Προς το περιεχόμενο

Hotspot στο σπιτι


Superpie

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια θελω να μου πειτε καποιο καλο προγραμμα διαμοιρασμου ιντερνετ στο σπιτι μου.Δηλαδη να χρησιμοποιω εναν υπολογιστη με συνδεση ιντερνετ και να διαμοιραζω το ιντερνετ απο αυτον σε κινητα,tablet ή και καποιο αλλο laptop.Δηλαδη ολα αυτα να συνδεονται στο ιντερνετ μεσω wifi μεσω του υπολογιστη.Εχω ενα προγραμμα το Connectify Hotspot αλλα μου κανει πολλες αποσυνδεσεις,δηλαδη φτιαχνω ενα hotspot μεσω του προγραμματος,συνδεομαι κανονικα απο το κινητο ας πουμε η απο καποιο αλλο laptop μεσω αυτου του hotspot αλλα μετα απο καποια ωρα εχω αποσυνδεση και δεν συνδεεται ξανα αν δεν κλεισω το προγραμμα και να το ξανανοιξω.Εχει κανεις να μου προτεινει τιποτα? καποιο προγραμμα

 

Κανεις παιδια???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν χρειάζεσαι πρόγραμμα κατ'ανάγκη...με ένα router ασύρματο μπορείς να δίνεις σε όλες τις συσκευές. Εκτός και αν το θέλεις για να ελέγχεις ποιος παίρνει, τι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου το θελω γιατι πιανω απο το ασυρματο στικακι μου απο το κατω ρουτερ,στον κατω οροφο και απο το κινητο δεν πιανει καλο σημα και δεν πιανει.Ετσι με αυτο τον τροπο θα μπορω να παιρνω ιντερνετ απο τον υπολογιστη και το κινητο μου να πιανει σημα wifi μεσω του υπολογιστη και ετσι να μπορω να εχω καλυτερα σημα..Υπαρχει καποιο προγραμμα? Ξερει κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Moderators

[..]Εχω ενα προγραμμα το Connectify Hotspot [..]

Μπορείς να αγοράσεις και άλλο ένα στικάκι wifi και να χρησιμοποιήσεις ένα προγραμματάκι που λέγετε connectify.

αλλο προγραμμα εκτος απο αυτο το connectify υπαρχει?

Μπορείς να κατεβασεις το προγραμμα Connectify και να το κανείς διαμοιρασμο.

Πως το ειπαμε το προγραμμα για το hotspot?
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το connectify δουλευει μια χαρα αρκει καπου να ρυθμιζεις να μην εχει lease time η συνδεση. Αν και παλι χανει τη συνδεση ειναι επειδη δε συνδεεται καλα λογω αποστασης. Αλλιως Ad-hoc αλλα αν εχεις θεμα αποστασης, παλι θα ξεσυνδεεσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...