Προς το περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ααα, οκ.

Ξερω οτι εχει καποια μοντελα επαγγελματικα η νεσπρεσσο, αλλα δεν γνωριζω αν συμφερει για επαγγελματιες, φανταζομαι πως οχι, καθως εκει υπαρχουν μηχανες που κανουν 'παπαδες'. Με κοστολογια βεβαια που δεν ενδιαφερουν τους οικιακους χρηστες.

Εχω δει ομως νεσπρεσο-επαγγελματικες-καψουλομηχανες να δουλευουν χρονια σε εταιρικα περιβαλλοντα πχ στην colgate, εκει βολευουν, υποθετω οτι η νεσπρεσο καλυπτει το κοστος αποκτησης και συντηρησης της μηχανης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή εχω πληρωσει πολλά για καψουλες παρακολουθω το τοπικ αλλα για τη ευκολία πρεπει να  ολοι μας να ξερουμε οτι με τις καψουλες εχεις ευκολία αφους 1)βαζεις καψουλα 2)πατάς κουμπί 3)πινεισ κάτι σαν εσπρεσο ενω με μηχανή (π,χ, Gaggia baby 220 eyro + μυλος 130 ευρώ=350 ευρώ) 1) ζυγιζεισ κοκκους 2) αλέθεισ κοκους 3)γεμιζεις ποτηρι 4) πατάς καφέ 5) κουμπώνεις 6) προθερμαινεις μηχανή 7)πατάς κουμπί 8) περιμενεις 20 δευτερα και πατάσ κουμπί. 9) πίνεις ESPRESSO (μυριζεις φρεσκο καφέ και μετά η γευση σε κανει να λες ποσο βλάκασ ημουνα με την κάψουλα τοσο καιρο,,,) 

Εγω μαζευω λεφτά και τα χριστούγγενα ξερω τι θα μου πάρω....

 

Υ.Γ. δοκιμαστε αμα βρειτε σε καφετερια 100% βιολογικό καφε από τα coffee rebublic (πουλάνε σε πολλεσ καφετεριες σε ολη την Ελλάδα). απίστευτος καφές....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω ρε παιδια, εχω παρει στην φιλη μου και Gaggia baby και οποτε παω της ζηταω να μου φτιαξει νεσπρεσσο γιατι δεν μου αρεσει ο καφες της Gaggia (μαλλον φταιει που δεν εχει pressurised φιλτρο) και δοκιμασα διαφορους ετοιμους. Με μυλο δεν δοκιμασα, γιατι λογω χρονου, παλι τις καψουλες θα χρησιμοποιω, δεν υπαρχει περιπτωση τωρα να μπαινω σε διαδικασιες χειρουργικης ιεροτελεστιας.

Ισως στο απωτερο μελλον...

 

Μεχρι τοτε, ας γυρισουμε στο θεμα μας, που δεν εχει να κανει με συγκρισεις με αλλες μηχανες αλλα με εναλλακτικες καψουλες, μόνο για νεσπρεσσο (εχουν φανει ολων των ειδων οι καψουλες εδω).

 

Αν θελετε, ανοιξτε αλλο θεμα στο μπλα-μπλα και αναγραψτε το εδω ευχαριστως, ωστε να συνεχιστει εκει η συζητηση.

Ή συνεχιστε ενα υπαρχον θεμα, οπως :

http://www.insomnia.gr/topic/392402-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AC-%CE%B5%CF%83%CF%80%CF%81%CE%B5%CF%83%CE%B9%CE%AD%CF%81%CE%B1%CF%82/page-8

ή

http://www.insomnia.gr/topic/513567-nespresso-%CE%B3%CE%B5%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CE%B8%CE%AD%CE%BC%CE%B1-%CF%84%CE%B1-%CF%80%CE%AC%CE%BD%CF%84%CE%B1-%CF%8C%CE%BB%CE%B1/

ή

http://www.insomnia.gr/topic/509156-nespresso-%CE%B1%CE%BE%CE%B9%CE%B6%CE%B5%CE%B9/page-5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Απλά για ενημέρωση μιας και ειναι πολλοί nesspresακηδες εδώ , δεν ξερω ανα αναφέρθηκε αλλά αυτόν τον μήνα έχει δωρεάν μεταφορικά ανεξαρτήτως ποσού μέσω του site η της εφαρμογής. Βέβαια σου λέει ότι ελάχιστη παραγγελία 50 κάψουλες "για λόγους συσκευασίας"  γύρω στο 20ευρω δηλαδή..Εγώ πάντως έριξα μια παραγγελία για 21,50 ευρω και ειναι οντως δωρεαν και θά έρθει την επόμενη σε ενα 4ωρο που του ορίζεις εσύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Έχει προσφορά το site της Τηλετεχνικής με 2,2 ευρώ η δεκάδα, από την εταιρεία gimoka. Η προσφορά είναι εδώ.

       

 

 

εχεις δομασει gimoka? ειναι καλοι καφεδες??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις δομασει gimoka? ειναι καλοι καφεδες??

 

Σαν γεύση και άρωμα είναι από τους καλούς κατά την γνώμη μου, χωρίς παρόλα αυτά να πλησιάζουν τις γνήσιες. Το βασικότερο πρόβλημα όμως, τουλάχιστον στην δική μου μηχανή (Essenza), ήταν ότι αφενός το έμβολο πιέζοταν για να κλείσει την κάψουλα σε σημείο που να φοβάμαι θα μου κάνει ζημία και αφετέρου η ροή ήταν κατά κανόνα από ασθενής έως ανύπαρκτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλησπέρα σας!

Σκέφτομαι να αγοράσω την Nespresso Inissia.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν η συγκεκριμένη δέχεται και άλλες κάψουλες (έτοιμες ή επαναγεμιζόμενες)εκτός τις αυθεντικές γιατί άλλοι λένε στο διαδίκτυο πως ναι και άλλοι όχι μιας και λένε πως είναι από τα καινούργια της μοντέλα και είναι έτσι φτιαγμένη ώστε να μη δέχεται τίποτα άλλο παρά μόνο τις αυθεντικές.

Σας ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας!

Σκέφτομαι να αγοράσω την Nespresso Inissia.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν η συγκεκριμένη δέχεται και άλλες κάψουλες (έτοιμες ή επαναγεμιζόμενες)εκτός τις αυθεντικές γιατί άλλοι λένε στο διαδίκτυο πως ναι και άλλοι όχι μιας και λένε πως είναι από τα καινούργια της μοντέλα και είναι έτσι φτιαγμένη ώστε να μη δέχεται τίποτα άλλο παρά μόνο τις αυθεντικές.

Σας ευχαριστώ!

Μπορεί να δεχτεί ότι κυκλοφορεί στα supermarkets όπως και απ τα coffee way .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...