Προς το περιεχόμενο

Nova 3Play 29.90 το μηνα για παντα


vasman15

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακούστηκε και το όνομα του ΟΤΕ ( δεν λέω από υποστηρίξει είναι Ν°1 αλλά ως εκεί) ... στην τελική απλή τηλέφωνο και 2Mbps άντε και σταθερά Δώρο κάνουν ακόμα 28€ και μετά αλλάζουν τους επόμενους μήνες +5€, δηλαδή δεν αξίζει να δόσεις 1€ παραπάνω και να να έχεις 12 Μbps+ κινητά και το στάνταρ πακέτο nova που είχε το καλοκαίρι?   ( μην λέμε ότι θέλουμε ή καλύτερα μην λέμε ανακρίβειες ) όπως πολύ σωστά είπε κάποιος αν χαλάσεις όλη την μέρα θα βρεις τρόπο να να επικοινωνήσεις και λίγο φθηνότερα αλλά για να κερδίσεις τι?

 

 

 

Αν δηλαδή μείνεις στον ΟΤΕ έχεις σχέση περισσότερο με την τεχνολογία σε αντίθεση με έναν άλλο που είναι στην 4net  :-D

 

Τον οτε τον ανέφερα ως καλύτερή εναλλακτική της Νόβα για κάποιον άσχετο με τεχνολογία.εννοείτε πως για τα λεφτά που ζητάει και αυτός ελέγχεται το αν αξίζει.. (δεν αξιζει)...

15 με 18 ευρώ έχει μια απλή 24αρα γραμμή χωρίς κλήσεις.Με +3 έχεις voip απεριόριστες κλήσεις παντού.Από εκεί πέρα αν σε ενδιαφέρουν ταινίες κατεβάζεις η κάνεις συνδρομή σε streaming Υπηρεσία.Μην μου πεις ότι στήνεσαι ακριβώς 9 το βράδυ για να δεις την ταινία που θα σου επιβάλλει να δεις το νοβασινεμα εκείνη την ώρα;για +10 ως +15 ευρώ το μήνα για μένα Δεν αξίζει αυτό λέω.ΕΚΤΌΣ αν επαναλαμβάνω θέλεις να δεις ελληνικό πρωτάθλημα η δεν θέλεις δεν μπορείς να κάνεις τα παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 607
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τον οτε τον ανέφερα ως καλύτερή εναλλακτική της Νόβα για κάποιον άσχετο με τεχνολογία.εννοείτε πως για τα λεφτά που ζητάει και αυτός ελέγχεται το αν αξίζει.. (δεν αξιζει)...

15 με 18 ευρώ έχει μια απλή 24αρα γραμμή χωρίς κλήσεις.Με +3 έχεις voip απεριόριστες κλήσεις παντού.Από εκεί πέρα αν σε ενδιαφέρουν ταινίες κατεβάζεις η κάνεις συνδρομή σε streaming Υπηρεσία.Μην μου πεις ότι στήνεσαι ακριβώς 9 το βράδυ για να δεις την ταινία που θα σου επιβάλλει να δεις το νοβασινεμα εκείνη την ώρα;για +10 ως +15 ευρώ το μήνα για μένα Δεν αξίζει αυτό λέω.ΕΚΤΌΣ αν επαναλαμβάνω θέλεις να δεις ελληνικό πρωτάθλημα η δεν θέλεις δεν μπορείς να κάνεις τα παραπάνω.

 

Bρε 'συ :)  όλα καλά τα λες αλλά! αυτό ισχύει για εσένα και για εμένα ή κάποιον που το ψάχνει γενικά (για κάποιον άσχετο γενικά όπως είπες ... δεν είναι καλύτερος ο ΟΤΕ από το καλοκαιρινό πακέτο γιατί εκεί είχε και κινητά αλλά του δίνει και κάποια κανάλια να δει απευθείας στην Τv ( άντε τώρα πχ σε 1 μπάρμπα να του μάθεις να ψάχνει κανάλια στον Νet για να δει αγώνες από livestream ) και αν δεν σου σπάσει τα νεύρα , όπως έπεσε η κανάλι τι κάνω? μου πέταξε αυτό το παράθυρο κ.α. και είναι 1 απ τα τόσα παραδείγματα που μπορώ να σου δώσω.) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνούμε..γιαυτό και είπα ότι δεν αξίζει ΕΚΤΟΣ αν απευθύνεται σε κάποια από τις κατηγορίες που ανέφερα..

Πάντως εδώ και χρόνια δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν κάνουν ένα σύστημα με πακέτα. Να επιλέξεις δηλαδή εσύ τι θέλεις. Πχ εγώ θέλω να βλέπω μπάσκετ , ποδόσφαιρο τον Άρη και 2 σειρές συγκεκριμένες.Πόσο έχουν αυτά , τα πληρώνω και τέλος. Κάτι σαν pay per view δηλαδή. Έιχαν ξεκινήσει στην αρχή μια τέτοια φάση όπου πουλούσαν 5 ευρώ τον αγώνα , ήταν πολύ καλό αυτό , τελικά το έκοψαν.

Νομίζω ότι θα είχαν πολλάπλάσιο κέρδος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο Novacinema 1 και Novasports 1, οχι ολα. Δε το λες και την ευκαιρια του αιωνα. Ειδικα οπως καταντησε η Σουπαλιγκα τους και με τις ταινιες που δειχνουν στα καναλια cinema σε μια εποχη που και οι πετρες κατεβαζουν ταινιες απο τον "θειο" , μαλλον πρεπει να αναθεωρησουν την τιμολογιακη πολιτικη τους...

Για κάποιον που θέλει να συνδυάσει και αθλητικά και ταινίες είναι πολύ καλή προσφορά γιατί σου κάνει δώρο και 2 μήνες δώρο . Στα αθλητικά εκτός από το ελληνικό έχει chl, europa , euroleague και στις ταινίες βλέπεις όποια θες χώρις να έχεις έξτρα χρέωση όπως στον οτε (που χρεώνει τις καινούργιες ταινίες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

ρε παιδες καποιος που ξερει να μου πει ακριβως τις τιμες!
εχω 2play και το διμηνο πληρωνω 52€ . απεριοριστα σταθερα+24mb κτλ κτλ !
μαυτη την προσφορα .... + 50€ για τον δεκτη .... βγαζω τους 2 μηνες για τα extra cinema & sport !
δεν θελω να τα συνεχισω μετα...μονο το απλο πακετο να εχω... θα πληρωνω 60€ το διμηνο ? .... η θα εχω τπτ εξτρα χρεωσεις και θα ψαχνομαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γνωμη μου ειναι, βαλτε το σκετο πακετο με 30 ευρω που ειναι μια χαρα σαν 24αρι+απεριοριστες κλησεις+απεριοριστα κινητα(σε καποιες περιοδους) και στο καπακι σου δινει και το nova basic το οποιο σαν εξτραδακι δεν ειναι ασχημο γιατι απο τη στιγμη που στην ουσια δεν το πληρωνεις, δεν ειναι κακη εισαγωγη στα δορυφορικα...παιρνεις και 2-3 καναλακια να καψεις χρονο οπως κανα discovery και κανα foxlife με σειρες και στην πορεια αν ενδιαφερεσαι για αθλητικα, περιμενε την καταλληλη στιγμη να "χτυπησεις"... Οσο εισαι συνδρομιτης τους και αρνεισαι να αναβαθμισεις, αργα η γρηγορα θα σου τα παρεχουν με πολυ καλη τιμη...ειδικα στο τελος της season που δεν αγοραζει κανεις anyway... Εγω πχ το εκανα αυτο περσι και εβαλα ολα τα αθλητικα με 10 ευρω για παντα...

 

Δηλαδη με 40 ευρω εχω 24αρι, απεριοριστα σταθερα, απεριοριστα κινητα, nova basic + ολα τα novasport...ε δεν νομιζω οτι αυτη η τιμη χτυπιεται αν σε ενδιαφερει αυτο το περιεχομενο...και το μονο που εκανα ηταν να αρνηθω 2-3 φορες μεταξυ φεβρουαριου και Ιουνιου να βαλω τα αθλητικα με +15-20 ευρω που μου προτεινανε. Εν τελει τον Ιουλιο-Αυγουστο μου τα δωσανε με 10 ευρω και μου δωσανε και τα απεριοριστα κινητα μαζι...

 

Οσον αφορα το περιεχομενο και τη συγκριση με OTEtv , στο κομματι των ταινιων δεν παιρνω θεση γιατι δε με ενδιαφερει (και γιατι πιστευω οτι δεν αξιζει σε κανενα απο τους 2 ουτως η αλλως αφου θα προτιμησω την ευκολια του internet και την δυνατοτητα να κατεβασω οτι θελω οποτε το θελω σε οποια ποιοτητα το θελω...) στο κομματι των αθλητικων ομως καλως η κακως για τον Ελληνα το καλο πακετο το εχει η nova...και δεν ειναι μονο η superleague (που μπορει να γκρινιαξει κανεις οτι το θεαμα ειανι για τα μπαζα) αλλα και η euroleague και το CH L....οποτε αποκει και περα τι να τα κανω τα αγγλικα/γερμανικα/μπλαμπλαμπλα ? Αν ειχα χρονο να καιω 10 ωρες μπροστα στην TV καθε μερα μπορει να με ενδιεφεραν...αλλα αυτη τη στιγμη οχι...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω με τον προηγουμενο, απλο πακετο και με λιγη πιεση σας βαζουν σπορτπακ H' σινεμα με 40. Αυτο που εχει αλλαξει φετος ειναι υπαρχουν αγωνες που δεν βγαζουν λινκ στο ιντερνετ (πχ Λεβαδιακος-ΠΑΟ) οποτε δεν μπορεις να πεις οτι αν δεν το βαλω θα το δω στο ιντερνετ... Φανταστειτε εγω εχω και το περσινο κριστμαςπακ με το σπορτ 1 και εχω χασει αρκετα παιχνιδια...

 

Και ειλικρινα θεωρω κοροιδια τα 2 που δινει ο ΟΤΕ για αρχικη ταχυτητα, επρεπε να ειναι τουλαχιστον 6!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γνωμη μου ειναι, βαλτε το σκετο πακετο με 30 ευρω που ειναι μια χαρα σαν 24αρι+απεριοριστες κλησεις+απεριοριστα κινητα(σε καποιες περιοδους) και στο καπακι σου δινει και το nova basic το οποιο σαν εξτραδακι δεν ειναι ασχημο γιατι απο τη στιγμη που στην ουσια δεν το πληρωνεις, δεν ειναι κακη εισαγωγη στα δορυφορικα...παιρνεις και 2-3 καναλακια να καψεις χρονο οπως κανα discovery και κανα foxlife με σειρες και στην πορεια αν ενδιαφερεσαι για αθλητικα, περιμενε την καταλληλη στιγμη να "χτυπησεις"... Οσο εισαι συνδρομιτης τους και αρνεισαι να αναβαθμισεις, αργα η γρηγορα θα σου τα παρεχουν με πολυ καλη τιμη...ειδικα στο τελος της season που δεν αγοραζει κανεις anyway... Εγω πχ το εκανα αυτο περσι και εβαλα ολα τα αθλητικα με 10 ευρω για παντα...

 

Δηλαδη με 40 ευρω εχω 24αρι, απεριοριστα σταθερα, απεριοριστα κινητα, nova basic + ολα τα novasport...ε δεν νομιζω οτι αυτη η τιμη χτυπιεται αν σε ενδιαφερει αυτο το περιεχομενο...και το μονο που εκανα ηταν να αρνηθω 2-3 φορες μεταξυ φεβρουαριου και Ιουνιου να βαλω τα αθλητικα με +15-20 ευρω που μου προτεινανε. Εν τελει τον Ιουλιο-Αυγουστο μου τα δωσανε με 10 ευρω και μου δωσανε και τα απεριοριστα κινητα μαζι...

 

Οσον αφορα το περιεχομενο και τη συγκριση με OTEtv , στο κομματι των ταινιων δεν παιρνω θεση γιατι δε με ενδιαφερει (και γιατι πιστευω οτι δεν αξιζει σε κανενα απο τους 2 ουτως η αλλως αφου θα προτιμησω την ευκολια του internet και την δυνατοτητα να κατεβασω οτι θελω οποτε το θελω σε οποια ποιοτητα το θελω...) στο κομματι των αθλητικων ομως καλως η κακως για τον Ελληνα το καλο πακετο το εχει η nova...και δεν ειναι μονο η superleague (που μπορει να γκρινιαξει κανεις οτι το θεαμα ειανι για τα μπαζα) αλλα και η euroleague και το CH L....οποτε αποκει και περα τι να τα κανω τα αγγλικα/γερμανικα/μπλαμπλαμπλα ? Αν ειχα χρονο να καιω 10 ωρες μπροστα στην TV καθε μερα μπορει να με ενδιεφεραν...αλλα αυτη τη στιγμη οχι...

Στον οτε tv αν θες να δεις μια καινουργιά ταινία πληρώνεις έξτρα χρεώση από το μηνιάιο ποσό που δίνεις για οτεcinema ενώ στη Nova βλέπεις ότι ταινία θες χωρίς έξτρα χρέωση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ταινιες ολος ο κοσμος κατεβαζει εδω και χρονια.

Το full triple play με τα παντα δεν αξιζει πανω απο 50 ευρω το μηνα.

5 χρονια υφεση εχουμε και μας περιμενουν αλλα 20, τα 600 ευρω το χρονο δεν ειναι καθολου λιγα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον οτε tv αν θες να δεις μια καινουργιά ταινία πληρώνεις έξτρα χρεώση από το μηνιάιο ποσό που δίνεις για οτεcinema ενώ στη Nova βλέπεις ότι ταινία θες χωρίς έξτρα χρέωση 

Δεν ισχυει αυτο που λες... Υπαρχουν τα τζαμπα καναλια οπως στην Νοβα, απλα ο ΟΤΕ εχει την εξτρα δυνατοτητα ενοικιασης σαν βιντεοκλαμπ οπως και η Hol...Οι δωρεαν ταινιες που προσφερει η Νοβα ειναι ελαχιστες, οποτε δεν ειναι μετρο συγκρισης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδες καποιος που ξερει να μου πει ακριβως τις τιμες!

εχω 2play και το διμηνο πληρωνω 52€ . απεριοριστα σταθερα+24mb κτλ κτλ !

μαυτη την προσφορα .... + 50€ για τον δεκτη .... βγαζω τους 2 μηνες για τα extra cinema & sport !

δεν θελω να τα συνεχισω μετα...μονο το απλο πακετο να εχω... θα πληρωνω 60€ το διμηνο ? .... η θα εχω τπτ εξτρα χρεωσεις και θα ψαχνομαι?

δες εδώ που τα έχει αναλυτικά όλα http://www.forthnet.gr/ServicesBasketForm.aspx?a_id=6208 . έχει ότι θες από χρεώσεις 

Δεν ισχυει αυτο που λες... Υπαρχουν τα τζαμπα καναλια οπως στην Νοβα, απλα ο ΟΤΕ εχει την εξτρα δυνατοτητα ενοικιασης σαν βιντεοκλαμπ οπως και η Hol...Οι δωρεαν ταινιες που προσφερει η Νοβα ειναι ελαχιστες, οποτε δεν ειναι μετρο συγκρισης...

αν έχεις το novacinema βλέπεις ότι ταινία θες . η nova δεν έχει επι πληρωμή ταινίες . η hol και ο οτε έχουν έπιπλέον χρέωση αν θες να δεις μια πολύ καινούργια ταινία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...