Προς το περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τις προηγουμενες που ειχα παρει απο groupon πριν κανα χρονο, δεν ηταν καλες, οχι πως δεν πινονταν, αλλα δεν θα ξαναπαιρνα.

Ειχαν αλλο ονομα και αλλη συσκευασια αλλα ο εισαγωγεας (dructer) ειναι ο ιδιος, οποτε θα προτεινα να παρετε λιγες για δοκιμη.

(Τις ειχε ξαναβαλει προ διμηνου και θα τις ξαναβαλει).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν πλέον παντού. Εγώ πήγα στο Μισεγιάννη (πλατεία Κολωνακίου), όπου μπορείς και να δοκιμάσεις γεύσεις. Κατέληξα στη Gimoka. Τι κατάστημα έχει όλες τις μάρκες συμβατών καψουλών.


Τις εβαλε σήμερα το groupon: http://m.groupon.gr/deals/special-deal/gg-dructer-1-10/37448435

Την γνωρίζει κάποιος αυτή τη μάρκα ή θα είναι μουφα ποιότητα...?

70% ρομπούστα;;


έβαλα πριν ποστ για Μισεγιάννη, αλλά σε αυτές τις τιμές μπορείς να βρεις και στο καφεκοπτείο της γειτονιάς σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουμε και για Tassimo

 

Επισης εχουμε και για:

Iperespresso - Illy

Dolce Gusto

Keurig

Caffitaly

CBTL

Lavazza

Starbucks Verismo

μπορει να ξεχασα καποια αλλη καψουλομηχανη...

 

Philips Senseo.  :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

εβαλα και εγω μια 100αδα capsulin και

εβαλα και τον Mrs Rose που δοκιμασα σε ενα cafe και μου αρεσε Mrs. ROSE Mrs. ROSE Mrs. ROSE

http://coffeeandthings.gr/product.asp?Catid=217

 

μολις παραλαβω θα δουμε...

 

Σε ενα καφε μου ρωτησα μου ειπαν οτι για τον φρεντο βαζουν 17γρ καφε.

Πολλα δεν ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτοχος απο χθές μιας μηχανής U.

 

Κατ' αρχήν θα ήθελα να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στα παιδιά του φόρουμ που ψάχνονται και μες λένε τις εμπειρίες τους. Κάνουν εμάς του υπόλοιπους να γλιτώνουμε χρόνο (για ψάξιμο) και χρήμα (που θα δίναμε για αγορά του ομολογουμένως πολύ καλού original nespresso, ή για αγορά εναλλακτικών καψουλών/καφέδων).

 

Δοκίμασα Dawe Egberts (Lungo Profondo No8). Πολύ καλός, αν όχι ισάξιος του nespresso, σίγουρα είναι στο 90-95%.

 

Ξαναγέμισα την κάψουλα DE με Lavazza ORO (το χρυσό πακέτο). Τον είχα σπίτι γιατί τον χρησημοποιούσα στην προηγούμενη μηχανή που έπαιρνε χύμα καφέ. Έβαλα αλουμινόχαρτο ΑΒ που προτείνουν πολλά παιδιά του φόρουμ.

 

Το αποτέλεσμα? Εκπληκτικό......!!!!!!!!!!!

Για σύγκριση την ίδια στιγμή έφτιαξα 2 cappuccino, την καψουλα DE με Lavazza ORO και εναν original nespresso Vanilio.

Ο Lavazza πολύ καλύτερος. Πιο γεμάτη και πιο γλυκιά γεύση. Δεν τον περίμενα τόοοοοοοσο καλό!!!!!!

 

Θα δοκιμάσω και Lavazza Rossa και IKEA (που προτεόνουν τα παιδιά) μόλις τους αγοράσω και θας σας πω εντυπώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ενα καφε μου ρωτησα μου ειπαν οτι για τον φρεντο βαζουν 17γρ καφε.

Πολλα δεν ειναι?

δεν ξέρω αν έτσι είναι ή αν το κάνουν όλοι, αλλά μου φαίνεται λογικό αν μιλάμε για τον καφέ για έξω (σε πλαστικό).

Στον φρεντο που φτιάχνω βάζω δυο κάψουλες και παγάκια και πότε δεν φτάνω το μέγεθος του καφέ που δίνουν τα καταστήματα σε πλαστικό ποτήρι.

 

Από την άλλη ο καφές που δίνουν αρκετά καταστήματα σε γυάλινο ποτήρι είναι πολύ λιγότερος και μιαζει με το μέγεθος που φτιάχνω και εγώ, ίσως να είναι και λιγότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Βασιλόπουλος έχει dualitnt κάψουλες 1+1 δώρο μόνο 3,6€, δηλ. 20 κάψουλες με 3,6€. ΤΩΡΑ!

O Βασιλόπουλος έχει dualitnt κάψουλες 1+1 δώρο μόνο 3,6€, δηλ. 20 κάψουλες με 3,6€. ΤΩΡΑ!

Με τέλεια ροή και γεμάτη γεύση. Μόλις δοκίμασα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Βασιλόπουλος έχει dualitnt κάψουλες 1+1 δώρο μόνο 3,6€, δηλ. 20 κάψουλες με 3,6€. ΤΩΡΑ!

 

Πρεπει να παρεις ακριβως την ιδια ποικιλια 2 φορες ή μπορεις να παρεις δυο διαφορετικες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και βασικά, από πού πήγες και το είχε αυτό?Γιατί σε 2 ΑΒ (Καλογρέζα και Ηράκλειο) δεν είχε προσφορά, νομίζω δεν είχε καν τις συγκεκριμένες κάψουλες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DualitNX λέει το κουτί και τα πήρα από τον ΑΒ στην Θεσσαλονίκη επί της Γρηγορίου Λαμπράκη στην Τούμπα. Αλλού δεν πήγα να τσεκάρω αν έχει. Είχε μόνο μία ποικιλία με intensity 6.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδες. Σορρυ καταρχας που ποσταρω εδω, δεν βρηκα πιο καταλληλο thread.

 

Ενδιαφερομαι κι εγω για αγορα μηχανης nespresso , μετα και τα θετικοτατα σχολια που διαβασα γενικα για την ποιοτητα του καφε της.

Στο skroutz, η πιο οικονομικη σειρα ειναι η Krups Espresso Inissia στα 49 ΕUR, ωστοσο υπαρχουν 4 μοντελα :

http://www.skroutz.gr/c/437/kafetieres.html?from=catspan&keyphrase=nespresso

 

Εχουν διαφορες μεταξυ τους? Κι αν ναι, ποια να προτιμησω?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άποψή μου να πάρεις την πιο φτηνή. Όλες τον ίδιο καφέ κάνουν ακριβός ! Τα διαφορετικά μοντέλα μάλλον είναι μόνο στο χρώμα, οπότε να πάρεις όποια ταιριάζει στην κουζίνα σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...