Προς το περιεχόμενο

Πρόσληψη στο Πλαίσιο


dinak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άρα ξέρουμε ότι κρατάνε και φάκελο με τις αιτήσεις και έτσι είχαν περασμένη και την προηγούμενη συνέντευξη σου.

Τουλάχιστον η συνέντευξη δείχνει ΟΚ.

Απο κει και πέρα τελικά ο καθένας το βλέπει διαφορετικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μωρε πολυ σημαντικό ρόλο θα παίζει και η εμφάνιση (για την θέση του πωλητή). Και λογικό, σκέψου τώρα ένα καχεκτικό πλασματάκι να πρωωθήσει κινητό στο υπέρμουνο. Ε δεν γίνεται...

 

Καθώς και η προυπηρεσία σε ανάλογα πόστα. Ειδικά αν μου λες οτι τους αλλάζουν κάθε τρείς μήνες χωρίς καν να τους εκπαιδεύσουν, πάει να πεί οτι σε θέλουν έτοιμο...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα, τους κρατάνε τρίμηνο γενικά ως νοοτροπία για τους πωλητές.

Ναι αν κρίνω από τους πωλητές που βλέπω θέλουν καταρχάς νέο μικρότερο από 27 (το γράφουν κιόλας).

Το εμφανίσημος είναι Must παρόλο που δε μπορούν να το πουν στα ίσα.

 

Εδώ βλέπω διάφορες αγγελίες που ζητάνε να στείλεις και φωτογραφία.

Σου λέει σιγά μη χάνω χρόνο με τη συνέντευξη αν είναι να τον/την κόψω βάση εμφάνισης...

 

Στην τελική ας πάρουν το υπερμουνο να προωθήσει το κινητό για να πουλάει και ότι θέλει

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως παιδιά επειδή πέφτει πολύ κράξιμο για το πλαίσιο ας πω και γω την  δική μου εμπειρία.έχω turbo x υπολογιστή amd athlon 4πύρινιο  2,5 χρόνια.Το μόνο που άλλαξα είναι μία κάρτα γραφικών έβαλα nvidia gt 640.Δεν έχω κανένα πρόβλημα με θερμοκρασίες η κατάσταση του σκληρού είναι στο 100% και η θερμοκρασίες δροσερές.Σαν κατάστημα τώρα τουλάχιστον εδώ στην Λάρισα έψαχνα xbox kontroler για windows πήγα σε τρία μαγαζιά τα δύο δεν είχαν και στο άλλο προσπάθησαν να μου πασάρουν αυτό που είναι για την κονσόλα.Μπορεί και να είμαι και προκατειλημμένος αλλά και το laptop και μία 3d τηλεόραση και το pc τα πήρα όλα από κει και δεν έχω κανένα θέμα.Και τροφοδοτικό που άλλαξα 650w για την κάρτα γραφικών και αυτό turbox είναι και δουλεύει στα 2.5 χρόνια τζάμι.Και για να προλάβω κάποιους όχι δεν δουλεύω στο plaisio απλά λέω την δική μου εμπειρία και οι υπάλληλοι εκεί όλο οι ίδιοι είναι το ξέρω γιατί πετάγομαι πότε για dvd  κ.α μία φορά στις 15 μέρες είμαι εκεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην τελική ας πάρουν το υπερμουνο να προωθήσει το κινητό για να πουλάει και ότι θέλει

 

Σιγά μην υπάρχει υπέρμουνο που μπορεί να ξεχωρίσει τα λειτουργικά στα κινητά.

 

Επίσης σιγά μην πάει το υπέρμουνο να δουλέψει για 600€ όταν μπορεί να βρει έναν μλκα να της τα ακουμπάει.

  • Like 27
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά μην υπάρχει υπέρμουνο που μπορεί να ξεχωρίσει τα λειτουργικά στα κινητά.

 

Επίσης σιγά μην πάει το υπέρμουνο να δουλέψει για 600€ όταν μπορεί να βρει έναν μλκα να της τα ακουμπάει.

Και κλασικά να ο μαλάκας που θα την βγάζει με τα 600€ 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Πάντως παιδιά επειδή πέφτει πολύ κράξιμο για το πλαίσιο ας πω και γω την  δική μου εμπειρία.έχω turbo x υπολογιστή amd athlon 4πύρινιο  2,5 χρόνια.Το μόνο που άλλαξα είναι μία κάρτα γραφικών έβαλα nvidia gt 640.Δεν έχω κανένα πρόβλημα με θερμοκρασίες η κατάσταση του σκληρού είναι στο 100% και η θερμοκρασίες δροσερές.Σαν κατάστημα τώρα τουλάχιστον εδώ στην Λάρισα έψαχνα xbox kontroler για windows πήγα σε τρία μαγαζιά τα δύο δεν είχαν και στο άλλο προσπάθησαν να μου πασάρουν αυτό που είναι για την κονσόλα.Μπορεί και να είμαι και προκατειλημμένος αλλά και το laptop και μία 3d τηλεόραση και το pc τα πήρα όλα από κει και δεν έχω κανένα θέμα.Και τροφοδοτικό που άλλαξα 650w για την κάρτα γραφικών και αυτό turbox είναι και δουλεύει στα 2.5 χρόνια τζάμι.Και για να προλάβω κάποιους όχι δεν δουλεύω στο plaisio απλά λέω την δική μου εμπειρία και οι υπάλληλοι εκεί όλο οι ίδιοι είναι το ξέρω γιατί πετάγομαι πότε για dvd  κ.α μία φορά στις 15 μέρες είμαι εκεί</p>

 

Σε πιστεύουμε.

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά  δεν είχα και κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα για το αν θα με πιστέψετε απλώς την άποψη μου είπα.

 

Καλώς η κακώς απο την άποψη εξυπηρέτησης των πελατών του είναι σε αξιοπρεπές επίπεδο, ιδιαίτερα σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Δεν μιλάμε γι'αυτό όμως αλλά για τις τριτοκοσμικές/μεσαιωνικές συνθήκες εργασίας που επικρατούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε παιδια θελει καποιος να δουλεψει στο πλαισιο και αυτο ειναι που ενδιαφερει το θεμα. συνθηκες εργασιας, πιθανοτητα προσληψης, χρηματα και προοπτικη. τι μας ενδιαφερει τωρα εδω το after sales service και η φημη του πλαισιου...

 

δηλαδη αν ηθελε καποιος να δουλεψεις στα mc donalds θα του γραφαμε μην πας γιατι τα χαμπουργκερ του ειναι μαπα?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bασικά δεν είναι και οι υπάλληλοι στο πλαίσιο τπτ σαϊνια ή άρτια καταρτισμένοι εδώ που τα λέμε....

Η πλειοψηφία τους απόφοιτοι λυκείου είναι ή από κάνα ΙΕΚ στην καλύτερη με βασικές γνώσεις γύρω από υπολογιστές και νέες τεχνολογίες. 

Σε τέτοιες δουλειές γενικά πάει και πολύ "σκουπίδι" γιατί τη θεωρούν εύκολη, άνετη και ξεκούραστη δουλειά. Έτσι νομίζουν δλδ γιατί αν ισχύουν αυτά που γράφετε  το πλαίσιο βάζει ψηλά τον πήχη στην επιλογή των εργαζομένων.

 

Ειδικά αν παίρνει και αυτή την περίοδο κόσμο :confused:

 

 

 

Μωρε πολυ σημαντικό ρόλο θα παίζει και η εμφάνιση (για την θέση του πωλητή).
Και λογικό, σκέψου τώρα ένα καχεκτικό πλασματάκι να πρωωθήσει κινητό
στο υπέρμουνο. Ε δεν γίνεται...

 

 

Φαντάζομαι η εμφάνιση σε λογικά πλαίσια θα μετράει όπως σε όλες τις δουλειές του πωλητή ή της πωλήτριας... Τώρα αν ψάχνουν για George Clooney τι να πω...

Αλλά ναι τώρα που το λες έχω δει κάτι λιγούριδες πωλητές να μπανίζουν γκόμενες και να ασχολούνται μαζί τους 2 ώρες ενώ τους υπόλοιπους τους ξεπετάνε σε 2 λεπτά....

 

Επίσης η δουλειά του πωλητή απαιτεί οποσδήποτε να είσαι ευχάριστος και επικοινωνιακός....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε παιδια θελει καποιος να δουλεψει στο πλαισιο και αυτο ειναι που ενδιαφερει το θεμα. συνθηκες εργασιας, πιθανοτητα προσληψης, χρηματα και προοπτικη. τι μας ενδιαφερει τωρα εδω το after sales service και η φημη του πλαισιου...

 

δηλαδη αν ηθελε καποιος να δουλεψεις στα mc donalds θα του γραφαμε μην πας γιατι τα χαμπουργκερ του ειναι μαπα?

αν τον βαζουνε να λεει οτι τα χαμπουργκερ ειναι το καλυτερο φαγητο,η ακομα χειροτερ να φτυνει στα χαμπουργκερ γιατι ακριβηνε κ σαλτσα τους...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε παιδια δεν λεω βασικο κριτηριο κ η εμφανιση αλλα πιο σημαντικο δεν θα πρεπε να ειναι οι γνωσεις σου επανω στο αντικειμενο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε παιδια δεν λεω βασικο κριτηριο κ η εμφανιση αλλα πιο σημαντικο δεν θα πρεπε να ειναι οι γνωσεις σου επανω στο αντικειμενο?

Κανονικα ναι..

Στην Ελλαδα παντως το κριτηριο εμφανιση παιζει μεγαλο ρολο(και δεν μιλαω στην χωρο του''θεαματος'' που συνηθως εκει μονο αυτο παιζει ρολο).Η μαλακια μας ειναι πως κανουμε τα στραβα ματια με το καθε ασχετο τσουλακι που ''καταφερε'' και ''κερδισε'' την θεση της,αντι να παραπονεθουμε που υπαρχει και τρωει την θεση καποιου αλλου.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως παιδιά επειδή πέφτει πολύ κράξιμο για το πλαίσιο ας πω και γω την  δική μου εμπειρία.έχω turbo x υπολογιστή amd athlon 4πύρινιο  2,5 χρόνια.Το μόνο που άλλαξα είναι μία κάρτα γραφικών έβαλα nvidia gt 640.Δεν έχω κανένα πρόβλημα με θερμοκρασίες η κατάσταση του σκληρού είναι στο 100% και η θερμοκρασίες δροσερές.Σαν κατάστημα τώρα τουλάχιστον εδώ στην Λάρισα έψαχνα xbox kontroler για windows πήγα σε τρία μαγαζιά τα δύο δεν είχαν και στο άλλο προσπάθησαν να μου πασάρουν αυτό που είναι για την κονσόλα.Μπορεί και να είμαι και προκατειλημμένος αλλά και το laptop και μία 3d τηλεόραση και το pc τα πήρα όλα από κει και δεν έχω κανένα θέμα.Και τροφοδοτικό που άλλαξα 650w για την κάρτα γραφικών και αυτό turbox είναι και δουλεύει στα 2.5 χρόνια τζάμι.Και για να προλάβω κάποιους όχι δεν δουλεύω στο plaisio απλά λέω την δική μου εμπειρία και οι υπάλληλοι εκεί όλο οι ίδιοι είναι το ξέρω γιατί πετάγομαι πότε για dvd  κ.α μία φορά στις 15 μέρες είμαι εκεί

 

 

650W psu για την GT640.

 

λολ.

 

 

Darknes, συγνώμη, αλλά επειδή γράφεις σε φόρουμ που τυχαίνει να είναι τεχνολογικό, θα αναλάβω εγώ το χρέος του party pooper και θα σου πω πως σε έπιασαν λίγο κότσο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...