Προς το περιεχόμενο

Αθλητικό παπούτσι για τρέξιμο


G10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλεις ξεκούραση. Οταν λες του έδωσες χρόνο, πόσο ας πούμε;

Θέλεις ξεκούραση και ενδυνάμωση στα πόδια. Αν έχεις και κανένα ψυκτικό/πάγο, βάλε τοπικά.

Αυτό το έχω κανένα εξάμηνο τώρα. Στην αρχή απλά το ξεκούρασα καμιά δυο εβδομάδες, αλλά πήγαινα για μπάλα μια φορά την εβδομάδα όπου δεν είχα πόνο. Μετά από μια φορά που με τα ίδια παπούτσια έπαιξα indoor ποδόσφαιρο, είχα φρικτούς πόνους και άρχισαν να με πονάνε ακόμα και στο κανονικό γήπεδο με τα ποδοσφαιρικά παπούτσια. Το ξεκούρασα πάλι και τουλάχιστον μου έφυγε όταν έπαιζα μπάλα. Για τρέξιμο δεν ξαναπήγα μετά για ένα μεγάλο διάστημα και μετά έπαθα το διάστρεμμα (είναι τώρα 1.5 μήνας) που δεν έχω κάνει καμία αθκητική δραστηριότητα. Προσπάθησα προχθές να πάω για λίγο χαλαρό τρέξιμο και με έπιασε πάλι, αν και νομίζω ότι ήταν λιγότερο έντονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ω,μπωωω..

Δεν τα είχα ακούσει ποτέ, αλλά ψήνομαι να παρατήσω τα climacool seduction που είχα κατα νου, για χάρη τους.

Ποιό μοντέλο είναι και σε τι τιμή παίζουν;

Από outlet τα είχα πάρει στα 50 ευρώ. Μοντέλο δεν ξέρω. Επίσης δεν ξέρω αν θεωρούνται καλά. Είναι τα πρώτα σοβαρά παπούτσια που δοκίμασα και ίσως για αυτό να μου φαίνονται καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Απ' ό,τι ρώτησα σε κάποια μαγαζιά, παπούτσια της τάξης των €50-€60 είναι πάνω κάτω τα ίδια.

Έχω βρει asics & adidas σε αυτή την τιμή, έχω όμως βρει και σε ένα στοκ DIADORA με €25. Δεδομένου ότι είναι στοκ, η κανονική του τιμή προφανώς θα' ναι στην αντίστοιχη κατηγορία.

Και ερωτώ.

Θα δω ουσιαστική διαφορά στα επώνυμα της ίδιας κατηγορίας; Γιατί να μην πάρω 2 diadora (δεδομένου ότι είναι στην ΙΔΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΙΜΗΣ επαναλαμβάνω) και να αλλάζω κιόλας, από το να πάρω 1;

Εκτός αν αξίζει η διαφορά του 1 ζευγαριού. Απλά είναι και ο παράγοντας στοκ στη μέση.

Τι ξέρουμε για running παπούτσια diadora? Δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις, απλά τώρα τρέχω με παπούτσια Αγίας Βαρβάρας, κάποια μου χάλασαν και θέλω κάτι επώνυμο.

Αυτό που κάνω είναι 10λεπτα-12λεπτα σε σταθερούς παλμούς σε χορτάρι φυσικό κάθε μέρα + μετά από λίγο καιρό θα μπει και το ταρτάν στο παιχνίδι, που θα κάνω 200άρια-400άρια-800άρια-1000άρια κοκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Δεν είναι ακριβώς το θέμα του νήματος αλλά επειδή εδώ έχετε μεγάλη εμπειρία αν μπορείτε δείτε λίγο στο  http://www.insomnia.gr/topic/546429-%CE%B1%CE%B8%CE%BB%CE%B7%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CF%80%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%8D%CF%84%CF%83%CE%B9%CE%B1-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CF%81%CE%B1%CF%85%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF-%CF%80%CF%8C%CE%B4%CE%B9/μήπως βοηθήσετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Παιδια θα ηθελα να αρχισω και εγω το τρεξιμο και θα ηθελα να κανω μερικες ερωτησεις σχετικα με το θεμα.

Θα ηθελα να ξεκινησω απο κατι ακριβο δηλαδη να αγορασω τα nike air max 2013 ή 2014 απλα δεν ξερω ποιο απο τα δυο.Τι θα μου προτεινατε ποιο να αγορασω απο τα δυο ή να αγορασω καποιο αλλο παπουτσι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Nike Air Max ΔΕΝ είναι για τρέξιμο.

 

Δεν μπορεί να σου προτείνει κανείς παπούτσι αν δεν ξέρουμε τον πρηνισμό σου.

http://www.sauconygreece.gr/blogs/news/5873065-pronation

http://snowland.gr/%CF%80%CF%8E%CF%82-%CE%BD%CE%B1-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CE%BB%CE%AD%CE%BE%CE%B5%CF%84%CE%B5-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BB%CE%BF-%CF%84%CF%8D%CF%80%CE%BF-%CF%80%CE%B1/

http://www.ultrarunning.gr/?p=1318

 

Οι καλύτερες μάρκες για τρέξιμο είναι οι Asics, Mizuno, Saucony, Brooks.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλημερα.
Θα ήθελα την βοήθεια σας! Ψαχνω το 2ο παπούτσι μ για τρέξιμο. Ειμαι 55κιλα, γυναίκα τρέχω πανω απο 3 ωρες την εβδομαδα κ χτες π έκανα πελματογραφημα μ βγήκε τ εξής : (φωτο 1,2)

 Αυτος π μ το εκανε μ ειπε οτι παταω ουδετερα με λιγη κλιση προς τα εξω κ οτι θελω παπούτσι με extra stability.

 εκει δεν ειχε μεγάλη ποικιλία μ εδειξε το nimbus το οποιο εχω κ δεν θελω το ιδιο ,,, κ εφυγα.

Πηγα σε ενα δευτερο κατάστημα που δοκιμασα ενα mizuno wave rider 18 που κ εκατσε καλα στο ποδι αλλα δεν μαρεσε το χρωμα κ δεν το πηρα.

επειδή ειμαι απο νησι δεν εχω την δυνατοτητα να δοκιμάσω εύκολα παπούτσια..

κλεινω προς το μιζουνο κ ισως saucony.

εχετε να μ προτείνετε καποια? ισως ενα καλύτερο μιζουνο απο το wave αλλα ποιο ειναι για το ποδι μ απο τα μοντελα τους?

μπηκα στο mizuno .com αλλα δεν πορω να καταλαβω πιο αναζητώ


post-294227-0-97932900-1455265330_thumb.jpg

post-294227-0-44186300-1455265339_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...