Προς το περιεχόμενο

Έξοδα αποστολής στο ebay


evoracing

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν εχει να κανει με μεγεθος, αν εχει πληρωσει για συστημενο ο πωλητης...θα σου ερθει χαρτι. Αν ειναι απλο, ακομα και στο μεγεθος ανθρωπου να ειναι, θα το αφησει στην εισοδο!

 

Όχι

Ο ταχυδρόμος δεν έρχεται με βανάκι, οπότε αν δεν είναι κάτι που μπαίνει σε φάκελο ή έστω πολύ μικρό δεματάκι θα αφήσει ειδοποίηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτό ισχύει, όταν κάτι χωράει σε απλό φάκελο θα στο αφήσει κάτω στην πολυκατοικία σαν γράμμα. Όταν έχει μέγεθος βιβλίου ή είναι κουτί θα σου αφήσει χαρτί να πας να το παραλάβεις.

 

Eμένα όλα στην πολυκατοικία έρχονται και αυτά που είναι σε μεγεθος γράμματος και σε δεματάκια μεγαλύτερα.

 

Μόνο μια φορά που είχα παραγγείλει κάτι αρκετά μεγάλο σχεδόν 1 μέτρο μου άφησαν χαρτί να πάω να το πάρω λογικό κιόλας μου είχε δώσει και tracking number o πωλητης... Λογικά λειτουργούν διαφορετικά τα ταχυδρομεία από πόλη σε πόλη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μέχρι βιβλίο μου έχουν αφήσει κάτω. Όταν έπαιρνα 2-3 βιβλία μαζί παρότι ήταν ξεχωριστά δέματα, μου άφηναν χαρτί να τα παραλάβω και τα είχαν ενωμένα με λαστιχάκι στο ταχυδρομείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μικρά τα πετάνε στο κουτι σου! Αν κάνετε online shopping και μένετε σε πολυκατοικία φροντίστε να είστε λίγο οργανωμένοι με το κουτι του ταχυδρομείου σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην περίπτωση που παραγγείλω 5-6 πράγματα (μέσα σε αυτά και πλαστικά για xbox controller) θα έρθουν όλα μαζί? αν ναι συστημένα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία φορά αν τα παραγγείλεις περίπου τις ίδιες μέρες τα βάζουν μαζί εδώ στο ελληνικό το τελωνείο και στα στέλνουν...γίνεται επειδή μένουν αρκετό καιρό στα ελληνικά τα τελωνεία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο οτι βλεπω το πρωτο που ειναι δωρεαν ερχεται απο κινα. τα αλλα δυο που εχουν μεταφορικα, ερχονται απο αμερικη. ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ, επειδη ειναι παρα πολυ μικρη η αξια τους, μπορει και να μη σταματησουν τελωνειο (για να πληρωσεις κατι παραπανω εννοω). για το πρωτο δεν τιθεται θεμα. γενικα να ξερεις οτι απο αμερικη υπαρχει ο φοβος του τελωνειου.

 

στην εικονα που βλεπεις, ειναι απο που ερχονται τα προιοντα και ποσο ειναι τα μεταφορικα.

 

post-42276-0-82882400-1365368050_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...