Προς το περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 γευσεις απο Μισεγιαννη 100% arabica, colombian supremo, indonesian sulawesi και Κενυα. Δε με νοιαζει αν θα γελασουν μερικοι αλλα δεν κτλβα διαφορα μεταξυ τους, ισως πολυ ελαχιστη. Δεν ξερω πολλα μπορει να παιζουν ρολο, π.χ. να ειχε τις καψουλες stock στο ραφι καιρο.

Επισης πολυ αδυναμοι/ηπιοι οι καφεδες ισως ηθελε 3 γρ περισσοτερο γεμισμα η περισσοτερη πιεση η αλλο κοψιμο δεν ξερω.... Η μηχανη βγαζει σκετο νερο μετα απο 5''.

 

Οποιος μπορει ας παει να παρει να δοκιμασει, τουλαχιστον ειναι καλυτεροι απο ενα σωρο καψουλες που εχω δοκιμασει της αγορας που δε θυμαμαι ουτε τις μαρκες.

(γιατι επαναλαμβανω μπορει να ετυχε σε μενα να πηρα απο stock και να ηταν καιρο εκει η οτιδηποτε, οποιος δεν βιαζεται μπορει να του παραγγειλει και να παει μετα απο 1 μερα να τις παραλαβει)

ποια επρεπε να ειναι η κριση μου εκτος απο συγκριτικη? Κατα φαντασια ας πουμε?

 

Βρες ενα τετοιο καταστημα να μας σωσεις ολους..

Το ίδιο λέμε

Ακριβώς ευχαριστούμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παρε original να εισαι σιγουρος. Πειραματα κάνεις?

Και αν θελεις κατι διαφορετικο και ποιοτικο Caffe Vergnano

 

Γνησιες επαιρνα μεχρι ενα διαστημα απλα ηθελα κατι πιο φθηνο αν υπαρχει , επισης οι μινιμουμ πρεπει να παρουμε 50 καψουλες ειναι ενα μειον.

Σε εμένα απο τα τρία είδη μου το έκανε το ένα και τον ενημέρωσα , η εξήγηση που μου έδωσε είναι ότι πιθανόν να συμβαίνει επειδή κάθε καφές ανάλογα πόσο καβουρδισμένος είναι, θέλει και ξεχωριστό άλεσμα για να παίρνει η κάψουλα την σωστή ποσότητα , επειδή είναι επαγγελματίας μου είπε ότι θα το φροντίσει άμεσα εφόσον γίνοντα επιτόπου και έχει και μηχανή που τις δοκιμάζει .Επίσης μου είπε και κάτι που δεν ήξερα για τον σωστό καφέ με τίς nespresso , ότι ο κανονικός espresso 35-40 ml πρέπει να βγαίνει σε 20-25 sec .

Και κάτι που ξέχασα , μου είπε πρίν την βάλω στην μηχανή την κάψουλα να την πιέζω στο πίσω μέρος να ανοίγουνε και οι τρείς τρύπες.

 

Σε εμενα το εκανε σε δυο στο 100% αραμπικα και στον κολομπια, επισης ειδα οτι οι καψουλες δεν ειναι ιδιες αλλο υλικο και σχεδιο στον αραμπικα αλλο υλικο και σχεδιο στον κολομπια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνησιες επαιρνα μεχρι ενα διαστημα απλα ηθελα κατι πιο φθηνο αν υπαρχει , επισης οι μινιμουμ πρεπει να παρουμε 50 καψουλες ειναι ενα μειον.

 

Σε εμενα το εκανε σε δυο στο 100% αραμπικα και στον κολομπια, επισης ειδα οτι οι καψουλες δεν ειναι ιδιες αλλο υλικο και σχεδιο στον αραμπικα αλλο υλικο και σχεδιο στον κολομπια.

Θα ξαναπάω πρίν τις 8 Αυγούστου γιατί θα κλείσει για διακοπές και ελπίζω οι νέες να έχουν βελτιωθεί όπως με διαβεβαίωσε .Και οι δικές μου κάψουλες είναι διαφορετικού χρώματος άλλο ο arabica άλλο ο κολομβιανός ο supremo .Αυτό γίνεται γιατί δεν είναι βιομηχανοποιημένη η κατασκευή της κάψουλας αλλά χειροποίητη .Το πολύ καλό που βρίσκω στον Μισεγιάννη είναι η μεγάλη ποικιλία espresso σε κάψουλα που μου δίνει την δυνατότητα να δοκιμάσω καφέδες που δεν υπάρχουν αλλού και σε πολύ καλή τιμή ,τα παιδιά και ο ίδιος είναι πολύ συζητήσιμοι και σου εξηγούν τα πάντα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τον φίλο Redshift, έχοντας δοκιμάσει επαναγεμιζόμενες κάψουλες τόσο τις πλαστικές Emohome όσο και τις μεταλικές Sealpod, οι μεταλικές είναι πολύ καλύτερες. Δυστυχώς όμως βγάζει λίγη ποσότητα, ίσως να φταίει ο καφές που βάζω, με αποτέλεσμα όντως να χρειάζεσαι 3-4 κάψουλες για έναν freddo espresso, eίναι και ακριβούτσικα τα stickers.

 

οι μηχανες νεσπρεσο κανουν ρησετ αν απο κλειστες πατησεις συνεχομενα το κουμπι του λουνγκο μεχρι να αρχισουν κ τα 2 να αναβοσβηνουν, δοκιμασε το

 

επισης δοκιμασε να αφαλατωσεις την μηχανη σου

 

αν η μηχανη σου δεν εχει καποιο προβλημα τοτε

 

πιεζε λιγοτερο τον καφε οταν γεμιζεις τις καψουλες

 

αν το προβλημα επιμενει δοκιμασε εσπρεσσο με κοψιμο στα 4 χιλιοστα (ο εσπρεσσο ειναι κανονικα στα 3)

 

στικερς εχει κατι φθηνα κ καλα το αμαζον ,αυτα χρησιμοποιω

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Ιδια αυτοκόλλητα καπάκια για συμβατές κάψουλες Nespresso όπως αυτές της Amazon θα τα βρείτε στο http://www.cocap.grστην Γλυφάδα με  6,20 ευρώ η 100 άδα , η μικρότερη ποσότητα με δωρεάν ταχυδρομικά έξοδα είναι 300 τεμάχια . Παραλαβή απο το κατάστημα,δίνει και 100 τεμάχια με απόδειξη .


οι μηχανες νεσπρεσο κανουν ρησετ αν απο κλειστες πατησεις συνεχομενα το κουμπι του λουνγκο μεχρι να αρχισουν κ τα 2 να αναβοσβηνουν, δοκιμασε το

 

επισης δοκιμασε να αφαλατωσεις την μηχανη σου

 

αν η μηχανη σου δεν εχει καποιο προβλημα τοτε

 

πιεζε λιγοτερο τον καφε οταν γεμιζεις τις καψουλες

 

αν το προβλημα επιμενει δοκιμασε εσπρεσσο με κοψιμο στα 4 χιλιοστα (ο εσπρεσσο ειναι κανονικα στα 3)

 

στικερς εχει κατι φθηνα κ καλα το αμαζον ,αυτα χρησιμοποιω

Δές και αυτό το site : http://www.cocap.gr, τα sticker που έχει είναι τα 3ης γενιάς της CM και δίνει και μικρές ποσότητες .


 

Για δωσε το link του αμαζον.
Αν τα εχεις δοκιμασει, μην ψαχνουμε.

Δές και αυτό το site : http://www.cocap.gr, τα sticker που έχει είναι τα 3ης γενιάς της CM και δίνει και μικρές ποσότητες .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει κανεις πάντως να δοκιμάσει τις κάψουλες Cafe vergnano την χρυσή (Arabica), είναι (προσωπική άποψη) καλύτερη από όλες τις nespresso (μαζι με την malabar) που έχω δοκιμάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει κανεις πάντως να δοκιμάσει τις κάψουλες Cafe vergnano την χρυσή (Arabica), είναι (προσωπική άποψη) καλύτερη από όλες τις nespresso (μαζι με την malabar) που έχω δοκιμάσει.

ΚΑΙ που τις βρίσκουμε? Απο Lugo vergnano κάποια πρόταση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΙ που τις βρίσκουμε? Απο Lugo vergnano κάποια πρόταση ?

Τις έχει σίγουρα "και" το μάκρο (3,16 ευρώ σε προσφορά συνήθως αν θυμάμαι καλά.)  Ο Arabica είναι ακριβώς στα γούστα μου.

Lungo έχει αυτόν, http://www.caffevergnano.gr/product.asp?catid=187, δεν τον έχω δοκιμάσει.

Έχω δοκιμάσει τον Cremoso, είναι καλός αλλά ζορίζει πολύ το μηχάνημα για να κατέβει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πέρασα χτες από ένα AB και είδα τις τιμές των συμβατών που έχει.

Μετά την αλλαγή του ΦΠΑ οι συμβατές είναι ποιο ακριβές από τις original

Επεξ/σία από smpt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες περασα απο καρφουρ: D.E. 4,55 ευρω!!!!!Οι αυθεντικες νεσπρεσο ποσο κανουν πλεον;

Τελικα οντως το lidl δεν αλλαξε τιμες τουλαχιστον στους καφεδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι αυθεντικες νεσπρεσο ποσο κανουν πλεον;

 

Όσο και  πριν: €0,41 και €0,45 οπότε αυτή την στιγμή ίσως αποτελούν την καλύτερη επιλογή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...