Προς το περιεχόμενο

IDE to Sata Nightmare !!!!


pmakr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδιά, καλούς controllers είχα πετύχει στην promise.κάπου 15 ευρώ αν θυμάμαι καλά ο διπλός pata (4 δίσκοι)

δεν κόβω το κεφάλι μου αλλά νομίζω ότι παίρνει και boot από εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Αγόρασα 2 από αυτά τα ίδια μονάδων. Δεν έρχονται με ένα εγχειρίδιο και είναι αδύνατο να πάρουν σαφείς πληροφορίες στο διαδίκτυο σχετικά με αυτές. Είχα ένα πρόβλημα με το δικό μου στο ότι δεν λειτούργησε, αλλά μετά την επανασύνδεση τους πολλές φορές κάνει τη δουλειά. Όταν κάνει τη δουλειά, δουλεύουν πολύ καλά. Μου πήρε πολλές ώρες από την αντιμετώπιση αυτή, αλλά τελικά, δεν είχα λύσει το πρόβλημα στη δική μου περίπτωση. Ide connector, της μονάδας διαθέτει μια καρτέλα από τη μία πλευρά η οποία ευθυγραμμίζεται με την εγκοπή στο ide connector, είτε στη μητρική κάρτα ή μια συσκευή IDE, όπως ένα σκληρό δίσκο ή μια μονάδα δίσκου DVD. Η υποδοχή IDE της μονάδας είναι μικρότερη από ό, τι μια τυπική υποδοχή κορδέλα καλώδιο, έτσι είναι πολύ εύκολο για τη μονάδα που θα εγκατασταθεί πάρα πολύ μακριά προς κάθε άκρο της υποδοχής, έτσι ώστε οι πείροι είναι σε λάθος τρύπες. Είναι ένα σκοτεινό κομμάτι του υπολογιστή όταν το συνδέσετε και τα μάτια μου έχουν πάρει παλιά. Όχι μόνο αυτό, αλλά είμαι τόσο συνηθισμένοι στις καρτέλες για κορδέλα συνδετήρες καλωδίων ευθυγραμμίζοντας εύκολα μέσα στην εγκοπή ότι η σκέψη δεν μου έρχονται στο μυαλό ότι υπήρχε μια πιθανότητα να είναι διαφορετικά αυτή τη φορά. Αν κοιτάξω προσεκτικά, όταν το συνδέω, εξασφαλίζοντας ότι οι γραμμές καρτέλα επάνω ακριβώς με την εγκοπή τότε λειτουργεί κάθε φορά. Επίσης, ήμουν σε θέση να συνδεθεί με το σύστημα C: bootable κίνηση χωρίς κανένα πρόβλημα. Είναι plug and play. Δεν απαιτεί κανέναν οδηγό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...