Προς το περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

http://www.crescentocafe.com/main/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_cat2.tpl&product_id=59&category_id=2&option=com_virtuemart&Itemid=2 Έχει δοκιμάσει κανείς από εδω; 33ευρώ οι 100 χωρίς μεταφορικά, μετριοκαλή τιμή αν ειναι ανάλογης ποιότητας με αυτή της nespresso.

Δες πιο πισω τα σχετικα σχόλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τις έχω δοκιμάσει σαν την DE είναι περίπου, οι nesspresso παραμένουν καλύτερες...

Προτιμώ να δίνω 3,40 € για τις 10 κάψουλες και να τις βρίσκω στα coffeway που έχει παντού παρά 4,50 € και να τρέχω στις μπουτίκ, άρα αναγκάζομαι να παίρνω μέσω η-σοπ και να σκάω πάνω από 60 ευρουλάκια, δίνω 3.40€ και ξαναπαίρνωκαι απολαμβάνω ιταλικό καφέ, άμα ήθελα φουντούκια και καραμέλες έπαιρνα σοκολατάκια. 

Και αν δεν πρόσεξες είσαι σε πόστ για εναλλακτικές της νεσπρέσο, για να είμαστε εδώ κάτι δεν μας άρεσε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα έχει νόημα να πάρω Nesspresso και να καταλήξω σε εναλλακτικές κάψουλες ή να πάρω καμιά άλλη μηχανή τελικά γιατί μπερδεύτηκα... Θέλω να κάνω δώρο στην κοπέλα μου μια τέτοια μηχανή. Τώρα αν θα δυσκολευτεί με τις κάψουλες πειράζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα έχει νόημα να πάρω Nesspresso και να καταλήξω σε εναλλακτικές κάψουλες ή να πάρω καμιά άλλη μηχανή τελικά γιατί μπερδεύτηκα... Θέλω να κάνω δώρο στην κοπέλα μου μια τέτοια μηχανή. Τώρα αν θα δυσκολευτεί με τις κάψουλες πειράζει;

Δεν έχει να δυσκολευτεί σε τίποτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τσέκαρε λίγο και τις προσφορές της illy.

http://www.illyshop.gr/productList.asp?ITMID=62&LANG=GR&gclid=CJKy0_SBhbwCFcud3god8jYAyw

Κάνει όμως 60λεπτά η κάψουλα (απο 50 της nespresso) και δεν την διαφημίζει ο clooney

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτιμώ να δίνω 3,40 € για τις 10 κάψουλες και να τις βρίσκω στα coffeway που έχει παντού παρά 4,50 € και να τρέχω στις μπουτίκ, άρα αναγκάζομαι να παίρνω μέσω η-σοπ και να σκάω πάνω από 60 ευρουλάκια, δίνω 3.40€ και ξαναπαίρνωκαι απολαμβάνω ιταλικό καφέ, άμα ήθελα φουντούκια και καραμέλες έπαιρνα σοκολατάκια. 

Και αν δεν πρόσεξες είσαι σε πόστ για εναλλακτικές της νεσπρέσο, για να είμαστε εδώ κάτι δεν μας άρεσε..

Καταρχήν οι οι μισές ποικιλίες nespresso έχουν 4,10 (οι άλλες μισές έχουν 4,50 όπως αναφέρεται και στο αρχικό ποστ) και κατά δεύτερον αν δεν υπάρχει ένα κοινό σημείο αναφοράς - σύγκρισης, όσο υποκειμενικό και αν είναι ( η γεύση nespresso δηλ.), πώς μπορώ και εγώ και  οι υπόλοιποι να αξιολογήσουμε όλες αυτές τις νέες κάψουλες  που πλημμύρισαν την αγορά;

Χωρίς καμιά διάθεση αντιδικίας νομίζω ότι είμαστε στο τοπικ γιατί πρώτα από όλα δεν μας αρέσει η τιμή και μετά όλα τα άλλα(πόσοι από εμάς θα ''ψαχνόμασταν αν αντί για 4,10 η δεκάδα είχε π.χ 2,50  ή 3,00 ευρώ; )

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προτιμώ να δίνω 3,40 € για τις 10 κάψουλες και να τις βρίσκω στα coffeway που έχει παντού παρά 4,50 € και να τρέχω στις μπουτίκ, άρα αναγκάζομαι να παίρνω μέσω η-σοπ και να σκάω πάνω από 60 ευρουλάκια, δίνω 3.40€ και ξαναπαίρνωκαι απολαμβάνω ιταλικό καφέ, άμα ήθελα φουντούκια και καραμέλες έπαιρνα σοκολατάκια. 

Και αν δεν πρόσεξες είσαι σε πόστ για εναλλακτικές της νεσπρέσο, για να είμαστε εδώ κάτι δεν μας άρεσε..

Σωστα στα ειπε ο katcos αγαπητε. Μην αρπαζεσαι, εδω ανταλλασουμε αποψεις.

Γεγονος ειναι, οτι στατιστικα, στην πλειοψηφια των κατοχων, οι οριτζιναλ ειναι οι καλυτερες ή απο τις καλυτερες τουλαχιστον.

Εξαιρεσεις παντου και παντα θα υπαρχουν, αλλα αυτες ειναι το σημειο αναφορας.

Το θεμα ανοιξε κυριως για την τιμη και δευτερεοντως για γευστικες αναφορες/συγκρισεις των εναλλακτικων.

Φυσικα, σε ευχαριστουμε για την αρχικη σου ενημερωση, εγω θα τις δοκιμασω.

 

 

τσέκαρε λίγο και τις προσφορές της illy.

http://www.illyshop.gr/productList.asp?ITMID=62&LANG=GR&gclid=CJKy0_SBhbwCFcud3god8jYAyw

Κάνει όμως 60λεπτά η κάψουλα (απο 50 της nespresso) και δεν την διαφημίζει ο clooney

Offtopic αγαπητε, το θεμα αφορα κατοχους nespresso, δεν κανουμε συγκρισεις με αλλες μηχανες, μπορειτε να συνεχισετε την κουβεντα αυτη σε οποιοδηποτε αλλο θεμα, πχ. http://www.insomnia.gr/topic/513567-nespresso-%CE%B3%CE%B5%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CE%B8%CE%AD%CE%BC%CE%B1-%CF%84%CE%B1-%CF%80%CE%AC%CE%BD%CF%84%CE%B1-%CF%8C%CE%BB%CE%B1/

Επεξ/σία από nek4d
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστα στα ειπε ο katcos αγαπητε. Μην αρπαζεσαι, εδω ανταλλασουμε αποψεις.

Γεγονος ειναι, οτι στατιστικα, στην πλειοψηφια των κατοχων, οι οριτζιναλ ειναι οι καλυτερες ή απο τις καλυτερες τουλαχιστον.

Εξαιρεσεις παντου και παντα θα υπαρχουν, αλλα αυτες ειναι το σημειο αναφορας.

Το θεμα ανοιξε κυριως για την τιμη και δευτερεοντως για γευστικες αναφορες/συγκρισεις των εναλλακτικων.

Φυσικα, σε ευχαριστουμε για την αρχικη σου ενημερωση, εγω θα τις δοκιμασω.

 

Για απόψεις είμαι κι εγώ ρε παιδιά σόρρυ αν βγήκε επιθετικά, δεν έχω τίποτα με σας αλλά με νεσπρεσο και ιλλυ που τα έχουν ακριβά, με τα 3,40 πάντως είμαι καλυμένος και μου φάνηκε ωραίος καφές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν αναφερθει πιο πανω. Μετα την τηλεοπτικη διαφημιση, ειναι θεμα χρονου να φτασουν στα περισσοτερα ραφια.

Εγώ πάντως, πλέον παίρνω της Gimoka την κόκκινη και την βρίσκω σε καφεκοπτείο, γιατί βαρέθηκα τα κούριερ. Στο σαιτ τους βρίσκεις τα καταστήματα που συνεργάζονται. Επιπλέον, τώρα με την bravo, θα υπάρχουν και σε περισσότερα σημεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την Essenza xn2001 και πηρα απο i-home μια επαναγεμιζομενη για σιγουρια οτι θα ειναι συμβατη.

Ειναι η κλασσικη coffee duck οποτε συμφερει η τριαδα απο αλλα μαγαζια.

 

Δε ξερω ποσο θα αντεξει αλλα για ευκολια θα παρω σιγουρα και μια τριαδα επειδη το καθαρισμα γεμισμα δε βολευει για freddo.

Εχει παρει κανεις απο το mycofeestar τις ανοξειδωτες?

Σιγουρα κοστιζουν αρκετα παραπανω αλλα κρατανε για παντα.

Θα χρειαστει να παρω και  rings για τη μηχανη μου ?http://www.mycoffeestar.com/en/shop-2/10-sealing-rings/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την Essenza xn2001 και πηρα απο i-home μια επαναγεμιζομενη για σιγουρια οτι θα ειναι συμβατη.

Ειναι η κλασσικη coffee duck οποτε συμφερει η τριαδα απο αλλα μαγαζια.

 

Δε ξερω ποσο θα αντεξει αλλα για ευκολια θα παρω σιγουρα και μια τριαδα επειδη το καθαρισμα γεμισμα δε βολευει για freddo.

Εχει παρει κανεις απο το mycofeestar τις ανοξειδωτες?

Σιγουρα κοστιζουν αρκετα παραπανω αλλα κρατανε για παντα.

Θα χρειαστει να παρω και  rings για τη μηχανη μου ?http://www.mycoffeestar.com/en/shop-2/10-sealing-rings/

Τα δαχτυλήδια χαλάνε μετά απο πάρα πολλές χρήσεις.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ξέρει κανείς καμία συμβουλή για τις κάψουλες coffeeduck? Πολύ νερομενος μου βγαίνει.... Πρέπει να τις βαζω με συγκεκριμενο προσανατολισμό;; Επίσης Πόσο βάζω; τις γεμίζω ίσα ίσα....Δεν το συμπιεζω γιατί δυσκολεύεται πολύ να βγαλει καφε...εχει πετυχει κανεις να βγαλει καλο καφε ή ειναι μουφα;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...