Προς το περιεχόμενο

Καφετιέρα Nespresso 59 Ευρώ


Deathy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ήθελα να ήξερα τι σχέση έχουν αναφορές σε tassimo, σε thread με μηχανή της nespresso. για τις illy το καταλαβαίνω γιατί είναι παρόμοιες.

 

μην μπερδεύετε τον κόσμο, οι tassimo δεν είναι καφετέρια.

 

όσο για τη συγκεκριμένη μηχανή της προσφοράς (καθώς την έχω κάνει 3 φορές δώρο σε διάφορα άτομα) είναι πολύ καλή, απλά δεν είναι αυτόματη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 86
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

όσο για τη συγκεκριμένη μηχανή της προσφοράς (καθώς την έχω κάνει 3 φορές δώρο σε διάφορα άτομα) είναι πολύ καλή, απλά δεν είναι αυτόματη.

H 95 δεν ειναι; Αυτοματη ειναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ήθελα να ήξερα τι σχέση έχουν αναφορές σε tassimo, σε thread με μηχανή της nespresso. για τις illy το καταλαβαίνω γιατί είναι παρόμοιες.

 

μην μπερδεύετε τον κόσμο, οι tassimo δεν είναι καφετέρια.

 

όσο για τη συγκεκριμένη μηχανή της προσφοράς (καθώς την έχω κάνει 3 φορές δώρο σε διάφορα άτομα) είναι πολύ καλή, απλά δεν είναι αυτόματη.

 

Οτι σχεσεις εχουν και τα αιφον σε θρεντ με σαμσουνγκ!

 

Οντως... Ειναι καφετιερα... Απλη συγκριση κανουμε.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H 95 δεν ειναι; Αυτοματη ειναι...

και γω αυτοματη τη βλεπω (η δικια μου η krups ειναι)

" Ειδικά χαρακτηριστικά:      Φωτεινές ενδείξεις για 2 επιλογές καφέ espresso και lungo, Δοχείο συλλογής καψουλών"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μην μπερδεύετε τον κόσμο, οι tassimo δεν είναι καφετέρια.

Nαι,αλλά υπήχαν κάψουλες από Starbucks που είναι καφετέρια.  B)

Επεξ/σία από noob
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα, ενταξει βρε, ενα λαθος εκανε ο ανθρωπος, πεσατε να τον φατε :-)

 

(η 95 ειναι αυτοματη, η 90 ειναι "χειροκινητη", τα μοντελα εξωτερικα εχουν το ιδιο σασι κ μοιαζουν).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα, ενταξει βρε, ενα λαθος εκανε ο ανθρωπος, πεσατε να τον φατε :-)

 

(η 95 ειναι αυτοματη, η 90 ειναι "χειροκινητη", τα μοντελα εξωτερικα εχουν το ιδιο σασι κ μοιαζουν).

 

Δε τον τρωμε μωρε. Χαβαλε. Απλα ενταξει δε μπορεις να πεις κατι οτι δεν ανηκει στις καφετιερες επειδη ετσι κ ετσι. Με την ιδια λογικη δεν ειναι σμαρτφοουν ενα φθηνο σαμσουγνκ ή σονυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν χρήστης tassimo έδω και ένα χρόνο , και χωρίς να έχω δοκιμάσει καφέ από τις υπόλοιπες , την tassimo δεν την συνιστώ.

Ο καφές της αδιάφορος , τα υπόλοιπα ροφήματα , με εξαίρεση το τσάι , είναι σκέτα νεροζούμια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν χρήστης tassimo έδω και ένα χρόνο , και χωρίς να έχω δοκιμάσει καφέ από τις υπόλοιπες , την tassimo δεν την συνιστώ.

Ο καφές της αδιάφορος , τα υπόλοιπα ροφήματα , με εξαίρεση το τσάι , είναι σκέτα νεροζούμια.

 

Στο γαλλικο της συμφωνω μαζι σου. Αλλα ο εσπρεσο της Carte Noir ειναι πολυ ωραιος σε σχεση με jacobs. Για φρεντο εσπρεσο μιλαω παντα, επειδη κανω συχνοτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σόρυ ρε παιδιά, δεν είδα ότι ήταν το 95 το μοντέλο, πάντως εγώ πήρα ακόμη μια για ένα δωράκι.

 

όσο για τις tassimo κτλ, συγνώμη αλλά επιμένω ότι δεν είναι μηχανές espresso όπως οι nespresso ή οι illy

 

και το λέω απλά για να μην μπερδευτεί κάποιος, όχι για να πω ότι είναι καλύτερη ή χειρότερη, απλά είναι διαφορετικά προϊόντα που προσφέρουν διαφορετικές υπηρεσίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να βρίσκεις άφθονες λύσεις για επαναγεμιζόμενα αλλά για μένα ο illy είναι ο καλύτερος καφές ευρείας κατανάλωσης.

αυτο που λες δεν ειναι και απολυτο υπαρχουν καφεδες ιταλικοι καλυτεροι απο τον illy και ποιο φτηνοι απλως εχει φημη και καλα στην ελλαδα και ειναι και βαρυς και ο ακριβωτερος.. στην ιταλια εχω παει 100 φορες σε λιγες περιοχες τον βλεπω τον illy .. lavazza-portioly- secafrendo και ενε σορο αλλες μαρκες καλοι καφεδες υπαρχουν σε καλυτερες τιμες παντα ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μένα ο illy μου φαίνεται ψιλο-άθλιος (στα μαγαζιά) σε σχέση με άλλους που έχω δοκιμάσει σε διάφορα ταξίδια που έχω κάνει στην Ιταλία αλλά και σε ελληνικές καφετέριες, οι μηχανές illy για το σπίτι όμως είναι αξιόλογες.

 

Δεν ξέρω ωστόσο αν μπορείς να βρεις λύσεις να βάλεις custom καφέδες και σε αυτές όπως στις nespresso.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που λες δεν ειναι και απολυτο υπαρχουν καφεδες ιταλικοι καλυτεροι απο τον illy και ποιο φτηνοι απλως εχει φημη και καλα στην ελλαδα και ειναι και βαρυς και ο ακριβωτερος.. στην ιταλια εχω παει 100 φορες σε λιγες περιοχες τον βλεπω τον illy .. lavazza-portioly- secafrendo και ενε σορο αλλες μαρκες καλοι καφεδες υπαρχουν σε καλυτερες τιμες παντα ...

Δεν διαφωνεί κανείς μαζί σου αλλά το θέμα είναι και ποιον καφέ βρίσκεις εύκολα (και όχι να φας όλη την Αθήνα για να πάρεις 1 πακέτο καφέ ) άλλωστε την Ελλάδα ο γνωστότερος όλων είναι ο illy και τα σημεία που τον βρίσκεις ποια είναι ακόμα και σε περίπτερο.

Άλλωστε το λέει και ο ίδιος βέβαια γούστα είναι αυτά :) :

 

Μπορεί να βρίσκεις άφθονες λύσεις για επαναγεμιζόμενα αλλά για μένα ο illy είναι ο καλύτερος καφές ευρείας κατανάλωσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...