Προς το περιεχόμενο

Πρόσληψη στο Πλαίσιο


dinak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πριν κανα μηνα η απαντηση που πηρα σε pdf

 

 

Αγαπητέ κύριε ________
Σας ευχαριστούµε πολύ για το ενδιαφέρον σας να εργαστείτε στην εταιρεία
µας.
Κατόπιν προσεκτικής εξέτασης του βιογραφικού σας, θα θέλαµε να σας ενηµε
ρώσουµε ότι τα βιογραφικά άλλων ενδιαφερόµενων ταίριαζαν περισσότερο
στη συγκεκριµένη θέση. Επιτρέψτε µας, να κρατήσουµε το βιογραφικό
σας στο αρχείο µας, για ενδεχόµενη συνεργασία στο µέλλον.
Σας ευχόµαστε κάθε επιτυχία στην επίτευξη των επαγγελµατικών σας στόχων.
Με εκτίµηση,
∆/νση Ανθρώπινου ∆υναµικού
ΤΗΛ: 210 5587500
FAX: 210 5587526
Πλαίσιο Computers ΑΕΒΕ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικα ναι..

Στην Ελλαδα παντως το κριτηριο εμφανιση παιζει μεγαλο ρολο(και δεν μιλαω στην χωρο του''θεαματος'' που συνηθως εκει μονο αυτο παιζει ρολο).Η μαλακια μας ειναι πως κανουμε τα στραβα ματια με το καθε ασχετο τσουλακι που ''καταφερε'' και ''κερδισε'' την θεση της,αντι να παραπονεθουμε που υπαρχει και τρωει την θεση καποιου αλλου.

Είναι λογικό σε δουλειές "βιτρίνας" όπως του πωλητή να παίζει βασικό ρόλο η εμφάνιση...Και αυτό δεν ισχύει μόνο στην Ελλάδα.Εχεις δει ποτε στο εξωτερικό ασχημο πωλητή ή πωλήτρια? Εννοειται βέβαια ότι ειδικά σε θεσεις πωλητή που έχουν να κάνουν με την τεχνολογία, θα επρεπε εξισου σημαντικό ρόλο να παίζουν και οι γνώσεις πάνω στο αντικείμενο...Απο οτι έχω δει πάντως τα παιδια στο πλαίσιο και ευπαρουσιαστα και σχετικά είναι, οπότε φαντάζομαι ψάχνουν και τα δυο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κλασικά να ο μαλάκας που θα την βγάζει με τα 600€

...για να τα ακουμπαει στα υπερμουνα Σαββατο βραδυ σε σφηνακια αλλα αυτο ειναι μια αλλη κουβεντα.

 

Εγω θα ελεγα στον ΟΠ να μην κανει τον κοπο να παει. Η εστω αν ειναι να παει να μην το παρει και πολυ σοβαρα γιατι ειναι καλο να ξερει οτι θα ειναι εκει το πολυ 6 μηνες (το κλασσικο ειναι μαξιμουμ 2 μηνες) οτι και να γινει, οσο καλος και να ειναι. Ειναι η πολιτικη τους τετοια. Δεν επενδυουν σε προσωπικο γι αυτο κανενας πωλητης δεν ξερει τι του γινεται εκει μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

650W psu για την GT640.

 

λολ.

 

 

Darknes, συγνώμη, αλλά επειδή γράφεις σε φόρουμ που τυχαίνει να είναι τεχνολογικό, θα αναλάβω εγώ το χρέος του party pooper και θα σου πω πως σε έπιασαν λίγο κότσο.

Οχι εγώ το ήθελα 650w για τον λόγο που λέει o Ntinaras γιατί διάβασα σε κάτι reviews ότι στην πραγματικότητα αποδίδουν 500 w.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεφεύγουμε λίγο από το θέμα, αλλά τα επώνυμα και αξιόπιστα psu συνήθως είναι ικανά να αποδόσουν πολύ περισσότερη ισχύ από την αναγραφόμενη.

Από εκεί και πέρα, review για turbo-x δεν υπάρχει, γιατί ούτε (ουσιαστικά) επώνυμα είναι, ούτε αξιόπιστα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με την προώθηση των Turbo-X προϊόντων, υπάρχει κατάστημα λιανικής στον πλανήτη που να προωθεί αντικειμενικά τα προϊόντα του; Είτε προωθούν τα δικά τους brands, είτε brands των προμηθευτών που τους κάνουνε καλύτερες συμφωνίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρασα και εγώ συνέντευξη από το πλαίσιο για τεχνικός συναρμολόγησης και έχω να πω τα εξής. 

 

1) Δεν μου άρεσε να μου παίρνει συνέντευξη κάποιος που δεν έχει καμία απολύτως σχέσει με το αντικείμενο.

2) Ολόκληρο Πλαίσιο γιατί να στέλνει όλο αυτό τον κόσμο εκεί που τον στέλνει για μια συνέντευξη που την στιγμή που θα μπορούσε ΑΝΕΤΑ να έχει κάποιο γραφείο κεντρικά

3) Εάν κάποιος καταφέρει να πάρει την δουλειά και τον βάλουν στην Μαγούλα δεν τους ενδιαφέρει το πως θα μετακινείται ούτε καν ένα λεωφορείο από και προς το τρένο δεν βάζουν. (Μόνο το βανάκι για αυτούς που πηγαίνουν για συνεντεύξεις που είναι μόνο για τα πρωινά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά έχω κάνει αίτηση για εργασία στο Πλαίσιο. Μου έστειλαν email ότι λάβανε το βιογραφικό μου και θα επικοινωνήσουν σύντομα μαζί μου. Μπορείτε να μου πει τι ακολουθεί μετά από αυτό; επίσης για τι μισθό μιλάμε;

Δεν θελω να σε στεναχωρησω αλλα και εγω ενα χρονο περιμενω απαντηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

Επειδή αυτό είναι ένα εξαιρετικά άδικο και εμφανώς κακοπροαίρετο ποστ, αισθάνομαι υποχρεωμένη να απαντήσω.

 

 

  • Καταρχήν, το Πλαίσιο είναι μάλλον η μόνη εταιρεία στην Ελλάδα που ακόμα προσλαμβάνει με παλιές συμβάσεις, δηλαδή ΔΕΝ προσλαμβάνει με 515€ και 580€ μεικτά που προβλέπει ο Νόμος,    ΑΛΛΑ με 905€.
     
  • Επίσης, μάλλον είναι η ΜΟΝΗ Εταιρεία που ΔΕΝ έχει κάνει ΚΑΜΜΙΑ μείωση μισθού σε κανέναν και ΔΕΝ έχει κάνει ΠΟΤΕ μαζικές περικοπές.
     
  • Επίσης, είναι από τις ελάχιστες εταιρείες που πληρώνουν στις 15 και 30 ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ,
    ΧΩΡΙΣ ούτε μία ημέρα καθυστέρηση.
     
  • Επίσης, είναι από τις super ελάχιστες εταιρείες που δίνει BONUS ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ.
     
  • Επίσης, είναι από τις ελάχιστες εταιρείες που ΚΑΘΕ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ έχει ξεκινήσει από Πωλητής ή Τεχνικός. ΕΞΕΛΙΣΣΕΙ δηλαδή πάντα τους δικούς της Ανθρώπους και ΔΕΝ παίρνει ΠΟΤΕ απ' έξω.
    Να πούμε βέβαια ότι όλοι αυτοί οι Άνθρωποί μας είναι πάνω από 5ετία στο Πλαίσιο.
     
  • Επίσης, είναι η ΜΟΝΗ Εταιρεία που επενδύει απίστευτες ώρες εκπαίδευσης, σε super χώρους εκπαίδευσης, με εκπαιδευτές ΚΑΙ από εξωτερικό, με ειδικά manuals, αξιολογήσεις κ.ο.κ. Fyi, το 2012 έγιναν πάνω από 35.000 ώρες εκπαίδευσης...

 

Τέλος

Είμαστε μια Εταιρεία που σαρώνει ΒΡΑΒΕΙΑ και ΟΛΟΙ την παραδέχονται στην Ελλάδα και στο εξωτερικό και είναι η ΜΟΝΗ από ΟΛΟ τον Κλάδο Τεχνολογίας που δεν έχει ζημίες και ΚΑΘΕ χρόνο κερδίζει μερίδιο.

 

 

 

Τώρα πιο συγκεκριμένα:

  • Άπιαστοι στόχοι δε μπαίνουν, πολύ απλά διότι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ στόχοι!!! ΑΛΛΑ bonus ΟΜΩΣ υπάρχουν.
     
  • Τα Turbo-X φυσικά και τα προτείνουμε, γιατί έχουν μεγαλύτερη κερδοφορία για μας και είναι μακράν πιο έξυπνη λύση για τον καταναλωτή: όλα τα parts τους είναι επώνυμα, πωλούνται σε πιο χαμηλή τιμή ΚΑΙ με super υποστήριξη.Γι' αυτό και κάθε χρόνο τα Turbo-X ανεβαίνουν. Είναι σταθερά no1 Desktop στην Ελλάδα και πλέον No3 στα laptops (στοιχεία από ΠΑΣΙΓΝΩΣΤΕΣ εταιρείες, τις γνωρίζετε μάλλον, αν όχι κάντε google search να δείτε).
     
  • Όσον αφορά στις προσλήψεις λοιπόν, για να επιτύχει το Πλαίσιο αυτή την πορεία και αυτά τα standards, προσλαμβάνει 1 στους 20 υποψηφίους.
     

Αν τώρα αυτό δεν είναι αρεστό για τον οποιοδήποτε λόγο, μπορεί ο καθένας να δώσει το βιογραφικό του σε άλλες εταιρείες.

 

Νίκη Κρητικοπούλου

Πλαίσιο Computers

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα σχολιάσω τα παραπάνω. Θα πω ότι καταντά πολύ ενοχλητικό να πέφτουν πάνω μου οι υπάλληλοι κάθε φορά και να μη μ-αφήνουν σε ησυχία. Οπως και πολύ υποκριτικό, το να με ρωτάνε κάθε φορά στο ταμείο αν εξυπηρετήθηκα καλά και αν έχω κάποιο παράπονο. Δίνει μια αίσθηση ότι όταν πέφτουν τα ρολά, πέφτει πολύ "μαστίγωμα"...

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ όταν ο op ζήταγε πληροφοριες που ησουνα ρε νικη? Μολις ξεκινησαμε το βρισιδι εμφανιστηκες?οκ το ξερουμε οτι μας παρακολουθείτε αλλα να απαντατε και οταν σας εχουμε αναγκη οχι μονο για damage control. Οσο για τα turbox οτι πληρωνεις παιρνεις που εχετε εξαφανισει ενα κιλο μάρκες για να προωθησετε τα turbox...

  • Like 21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως κυρία Κρητικοπούλου δεν βλέπω κάποιο κακοπροαίρετο post, αλλά την κατάθεση της προσωπικής εμπειρίας που έχει αποκομίσει ο κάθε χρήστης όταν ήρθε σε επαφή με την εταιρεία σας, είτε ως πελάτης, είτε ως υποψήφιος εργαζόμενος.

 

Και φυσικά είναι πολύ χρήσιμες τέτοιες παρεμβάσεις, γιατί ξεκαθαρίζουν το τοπίο και βάζουν κάποια πράματα στη θέση τους.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ όταν ο op ζήταγε πληροφοριες που ησουνα ρε νικη? Μολις ξεκινησαμε το βρισιδι εμφανιστηκες?οκ το ξερουμε οτι μας παρακολουθείτε αλλα να απαντατε και οταν σας εχουμε αναγκη οχι μονο για damage control. Οσο για τα turbox οτι πληρωνεις παιρνεις που εχετε εξαφανισει ενα κιλο μάρκες για να προωθησετε τα turbox...

 

Αυτό ξαναπέστο! Πήγα στο Πλαίσιο της Μεταμόρφωσης για να αγοράσω ένα wireless mouse της Microsoft. Πραγματικά υπήρχε ένα stand με ποντίκια: 20 μοντέλα TurboX και 3-4 μοντέλα αλλων εταιρειών στριμωγμένα κάτω-κάτω. Πραγματικά δυσκολεύτηκα να τα βρω.

 

Και η πλάκα είναι ότι θα έπαιρνα TurboX λόγω τιμής, αλλά τα σχόλια που διάβασα - στό ίδιο τους το site - είναι τα χειρότερα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...