Προς το περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τρέχει προσφορά για 100καψουλες στα 19,90€ στο realprosfores. Δοκιμασα τις fortissimo και μπορω να πω οτι ηταν αρκετά καλες.

Ειναι οι ιδιες "γνωστες" Bernini που εχουν φανει στην groupon αρκετες φορες.

Link: http://www.realprosfores.gr/default/387/category/197/100-%CE%BA%CE%AC%CF%88%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%B5%CF%82-espresso-caffe-bernini-%CF%83%CF%85%CE%BC%CE%B2%CE%B1%CF%84%CE%AD%CF%82-%CE%BC%CE%B5-%CE%BC%CE%B7%CF%87%CE%B1%CE%BD%CE%AD%CF%82-nespresso,-%CE%BC%CF%8C%CE%BD%CE%BF-%CE%BC%CE%B5-19,90%E2%82%AC

Σε εμενα δεν μου αρεσαν καθολου οι γευσεις τους (τις ειχα δοκιμασα ολες).

Ειναι ομως συμβατες με 4 διαφορετικα μοντελα μηχανων που τεσταρα.

Καλα εκανες και μας ενημερωσες, μπορει καποιος να θελει να ξαναπαρει ή να δοκιμασει.

 

 

Έχω βρει και αυτό αν και δε γνωρίζω αν ισχύει

 

attachicon.gifK-Tipp 201401_Pressogno Fully Compatible 1000.png

Πολυ ενδιαφερον πινακας, ιδιαιτερα για οσους εχουν προσβαση σε αυτες τις ευρωπαικες αλυσιδες super market. Thanks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει βγαλει και το coffee island καψουλες οπου σου γεμιζουν με οποια ποικιλια καφε θες με 3.20 ευρω την δεκαδα. Ειναι συμπαθητικος, πολυ καλυτερος απο αυτους που εχουν τα σουπερ μαρκετ αλλα καταλαβα οτι ειχα καιρο να παρω νεσπρεσσο καψουλες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα πηρα απο carefour dowe egberds με -20%

 

Απο 3.9 αρχικη πανε 3.1. Πολυ πιο κατω απο τα 4.5 του nespresso. Για ποιοτητα δεν ξερω. Θα μιυ πει αυριο η γυναικα μου καθως μονο αυτη πινει καψουλοκαφε. Εγω μηχανη και αλεσμενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει βγαλει και το coffee island καψουλες οπου σου γεμιζουν με οποια ποικιλια καφε θες με 3.20 ευρω την δεκαδα. Ειναι συμπαθητικος, πολυ καλυτερος απο αυτους που εχουν τα σουπερ μαρκετ αλλα καταλαβα οτι ειχα καιρο να παρω νεσπρεσσο καψουλες. 

 

Τι ποικιλία επέλεξες? Ή σωστότερα τι είδους γεύσεις σου αρέσουν; Ξέρεις πόσα γραμμάρια είναι η κάψουλα? 

Έχω δοκιμάσει και εγώ Dowe egberds αλλά δεν είμαι και πολύ ικανοποιημένος. έχω δοκιμάσει 3 γεύσεις μόνο η Forza λέει κάτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ποικιλία επέλεξες? Ή σωστότερα τι είδους γεύσεις σου αρέσουν; Ξέρεις πόσα γραμμάρια είναι η κάψουλα? 

Έχω δοκιμάσει και εγώ Dowe egberds αλλά δεν είμαι και πολύ ικανοποιημένος. έχω δοκιμάσει 3 γεύσεις μόνο η Forza λέει κάτι...

 

Σκετο εσπρεσσο πινω συχνα και τον καλο ποιοτικα τον καταλαβαινω.

 

Την ποικιλια που χρησιμοποιει γενικα το coffee island επελεξα μιας και την ξερω πανω κατω. Δεν ξερω ποσα γραμμαρια ηταν αλλα φανταζομαι ιδια με ολες τις αλλες. 

 

Δοκιμασα και dowe egberds την επομενη μερα, forza και supremo, και μου φανηκαν δηλητηριο. Οποτε στην μαχη dowe - coffee island στις δικες μου προτιμησεις ταιριαζει του c.i. 

 

Μενει να παρω καψουλες της νεσπρεσσο για να ξανα θυμηθω τις γευσεις. Τον arpeggio ειχα ξεχωρισει

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα πηρα απο carefour dowe egberds με -20%

 

Απο 3.9 αρχικη πανε 3.1. Πολυ πιο κατω απο τα 4.5 του nespresso. Για ποιοτητα δεν ξερω. Θα μιυ πει αυριο η γυναικα μου καθως μονο αυτη πινει καψουλοκαφε. Εγω μηχανη και αλεσμενο

 

εμενα δεν μου αρεσαν και γυρισα παλι σε νεσπρεσσο

Ειναι η αληθεια αυτη. Κριμα που κοστιζουν...

 

ενταξει δεν εχει ομως και τρελα λεφτα 45 λεπτα η καψουλα εχει και για μενα να παρω αλλη καψουλα για να γλυτωσω 40-50 λεπτα στην δεκαδα δεν αξιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα δεν μου αρεσαν και γυρισα παλι σε νεσπρεσσο

...

 

Μετα απο ενα μηνα που δοκιμασα αλλες καψουλες γυρισα στην νεσπρεσο καλητερες με διαφορα.

Ενταξει φιλε, μας το ειπες, ουτε βαλτος να ησουνα, και εμενα οι nespresso μου αρεσουν περισσοτερο και το μεγαλυτερο ποσοστο τις εχει, ειτε για τις καλυτερες, ειτε απο τις καλυτερες.

Το θεμα μας ομως εδω, ειναι οι εναλλακτικες καψουλες.

Κυριως για οσους τους ενδιαφερει το χαμηλοτερο κοστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει φιλε, μας το ειπες, ουτε βαλτος να ησουνα, και εμενα οι nespresso μου αρεσουν περισσοτερο και το μεγαλυτερο ποσοστο τις εχει, ειτε για τις καλυτερες, ειτε απο τις καλυτερες.

Το θεμα μας ομως εδω, ειναι οι εναλλακτικες καψουλες.

Κυριως για οσους τους ενδιαφερει το χαμηλοτερο κοστος.

σχετικά με τη nespresso έχουμε βγάλει μια προσφορά...nespresso issinia και 300 κάψουλες Alberto Verani Opera η Roma η decaf στα 150 ευρώ.Για οποιαδήποτε απορία μη διστασετε να ρωτήσετε

<p>δυστυχώς σε σχέση με τις επαναγεμιζόμενες είναι ακόμη πολύ ακριβές...</p>

 

Όσον αφορά την τιμή υπάρχουν σε Alberto verani 3 χαρμάνια opera Roma decaf στα 0.28 Το τεμάχιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει φιλε, μας το ειπες, ουτε βαλτος να ησουνα, και εμενα οι nespresso μου αρεσουν περισσοτερο και το μεγαλυτερο ποσοστο τις εχει, ειτε για τις καλυτερες, ειτε απο τις καλυτερες.

Το θεμα μας ομως εδω, ειναι οι εναλλακτικες καψουλες.

Κυριως για οσους τους ενδιαφερει το χαμηλοτερο κοστος.

 

μακαρι να επαιρνα αλλα δεν παιρνω :P ρε φιλε μου η ποιοτητα ειναι πολυ χειροτερη και η διαφορα δεν αξιζει γλυτωνεις 4-5 λεπτα ασε που μπορει να σου χαλασουν και την μηχανη, τωρα αν νομιζεις οτι αξιζει ο κοπος κανε οτι θες δικαιωμα σου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μακαρι να επαιρνα αλλα δεν παιρνω :P ρε φιλε μου η ποιοτητα ειναι πολυ χειροτερη και η διαφορα δεν αξιζει γλυτωνεις 4-5 λεπτα ασε που μπορει να σου χαλασουν και την μηχανη, τωρα αν νομιζεις οτι αξιζει ο κοπος κανε οτι θες δικαιωμα σου :)

Σαφως και κανω οτι θελω, το ιδιο κανουν ολοι εδω, αυτο εννοειται.

Τωρα, αυτες που παιρνω εγω κανουν 20 λεπτα, οποτε η διαφορα ειναι απο 21 εως 28 λεπτα ανα καψουλα, διολου αμελητεα αν σκεφτεις οτι πινω 3-4 την ημερα και ερχονται και επισκεπτες.

Γι'αυτο σου ειπα, το κοστος εχει σημασια για καποιους. Και εμενα μου αρεσουν περισσοτερο οι γνησιες και αγοραζω που και που, αλλά εως εκει, για τον μεγαλο ογκο, προτιμω τις οικονομικοτερες συμβατες που εκατσα και δοκιμασα καμποσες μεχρι να βρω καποιες που προσωπικα με καλυπτουν σαν γευση. 

Μηχανη δεν μου εχουν χαλασει καμία, αλλά ακομη και αν χαλασει, με την διαφορά που εχω ήδη γλυτωσει απο τους καφεδες παιρνω για πλακα νεα μηχανη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαφως και κανω οτι θελω, το ιδιο κανουν ολοι εδω, αυτο εννοειται.

Τωρα, αυτες που παιρνω εγω κανουν 20 λεπτα, οποτε η διαφορα ειναι απο 21 εως 28 λεπτα ανα καψουλα, διολου αμελητεα αν σκεφτεις οτι πινω 3-4 την ημερα και ερχονται και επισκεπτες.

Γι'αυτο σου ειπα, το κοστος εχει σημασια για καποιους. Και εμενα μου αρεσουν περισσοτερο οι γνησιες και αγοραζω που και που, αλλά εως εκει, για τον μεγαλο ογκο, προτιμω τις οικονομικοτερες συμβατες που εκατσα και δοκιμασα καμποσες μεχρι να βρω καποιες που προσωπικα με καλυπτουν σαν γευση. 

Μηχανη δεν μου εχουν χαλασει καμία, αλλά ακομη και αν χαλασει, με την διαφορά που εχω ήδη γλυτωσει απο τους καφεδες παιρνω για πλακα νεα μηχανη.

 

αμα σε καληπτουν φυσικα και να αλλαξεις οπως κανω και εγω πχ με τα αναψυκτικα , εγω δοκιμασα μονο τις νταου εγκμπερτς και δεν μου αρεσαν για αυτο ειπα για την διαφορα 4-5 λεπτα.

 

Εγω πινω το χειμωνα μια καζααρ για καπουτσινο οποτε ειμαι οκ με την νεσπρεσσο, εσυ ποιες παιρνεις και απο που μηπως δοκιμασω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...