Προς το περιεχόμενο

AMD Jaguar, Steamroller και μελλοντικά cpu's και apu's...


DaveMurray

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ανοίγεται το παρών νήμα για να συζητήσουμε για την AMD και τις μελλοντικές η ακόμα και προς κυκλοφορία υλοποιήσεις της στον χώρο τους cpu's και apu's... 

 

Αδράττω την ευκαιρία αυτή, ανοίγοντας νέο νήμα για να αποσυμφοριστεί το αντίστοιχο νήμα για τους Piledriver, το οποίο περιέχει πολλά offtopic :)

 

Ελάτε να συζητήσουμε για το τι ετοιμάζει η AMD... Ο Apu που θα υπάρχει στο Playstation 4 αξίζει; Ποια τα πλεονεκτήματα του; Πως υλοποιήθηκε; Θα προσφέρει επιδόσεις; Τι καινοτομίες υπάρχουν; (GDDR5 κτλ κτλ)

 

Τι μας ετοιμάζει η AMD στο μέλλον; Ο Steamroller, είναι η ανάσταση της AMD; Ο Excavator;

 

Ελάτε να συζητήσουμε λοιπόν λίγο από... όλα...   :)

Επεξ/σία από DaveMurray
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα jaguar based προιόντα είναι πιο κοντά στο να κυκλοφορήσουν από τα άλλα (εκτός από τον RL) οπώτε υπάρχουν αρκετές πληροφορίες.

Επεξ/σία από Millennium
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχ ναι...; Ίσως κεκτημένη ταχύτης χεχε, εν πειράζει (για Richland), εύχομαι να έχει κάποια χρησιμότητα και το παρών νήμα. Ναι, αυτό τον σκοπό είχα, να μην ανοίγουμε 200000 νήματα. Όλα σε ένα... νοικοκυρεμένα (ναι, σιγά :P)

 

E μάλιστα, για να δούμε τι πληροφορίες υπάρχουν λοιπόν :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χεχε 4ο πύρινο speed-άτο apu με ωραία κατανάλωση ενέργειας... Οι Atom ακόμα αγκομαχούν με... PowerVR και... Intel HD; Εχμ εχμ :P... Και σαν επιδόσεις cpu πάντως, θέλω να πιστεύω πως θα είναι αξιόλογοι.... Ας μην είμαι και τόσο αισιόδοξος όμως, ας περιμένουμε benchmark... Αλλά κάτι μου λέει... πως η AMD.... το χει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου άρεσε πάρα πολύ το pdf.... Κάθησα και διάβασα απ'εξω απ'εξω... Είδα πολλά "θα", και μακάρι να βγούν έτσι ακριβώς όπως τα γράφουν.... Ομολογώ βέβαια πως νωρίς το πρωί, θα κάτσω να το διαβάσω εις βάθος, μιας και έχει πολύ ψωμί, και πολλά ενδιαφέροντα πραγματάκια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...