Προς το περιεχόμενο

evasi0n: To jailbreak για το iOS 6.x είναι γεγονός


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ύστερα από αναμονή αρκετών μηνών, το πολυαναμενόμενο jailbreak (untethered) για το iOS 6.x είναι γεγονός από την ομάδα evasi0n.Το evasi0n δίνει πρόσβαση στο file system σχεδόν όλης της σειράς gadget της Apple η οποία τρέχει την τελευταία έκδοση του iOS. Αυτά είναι τα

  • iPhone 3GS
  • iPhone 4
  • iPhone 4S
  • iPhone 5
  • iPod Touch 4ης γενιάς
  • iPod Touch 5ης γενιάς
  • iPad 2
  • iPad 3
  • iPad 4
  • iPad mini

Η διαδικασία του jailbreak είναι αρκετά εύκολη μέσα από το αντίστοιχο πρόγραμμα για Windows, Linux ή Mac. Με το τέλος της διαδικασίας γίνεται εγκατάσταση της εφαρμογής Cydia η οποία δίνει τη δυνατότητα εγκατάστασης ανεπίσημων εφαρμογών στην αγαπημένη σας συσκευή, παρακάμπτοντας το App Store της Apple.

 

Πίσω από το evasi0n jailbreak βρίσκονται τρία γνωστά μέλη της hacking σκηνής του iPhone όπως ο @planetbeing, @MuscleNerd και ο @pod2g.

 

File.png Download: https://mega.co.nz/#!d9ciUApQ!AkwevVU1OtUrEUU7U4fE-V8qqM9aINTAGgjkukShihE[/url'>']evasi0n για Windows | Mac | Linux

Link.png Site: http://evasi0n.com/']evasi0n.com

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ένα μαμημένο ημερολόγιο στη lockscreen, τί ζητάμε δηλαδή και πρέπει να περιμένουμε κάθε φορά το jailbreak; Εμπάση περιπτώσει, καλώς το μας και ας άργησε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα μαμημένο ημερολόγιο στη lockscreen, τί ζητάμε δηλαδή και πρέπει να περιμένουμε κάθε φορά το jailbreak;

 

 

Έτσι .... 
Καλή η Apple .... αλλά με τρελαίνει που μας κάνει και μαθήματα "φυσικής και απλής λογικής" .... 
..... επειδή βάλανε 4" οθόνη σε κινητό.
Τρελό επίτευγμα .... αναστάτωση στην επιστημονική κοινότητα.
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά, ο Μαέβιους Παχατουρίδης των διαφημίσεων. Κουλτούρα να φύγουμε. Εκεί που προσπαθεί να μας εξηγήσει "πως το τόσο λίγο, μπορεί να γίνει τόσο πολύ" δεν μας εξηγεί πως το τόσο λίγο κοστίζει τόσο πολύ στην Ελλαδίτσα μας!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εκανα μολις jailbreak το 5αρι μου(6.1) αλλα το cydia δε δουλευει προς το παρον.Δε μ αφήνει να εγκαταστησω τίποτα.Μαλλον γιατι κατι εκατομμύρια άλλοι σαν και μένα προσπαθούν το ίδιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανε back up απο itune και μετα restore με setup as new για καθαρη εγκατασταση. Μετα κανε jalebreak και μετα κανε restore απο itunes. Και επειδη δεν παιζει πλεον installus κρατα και τα .ipa που εχεις μηπως και παιζουν σε ios 6.

Εγω το κατεβασα αλλα λεω να περιμενω 2-3μερες να βγει κανα update με bug fixes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πάλι καλά κ δεν έχω τώρα πιστωτική και μου έρχεται μια χαρά το jailbreak. Κάτι άλλο θέλω να επισημάνω! Το iPhone 5 έχω και όταν το αφήνω πάνω σε επιφάνεια ή ακουμπαω το πίσω μέρος κοντά στην κάμερα κάνει ένα θόρυβο σαν κάτι μεταλλικό να χτυπάει από μέσα .

Το πήρα από πλαισιο κ δν θέλω να μπλέξω ξανά με δαύτους . Τι μπορώ να κάνω;

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bug με το weather app.
ενταξει οτι το cydia θα σερνοταν ειναι λογικο.οποτε θα βγαζει errors...
βγαλαν και εναν οδηγο για Noobs εδω

 

υ.γ. δεν με νοιαζει καθολου η apple απλα κινητο χωρις καποια πραγματα ειναι αχρηστο.οποτε το jb ή routing στα android ειναι δωρο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια εμενε μπορει να μου πει καποιος πως θα αναβαθμισω το 4 ειναι jailbreak απο 4.3 σε ios 6<br><br>

Sent from my iPhone using Insomnia

Νομίζω μπορείς να κατέβασεις το iOS 6 από το App Store .

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...