Προς το περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικη αποψη. Σε σχεση dructer-lidl προτιμω lidl σε αυτην την τιμη. Δε μαρεσει οταν μας θεωρουν κοροιδα απο το καθε τμημα μαρκετινγκ και μου βαζει 54€ αρχικη τιμη!!!!! Δηλαδη 5.40€ οι 10 καψουλες(πιο ακριβα και απο την τιμη της νεσπρεσσο). Και κοτσαρει ενα -69%. Υπερτιμολογηση. Θα προτιμουσα να μου ελεγες χωρις βλακειες με αρχικες τιμες κλπ ξερεις ειναι 20€ η 100αδα με δωρεαν μεταφορικα. Εκει εισαι που τσιμπαμε. Η λεξη "δωρεαν μεταφορικα" ειναι το κλειδι που τα εχεις ΗΔΗ προσθεσει στην αξια του προιοντος.  Ετσι δουλευει το μαρκετινγκ μου λες. Και σου εδωσα την απαντηση για του πιο σωστου μαρκετινγκ. 

 

ΥΓ. Το σχολιο το εκανα γιατι με χαλασε η λεξη "τιμιοι" που ειπωθηκε απο πανω. 

Φιλικα παντα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τωρα μεταξυ μας το οτι θελεις να δωσεις 2.5 - 3 δεν ξερω ποσο εχουν τα lidl και να μην παρεις με 1.70 και πιθανον σε καλυτερη ποιοτητα νταξει το λες και genious

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα μεταξυ μας το οτι θελεις να δωσεις 2.5 - 3 δεν ξερω ποσο εχουν τα lidl και να μην παρεις με 1.70 και πιθανον σε καλυτερη ποιοτητα νταξει το λες και genious

 

Απο γεύση και άρωμα ο ριστρετο των lidl ειναι πολύ ανώτερος από ολες τις κάψουλες της Bernini.

Τα lidl τις βάζουν αρκετά συχνά σε προσφορά στα 1,70€  οπότε πάω και στοκάρω.

 

To e-dructer βάζει με 1.70€  τις καψουλες με το 30% Arabica που κατα την γνωμη μου δεν πίνονται (ειδικά αν τον πίνεις σκέτο και χωρίς γάλα), όποτε αναγκαστικά θα πας στους φορτίσιμο (που και πάλι, αν και 100% Arabica, των lidl είναι πολύ ανώτερος) που έχουν 1.90€. Εκεί βάλε και τα μεταφορικά και σου βγαίνει στα 2.3€ η δεκάδα. 

 

Τεράστιο αρνητικό επίσης των e-dructer ότι οι κάψουλες είναι σε σακουλάκι ανά πέντε με αποτέλεσμα αν δεν τους πιεις και τους 5 σε μια μέρα ( :wacko: ) το άρωμα και γεύση αλλοιώνονται κατά πολύ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως αλλοιώνεται η γευση αφού ειναι σφραγισμενοι μέσα στον συσκευασία;

 

Εχουν τρύπες;;

 

Δεν ειναι σφραγισμενοι του  ντρακτερ. Ειναι σφραγισμενοι βασικα σε συσκευασιες των 5. Οποτε οταν ανοιγεις για εναν σου μενουν αλλοι 4 ανοιχτοι με τρυπες που χαλαει απο τον αερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι σφραγισμενοι του  ντρακτερ. Ειναι σφραγισμενοι βασικα σε συσκευασιες των 5. Οποτε οταν ανοιγεις για εναν σου μενουν αλλοι 4 ανοιχτοι με τρυπες που χαλαει απο τον αερα. 

Θα σας απαντήσω πως ακριβώς έχει αυτό με πληροφορίες του εργοστασίου: το σακουλάκι όταν ανοιχθεί, η διάρκεια που μπορούν να διατηρηθούν οι κάψουλες αναλλοίωτες είναι 17 μέρες. Αυτό όταν τις βγαλουμε τελείως από το σακουλάκι.

Μετά τις 17 μέρες φυσικά δεν χαλάνε, χάνεται η φρεσκάδα τους.

Η πιο απλή λύση: τις βάζουμε σε ένα γυάλινο βαζάκι αφού τις ανοίξουμε κ διατηρούνται αναλλοίωτες μέχρι και την ημερομηνία λήξης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ζωή πάντως υπερβολές για τα πάντα... ευχαριστηθείτε ο καθένας τον καφέ που σας αρέσει καθώς τα πάντα είναι προσωπικό γούστο και το προσωπικό σας γούστο δεν είναι κοινό με τους υπόλοιπους, στοκάρετε απ όπου σας συμφέρει τον τύπο καφέ που προτιμάτε και αφήστε τις υπερβολές (από 5 καφέδες μαζί μέχρι ως ακόμα και μομφές για "τιμιότητα" και καπάκι υπονοούμενα περί νοημοσύνης απ την άλλη μεριά διάβασα) λες και πρέπει να φανατίζεστε για τα πάντα ακόμα και για ένα καφέ που αποτελεί ενα μισάωρο ευχαρίστησης μέσα στην ημέρα.. ήμαρτον δηλαδή.. και θέμα για το πλέξιμο να ανοίξει θα αρχίσετε μερικοί να χτυπιέστε για το αν είναι καλύτερη κλωστή η πεταλούδα ή η dmc  :-)

Προσωπικά (< η μαγική λεξούλα) ευχαριστιέμαι και τους 2, μου αρέσουν εξίσου και οι 2 και όταν βγουν σε προσφορά είτε οι μεν (που πάνε στα 1,8 περίπου και φυσικά μόνο ο ristretto) είτε οι δε (αντίστοιχα μόνο fortissimo στα 1,7 + μεταφορικά όπως έβγαιναν με το 10%) στοκάρω και απ τους 2 (όπως θα στόκαρα και απ τους onyx της DE όταν πάνε στα 2,99 για επώνυμους αν δεν θεωρούσα τις κάψουλες προβληματικές) μιας και τελευταία η nespresso (και η dolce gusto στην δουλειά) μου χουν κάνει ζημιά και πίνω αρκετό καφέ κάθε μέρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο τσιμπιμένες στην τιμή τις βρίσκω για να το ρισκάρει κανείς με 30 ευρώ τις 100 ή 3,9 (!) τις 10 και 5,9 ευρώ μεταφορικά για μέχρι 30 ευρώ? παραπάει νομίζω αν είναι να φτάσεις εκεί, χίλιες φορές καλύτερα τις αυθεντικές :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτές Link.png Site: Volcano τις έχει δοκιμάσει κάποιος;

Εχω κανει μια κρητικη πιο πανω αν θες τσεκαρε στο thread για volcano . Προσωπικα και στο 1-1.50 να εβγαινε η 10αδα δεν θα επαιρνα , καθολου αρωμα και γευση καμμενου καφε ... τι αλλο να πεις ? Ελαχιστα καλυτερος ειναι ο Ριστρεττο απο τους αλλους αλλα σε καμια περιπτωση δεν αξιζουν τα λεφτα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κοτσοβολος έχει προσφορά την citiz n Milk 129€. Δε ξέρω κατά πόσο είναι προσφορά γιατί δε ξέρω πόσο παίζουν οι τιμές. Το έγραψα πληροφοριακα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίζει καμία προσφορά με καλές κάψουλες αυτές τις ημέρες για να κάνουμε ανεφοδιασμό?

fortissimo από e-dructer εξαντλημένο βλέπω και χωρίς το extra -10%.

 

Προς τα που να κοιτάξω? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν βρεθειτε κοντα στο Κολωνακι συνιστω να ψαξετε το Μισεγιαννη.. και δεν μου αρεσει να κανω διαφημιση.. Παρα πολυ καλες..(αν και ΑΠΟ 3 ευρω/10.. που σημαινει παει και πιο πανω..)

Επισης ενα καφεκοπτειο στην Καρυτση εφερε μια Ιταλικη μαρκα φτηνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...