Προς το περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Να πάρει και δεν το πρόλαβα. Ανάμεσα στις Krups Nespresso Υπάρχουν διαφορές, πέρα απο εμφάνιση?

 

βαρέθηκα να κόβω καφέ κάθε πρωί και λέω να το γυρίσω στις κάψουλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα Lidl της Πέτρου Ράλλη στον Ταύρο έχουν τους Bellarom Classico kai Azzuro αλλά όχι Ristretto. Δοκίμασα τώρα τον Azzuro, αξιοπρεπής χωρίς ιδιαίτερες εξάρσεις, ένα κλικ κάτω από τους λούνγκο του D&E αλλά μάλλον δεν κάνει για φρέντο αν θέλετε γεμάτη γεύση. Αύριο θα δοκιμάσω το Classico για φρέντο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πάρει και δεν το πρόλαβα. Ανάμεσα στις Krups Nespresso Υπάρχουν διαφορές, πέρα απο εμφάνιση?

 

βαρέθηκα να κόβω καφέ κάθε πρωί και λέω να το γυρίσω στις κάψουλες.

γυρίζει η προσφορά, αν έχεις το νού σου θα την βρεις το πολύ σε ένα δίμηνο. Βέβαια σαν τον καφέ της μεγαλης μηχανής δεν θα πιείς ποτέ αλλά θα έχεις την ευκολία και την ταχύτητα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

γυρίζει η προσφορά, αν έχεις το νού σου θα την βρεις το πολύ σε ένα δίμηνο. Βέβαια σαν τον καφέ της μεγαλης μηχανής δεν θα πιείς ποτέ αλλά θα έχεις την ευκολία και την ταχύτητα.

όταν εννοείς της μεγάλης? τα θυρία που χουν στις καφετέριες (επαγγελματικές)...αυτές είναι για άλλες τσέπες.

μέχρι τώρα εχω μια Ariete Combi τίμια εδώ και 4-5 χρόνια, και ένα χειροκίνητο μύλο της Zassenhaus , αλλά βαρέθηκα να κόβω. Και επειδή θέλω να είναι φρέκος, σκέφτηκα την κάψουλας που μάλλον πρέπει να κρατά την φρεσκάδα..γιατί πρόσφαρα ηπια έναν nespresso και μου άρεσε.

Επεξ/σία από moredread
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν εννοείς της μεγάλης? τα θυρία που χουν στις καφετέριες (επαγγελματικές)...αυτές είναι για άλλες τσέπες.

μέχρι τώρα εχω μια Ariete Combi τίμια εδώ και 4-5 χρόνια, και ένα χειροκίνητο μύλο της Zassenhaus , αλλά βαρέθηκα να κόβω. Και επειδή θέλω να είναι φρέκος, σκέφτηηκα της κάψουλας που μάλλον πρέπει να κρατά την φρεσκάδα..γιατί πρόσφαρα είπια έναν nespresso και μου άρεσε.

 

Αυτός ακριβώς είναι ο λόγος που πήρα και εγώ Νespresso.

 

Ευκολία, εργονομία, ταχύτητα, ποιότητα, τίμια τιμή αναλώσιμων.

 

Απλά θα ήθελα να έχω την δυνατότητα και για άλλες γεύσης αντίστοιχης ποιότητας με της Nespresso. Αλλά δεν... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για φρεντο χρεισημοποιητε 2 καψουλες εσπρεσο η 1 για λουνγκο που βγαζει διπλασια ποσοτητα?

Καλύτερα δυο κάψουλες εσπρέσο που να έχουν μπόλικη ένταση παρά λούνγκο που έχει τη μισή και λιγότερη.

 

Δοκίμασα σήμερα και τον Classico Bellarom του Lidl μετά τον Azzuro. Συμπαθητικός για εσπρεσάκι αλλά κι αυτός κάπως χλιαρός. Μακράν καλύτερος λοιπόν ο Bellarom Ristretto, με αυτόν θα κάνετε ιδανικούς φρέντο με δυο κάψουλες εφόσον κοιτάζετε το κόστος σε συνδυασμό με καλή και γεμάτη γεύση. Ο Ristretto έχει το πλεονέκτηκα της δυνατής γεύσης που ενώ πίνεται για 25ml πας στα 40ml χωρίς ιδιαίτερες απώλειες. Οπότε με δυο κάψουλες σε φρέντο υπάρχει καλή οικονομία. Πάντως σε λούνγκο για φρέντο, μου φαίνεται μονόδρομος ο πράσινος Vergnano 1885.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nesspresso απο τα Lidl δηλαδη καταρριπτουν ολες τις κακοηθειες που κυκλοφορουν στο ιντερνετ για την ποιοτητα των lidl? :P
εμενα παντως μου φανηκε αρκετα καλος απο τους DE ο supremo κυριως και ο Lungo Fragante καλουτσικος. splendente και Forza δεν μαρεσαν και τους κανω freddo esspresso γιατι ζεστοι ... δεεν! επισης φυσικα τους πηρα απο προσφορες των super market, στα 3.80 δεν αξιζουν μαλλον..

επισης, οσον αφορα τον freddo μου εχουν πει πως στις καλες καφετεριες βαζουν την ποσοτητα καφε (2 δοσεις) και ενα παγο σε ενα σεικερ και το χτυπανε με το χερι για να κρυωσει και να μην φυγει το αρωμα. προφανως επειδη ολο αυτο ειναι μπελας εγω βαζω ενα κουταλακι, ανακατευω τη ζαχαρη την ωρα που πεφτει ο καφες και μολις λιωσει βαζω και τον παγο και συνεχιζω το ανακατεμα. ετσι η θερμοκρασια του καφε ειναι περιπου δωματιου και μετα βαζεις 2 παγακια μεσα και ready ;)

κατι αλλο, τον indriya της nespresso τον θεωρω απιστευτο χαρμανι, το καλυτερο που εχω δοκιμασει. Εχει βρει κανεις καποιον αντιστοιχο? Ειτε σε nespresso ειτε σε αλλη φθηνοτερη μαρκα?
thanks ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nesspresso απο τα Lidl δηλαδη καταρριπτουν ολες τις κακοηθειες που κυκλοφορουν στο ιντερνετ για την ποιοτητα των lidl? :P

εμενα παντως μου φανηκε αρκετα καλος απο τους DE ο supremo κυριως και ο Lungo Fragante καλουτσικος. splendente και Forza δεν μαρεσαν και τους κανω freddo esspresso γιατι ζεστοι ... δεεν! επισης φυσικα τους πηρα απο προσφορες των super market, στα 3.80 δεν αξιζουν μαλλον..

επισης, οσον αφορα τον freddo μου εχουν πει πως στις καλες καφετεριες βαζουν την ποσοτητα καφε (2 δοσεις) και ενα παγο σε ενα σεικερ και το χτυπανε με το χερι για να κρυωσει και να μην φυγει το αρωμα. προφανως επειδη ολο αυτο ειναι μπελας εγω βαζω ενα κουταλακι, ανακατευω τη ζαχαρη την ωρα που πεφτει ο καφες και μολις λιωσει βαζω και τον παγο και συνεχιζω το ανακατεμα. ετσι η θερμοκρασια του καφε ειναι περιπου δωματιου και μετα βαζεις 2 παγακια μεσα και ready ;)

κατι αλλο, τον indriya της nespresso τον θεωρω απιστευτο χαρμανι, το καλυτερο που εχω δοκιμασει. Εχει βρει κανεις καποιον αντιστοιχο? Ειτε σε nespresso ειτε σε αλλη φθηνοτερη μαρκα?

thanks ;)

Ο Monsoon Malabar ειναι παρομοιος με τον Indriya.Λιγο πιο ακριβος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι δυνατόν σε λίγο θα πάει τους καφέδες στα 5Ε η nespresso. Νομίζω το έχουν παρακάνει, αλλά όσο οι καφέδες των άλλων εταιριών διατηρούνται σε μέτρια ποιότητα δε βλέπω να αλλάζει τιμολόγηση η nespresso

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...