Προς το περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το προβλημα ειναι πως η καψουλα εχω την εντυπωση πως φαινεται να ειναι πολυ μικρη για την καφετιερα. Δηλαδη οπως την τοποθετώ δεν εφαρμοζει ακριβως, "παιζει" σε μια γωνια 90-85 μοιρες και ετσι λογω βαρύτητας οταν την αφησω δεν στεκεται κατακορυφα. σε εσας οταν την βαζετε μεσα ταιριαζει εντελώς?

επισης εαν την πιεσω προς τα κατω πεφτει στο δοχειο που πεφτουν οταν τελειωσει ο καφες και οταν τις αφήσω με κλιση τοτε βγαζουν πολυ λιγο καφε και σταματανε! :(

απο το λιγο που θυμαμαι διοτι η καφετιερα ειναι στο γραφειο και την εχω χρησιμοποιησει λιγο, με τις κανονικες νεσπρεσσο εφαρμοζαν ακριβως. επισης οι αυθεντικες ειχαν διαφορετικο σχημα, το κατω τους μερος δεν ηταν ισιο οπως στις DE, εκανε μια καμπυλη.

 

η μηχανη σιγουρα δεν εχει προβλημα αν και τα παιδια μ ειχαν πει οτι μερικες φορες κανει τα δικα της και μου φαινεται περιεργο οτι βγαζει λιγο καφε και μετα σταματα αμεσως. δεν νομιζω να κανω κατι λαθος, βγαζω την καψουλα απο το προστατευτικο σακουλακι και την βαζω στην καφετιερα, ετσι? ρωτησα και πριν μηπως χρειαζονται αυτα τα rings αλλα δεν πηρα απαντηση! :/

σε εσας οι DE καψουλες εφαρμοζουν ακριβως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

εχει δοκιμασει κανεις τις καψουλες που παραγγελνεις και σου φτιαχνουν τα coffee island? 

πηρα 3 γευσεις για δοκιμη και ειναι σαν νερο δλδ το πρωι θελω 3 καψουλες χαλαρα. Χωρια οτι ζοριζεται πολυ η μηχανη επειδη δεν εχουν, αποτι καταλαβα, το οβαλ στο πισω μερος της καψουλας. 

Στα θετικα βεβαια ειναι τιμη 3,20 η 10αδα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>εχει δοκιμασει κανεις τις καψουλες που παραγγελνεις και σου φτιαχνουν τα coffee island? </p>

<p>πηρα 3 γευσεις για δοκιμη και ειναι σαν νερο δλδ το πρωι θελω 3 καψουλες χαλαρα. Χωρια οτι ζοριζεται πολυ η μηχανη επειδη δεν εχουν, αποτι καταλαβα, το οβαλ στο πισω μερος της καψουλας. </p>

<p>Στα θετικα βεβαια ειναι τιμη 3,20 η 10αδα!!!</p>

 

Ναι φιλε μου εχω δοκιμασει την coffee-Island και την extra γευση... Με το ζορισμα συμφωνω.. Ειδικα εχθες για υην ακριβεια μετα απο πολυ καιρο που χρησιμοποιουσα μονο island εβαλα μια nespresso ειδα οτι εβγαλε στα μπαμ καφε κ δεν εκανε φασαρια η μηχανη.. Αλλα φιλε μου λεω 2 χρονια εγγυηση εχει αμα θελει ας καει.. :) τωρα με την γευση του καφε εγω προσωπικα ειμαι ικανοποιημενος.. Παντα βαζω 2 ταμπλετες κ το κουμπι του διπλου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φιλε μου εχω δοκιμασει την coffee-Island και την extra γευση... Με το ζορισμα συμφωνω.. Ειδικα εχθες για υην ακριβεια μετα απο πολυ καιρο που χρησιμοποιουσα μονο island εβαλα μια nespresso ειδα οτι εβγαλε στα μπαμ καφε κ δεν εκανε φασαρια η μηχανη.. Αλλα φιλε μου λεω 2 χρονια εγγυηση εχει αμα θελει ας καει.. :) τωρα με την γευση του καφε εγω προσωπικα ειμαι ικανοποιημενος.. Παντα βαζω 2 ταμπλετες κ το κουμπι του διπλου..

Mε την εγγυηση συμφωνω αλλα αλλη δουλεια δεν ειχαμε να τρεχουμε τις μηχανες του καφε για service..

Παντως εχω δοκιμασει οτι υπαρχει σε καψουλα σαν τις νεσπρεσσο ακομη δεν εχω βρει. Κοστιζουν τα μαμημενα ομως..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει δοκιμασει κανεις τις καψουλες που παραγγελνεις και σου φτιαχνουν τα coffee island? 

πηρα 3 γευσεις για δοκιμη και ειναι σαν νερο δλδ το πρωι θελω 3 καψουλες χαλαρα. Χωρια οτι ζοριζεται πολυ η μηχανη επειδη δεν εχουν, αποτι καταλαβα, το οβαλ στο πισω μερος της καψουλας. 

Στα θετικα βεβαια ειναι τιμη 3,20 η 10αδα!!!

 

αν θες 3 καψουλες για εναν καφε μονο, τοτε δε σε συμφερει! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε την εγγυηση συμφωνω αλλα αλλη δουλεια δεν ειχαμε να τρεχουμε τις μηχανες του καφε για service..

Παντως εχω δοκιμασει οτι υπαρχει σε καψουλα σαν τις νεσπρεσσο ακομη δεν εχω βρει. Κοστιζουν τα μαμημενα ομως..

Η αληθεια ειναι οτι οι nespresso ειναι top.. Ακομα δεν εχω αγορασει.. Μετα ειχα σκεφτει να αγορασω μυλο χυμα καφε να φτιαχνω καψουλες κτλ. Αλλα πραγματικά πιστευω οτι με τετοια μηχανη απλα δεν αξιζει... Κ στην τελικη αμα ξερεις τα ορια της μηχανης ως προς την ποιοτητα που θα σου βγαλει νομιζω οι coffee-Island ειναι καλες.. Οταν καψω την δικια μου θα σας ενημερωσω :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια βοήθεια εσείς οι πιο έμπειροι. Πως κάνετε εσείς lungo στην αναγομωση; Αν χρησιμοποιήσω κάψουλα ristretto σε lungo θα βγει ένα νερόπραγμα ή θα πίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναγκαστικά θα πρέπει να χαλασεις 2 κάψουλες.Μια lungo και μια ristretto.Πιστεύω πως εχουν την ιδια ποσότητα καφέ απλά αλλάζει η αναλογία νερου.Οπότε άνοιξε 2 κάψουλες ζυγισε την ποσότητα καφέ να βγούμε και εμείς απ την περιέργεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλες οι κάψουλες lungo espresso & ristretto Έχουν ακριβώς την ίδια κατασκευή το ίδιο βάρος άρα και την ίδια ποσότητα καφέ.

Ο κατασκευαστής αναφέρει ότι είναι έτσι επεξεργασμένος ο καφές που στην μικρότερη ποσότητα νερού βγάζει όλη την γεύση και τη δύναμη του καφέ.

Αν θέλεις λοιπόν να κάνεις λούγκο μπορείς να κάνεις με οποιαδήποτε κάψουλα.

 

Ριστρέτο δεν μπορείς να κάνεις γιατί με την λιγότερη ποσότητα νερού δεν θα βγει από τον καφέ όλη η ουσία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλες οι κάψουλες lungo espresso & ristretto Έχουν ακριβώς την ίδια κατασκευή το ίδιο βάρος άρα και την ίδια ποσότητα καφέ.

Ο κατασκευαστής αναφέρει ότι είναι έτσι επεξεργασμένος ο καφές που στην μικρότερη ποσότητα νερού βγάζει όλη την γεύση και τη δύναμη του καφέ.

Αν θέλεις λοιπόν να κάνεις λούγκο μπορείς να κάνεις με οποιαδήποτε κάψουλα.

 

Ριστρέτο δεν μπορείς να κάνεις γιατί με την λιγότερη ποσότητα νερού δεν θα βγει από τον καφέ όλη η ουσία.

 

Εγω κανω καφε με ριστρετο , καζαρ η νταρκεν με μια καψουλα ειτε για ζεστο καπουτσινο ειτε για κρυο φρεντο εσπρεσο.

Οι δυο μου φαινονται πολυ δυνατες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδες...ειμαι καινουργιος στο θεμα nespresso...παρηγγειλα χθες κ περιμενω την συμβατη επαναγεμιζομενη καψουλα απο το ihome...πειτε μου σας παρακαλω,πως θα καταλαβω ποσο καφε να βαλω μεσα?? ποση πιεση να ασκησω?? κ κατι τελευταιο,οταν θα αγορασω καφε απο supermarket,πρεπει να κοιταξω κατι συγκεκριμενα?? εννοω,νουμερο κοψιματος καφε κ τετοια?? τι νουμερο κοψιματος προτεινετε για τον καφε?? εχω την krups citiz...πολλα ρωτησα εε?? :P :p :P ευχαριστω..!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...