα 1+ ώρα .

Το πιο περίεργο είναι οτί δεν υπάρχει πουθενα να αλλάξω τον search provider . Πολύ παράξενο .

 

Αυτά ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπόρεσα και έκανα εγκατάσταση το Bluetooth share αλλα δεν με αφήνει το ringtone maker.Λετε επειδή ακομα δεν κυκλοφορισε το update επίσημα στην Ελλάδα να μη μας αφήνουν?

Sent from my Lumia 800

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτο πρόβλημα σε lumia 800 μετά την αναβάθμιση.Αν πατε στο marketplace κ επιλέξετε μια οποιαδήποτε εφαρμογή και κάνετε scroll στην καρτέλα "σχετικά" βγάζει σφάλμα!!

Sent from my Lumia 800

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπόρεσα και έκανα εγκατάσταση το Bluetooth share αλλα δεν με αφήνει το ringtone maker.Λετε επειδή ακομα δεν κυκλοφορισε το update επίσημα στην Ελλάδα να μη μας αφήνουν?

Sent from my Lumia 800

 

Το ελληνικό site της Nokia αναφέρει πάντως ότι η έκδοση 1750.0823.885x.124x0 είναι η πιο πρόσφατη. Μέχρι χθες είχε την 8773.12220 ως current version.

 

ChangeLog:

  • Νέα εμπειρία της οθόνης έναρξης με πλακίδια που έχουν δυνατότητα αλλαγής μεγέθους: για να αλλάξετε το μέγεθος, πατήστε παρατεταμένα το πλακίδιο Live Tile
  • Έχουν προστεθεί χρώματα θεμάτων
  • Βελτιώσεις στην οθόνη κλειδώματος: εμφάνιση φωτογραφίας Bing της ημέρας ως ταπετσαρίας και προστασία από κατά λάθος εισαγωγή για τον κωδικό ασφαλείας
  • Μετά την ενημέρωση, ρίξτε μια ματιά στη Συλλογή Nokia στο Marketplace για νέες ή ενημερωμένες εφαρμογές Nokia, όπως η Κοινοποίηση με Bluetooth

 

Το zune πάντως δεν μου εμφανίζει το update στο δικό μου Lumia 800.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον έχει να κάνει με τους παρόχους κινητής τηλεφωνίας στην Ελλάδα.Παντως το ringtone maker δεν το δεχεται η συσκευη μου..κάτι μου λεει για συμβατότητες..οτι να ναι..Lumia 800

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε το wifi εφτιαξαν.. Σβηνει εμενα οταν μενει κλειδωμενο το κινητο, οπως και πριν. LG Optimus 7

Εγώ πάντως είμαι 100% σίγουρος ότι δε κλείνει το wifi, όταν είναι κλειστή η οθόνη!

Δε ξέρω, ίσως να είναι και η custom rom που έχω! Τι να πω!

 

Sent from my GT-I9300 using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας εκλιπαρώ για βοήθεια! Έχω ένα LG Quantum αγορασμένο από ΗΠΑ εδώ και 1,5 χρόνο που τρέχει Windows Phone 7.5. Προσπαθώ από χτες να κάνω το κολπάκι αλλά οι προσπάθειές μου έπεσαν στο κενό. Έχω προσπαθήσει 45 εκατομμύρια φορές ακολουθώντας βήμα προς βήμα τις οδηγίες, ωστόσο συνεχώς μου εμφανίζεται μήνυμα αδυναμίας σύνδεσης. Τι να κάνω;;;; Είμαι αρχάριος οπότε οι οδηγίες ας είναι κατανοητά γραμμένες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω σε όλους οτι πήραμε άλλη εκδοση λογισμικού απο αυτη που προοριζεται για την περιοχη μας.Δεν θα συνιστουσα να το κανει κανεις αλλος το update αλλα να περμενει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια να ρωτησω 3 πραγματα.

 

1.εχει μπει αναφορα στα sms?

2.τα apps του wp 7.5-7.8 market ειναι κοινά και συμβατά με τα apps του wp8 market?

 

3.εχει FM radio?

 

ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...