Προς το περιεχόμενο

Η επίδραση της κάναβης


panos_90

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 263
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πρέπει να σου εξηγήσω πολλά πράγματα, με μικρές πιθανότητες να θελήσεις να τα κατανοήσεις, για να φτάσουμε σε ένα οποιοδήποτε συμπέρασμα το οποίο θα είναι 100% άχρηστο για εμένα.

 

Αν θες να διαβάσεις τι είναι τα ναρκωτικά και με ποιο τρόπο και σκεπτικό ταξινομούνται και διαχωρίζονται (γιατί δεν ξέρεις), τι είναι το τεκμήριο της αθωότητας και γιατί δεν έχει εφαρμογή κατόπιν καταδίκης (γιατί δεν ξέρεις) και ποια είναι η ερευνητική διαδικασία που μελετά το risk-benefit ratio για κάθε τι που ανακαλύπτουμε ή συνθέτουμε (γιατί δεν ξέρεις), καλώς.

 

Αν όχι, δεν είμαι από αυτούς που έχουν την ανάγκη να ανοίξουν τα μάτια των γύρω του. Μείνετε όπως θέλετε να είστε.

 

 

Δεν ενδιαφερομαι να εμβαθυνω στα ναρκωτικα οσο εσυ (τον ορο παραμυθα δεν τον ηξερα,,,,λενε κατι σαιτς οτι ειναι αργκο χρηστων..).

Ξερω οτι δεν με πειθει η λεξη ναρκωτικα να ασχοληθω (να παρω) μαζι τους...Αν φτασω σε καποιο νεκροκρεβατο και μου πει ο γιατρος πρεπει να σε τιγκαρω κανναβη για να ζησεις..δεν νομιζω οτι θα του αρχισω φιλοσοφικη κουβεντα...

Αλλα μεχρι τοτε η μονη σχεση μου μαζι τους θαναι σε καμμια συζητηση σε κανα φορουμ.

 

Απο την αλλη αφου εχεις πληρεις και αδιαμφισβητητες γνωσεις επι παντος θεματος που γραφεις..και στην τελικη δεν θες να ανοιξεις τα ματια εμας των πνευματικων φτωχων και ανιδεων και το συμπερασμα θαναι 100% αχρηστο για σενα...γιατι καν ασχολεισαι και γραφεις?

 

Μην το παρεις οτι σου κανω υποδειξη ή οτιδηποτε..προφανως και γραφεις οπου και οσο και ο,τι γουσταρεις..απλη περιεργεια εχω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ενδιαφερομαι να εμβαθυνω στα ναρκωτικα οσο εσυ (τον ορο παραμυθα δεν τον ηξερα,,,,λενε κατι σαιτς οτι ειναι αργκο χρηστων..).

Ξερω οτι δεν με πειθει η λεξη ναρκωτικα να ασχοληθω (να παρω) μαζι τους...Αν φτασω σε καποιο νεκροκρεβατο και μου πει ο γιατρος πρεπει να σε τιγκαρω κανναβη για να ζησεις..δεν νομιζω οτι θα του αρχισω φιλοσοφικη κουβεντα...

Αλλα μεχρι τοτε η μονη σχεση μου μαζι τους θαναι σε καμμια συζητηση σε κανα φορουμ.

 

Απο την αλλη αφου εχεις πληρεις και αδιαμφισβητητες γνωσεις επι παντος θεματος που γραφεις..και στην τελικη δεν θες να ανοιξεις τα ματια εμας των πνευματικων φτωχων και ανιδεων και το συμπερασμα θαναι 100% αχρηστο για σενα...γιατι καν ασχολεισαι και γραφεις?

 

Μην το παρεις οτι σου κανω υποδειξη ή οτιδηποτε..προφανως και γραφεις οπου και οσο και ο,τι γουσταρεις..απλη περιεργεια εχω...

 

Epic-facepalm.jpg

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απιθανε .... σε ξεπερασε στο λακωνιζειν ο nicoc89

 

Ενας ακομα που δεν θελει να μας ανοιξει τα ματια !!

Όχι βρε, δεν με ξεπέρασε! Το θέμα είναι να έχει και νόημα αυτό που λες, αλλιώς δεν είναι "λακωνίζειν". :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι βρε, δεν με ξεπέρασε! Το θέμα είναι να έχει και νόημα αυτό που λες, αλλιώς δεν είναι "λακωνίζειν". :P

 

 

αααα να μπραβο. Αν καταλαβα καλα απο την εικονα..και καλα αυτοαναιρεθηκα με αυτα που εγραψα ...λιγο δυσκολο να τον πεισουμε να μας το αναλυσει περισσοτερο...ειμαστε υποδυεστερα οντα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαστε υποδυεστερα οντα :)

Επειδή δεν κάνουμε ναρκωτικά ρε! Λένε τώρα πια ότι κάνουν καλό. Έτσι μου είπε ένας φίλος που κάνει ναρκωτικά, κάτι θα ήξερε.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξεκατινιάζεστε. Σε ρωτάει τι γνωρίζεις για την κάνναβη και την επίδραση της στον οργανισμό. Χρήση-κατάχρηση κτλ. Λέγε να μάθουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξεκατινιάζεστε. Σε ρωτάει τι γνωρίζεις για την κάνναβη και την επίδραση της στον οργανισμό. Χρήση-κατάχρηση κτλ. Λέγε να μάθουμε.

http://www.pyxida.org.gr/substances_psychotropicb.asp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλακα μου κανετε ε?

 

Ειναι σαν να μου λετε οτι το ψαξατε στο γοογλε..βρηκατε σαιτς που μιλουσαν μονο για ευεργετικη δραση της κανναβης και εγω και ο απιθανος ειμαστε τρελοι και ψαχνουμε σε καποιο γοογλε παραλληλης πραγματικοτητας

 

http://www.pyxida.org.gr/substances_psychotropicb.asp

 

http://www.oneman.gr/keimena/men_s_only/body/article1477743.ece

 

Καντε ο,τι ναρκωτικο θελετε αλλα μην λεμε και ο,τι ναναι !

 

ΥΓ : μαλακια μου το 1ο λινκ ειναι το ιδιο με του απιθανου..αλλα δεν μαμιεται..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκοτώνει; Γιατί π.χ. το αλκοολ και το τσιγάρο ναι.

 

 

o πατερας μου καπνιζει απο τα 12-13 και ακομα ζει.Αυτο δεν σημαινει οτι ΔΕΝ σκοτωνει..και προφανως οι πνευμονες του θαναι σε κακα χαλια αυτην την στιγμη.

 

Ο πεθερος φιλου μου πεθανε προσφατα απο καρκινο στους πνευμονες ( = τσιγαρα ατελειωτα).

Αλλα οκ  δεν πεθαινεις ΣΙΓΟΥΡΑ και σιγουρα δεν σε επηρρεαζει ψυχολογικα..ή να χεις καποιες επιδρασεις αρνητικες την ωρα που καπνιζεις...

Το αλκοολ ειναι αλλο θεμα..αλλα ξερω γνωστους και φιλους..που οκ δεν ειναι αλκοολικοι αλλα οταν βγουμε θα πιουν 10 μπουκαλια ο καθενας ..και ειναι πιο υγιεις απο μενα που δεν πινω τοσο...

 

Στα ναρκωτικα δεν κοιτας αν σκοτωνει...που σκοτωνει τις περισσοτερες φορες...κοιτας οτι εχει ΕΝΑ ΚΑΡΟ επιπτωσεις...κατα την διαρκεια και μετα ...κοιτας το επιπεδο του εθισμου...κοιτας τα μακροχρονια αποτελεσματα

 

Δηλαδη αν σου εβαζε ενας το περιστροφο στο κεφαλι και σου ελεγε "Για δεκα χρονια θα κανεις ή τσιγαρα καθε μερα...ή ηρωινη/κανναβη "

 

τι θα διαλεγες δηλ ?

 

για βαλτα κατω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χεσ' την ηρωΐνη. Να σε ρωτήσω εγώ. 2-3 μπύρες την ημέρα ή ένα τσιγάρο αλλιώτικο; Τι θα διάλεγες;

 

 

απο ποια οπτικη γωνια?Τι θα ευχαριστιομουν περισσοτερο ?Τι θα με εβλαπτε λιγοτερο.Προφανως οι μπυρες.

 

Εγω δεν ειμαι καπνιστης..και για αυτο ισως να μην μου κανει αισθηση οτιδηποτε καπνιζεται.Ενας καπνιστης ισως το επελεγε.Κατανοητο.

Αν ομως τα βαλεις κατω απο αποψη πιο βλαπτει περισσοτερο..σε βαθος χρονου προφανως μιλαμε...θελω να πιστευω το τσιγαρο το αλλιωτικο.

 

Κανεις δεν επαθε κατι με 2-3 μπυρες την ημερα...ακομα και καθε μερα να τις πινει...

 

Αν διαβασες τα σαιτς που παρεθεσα και γω και ο απιθανος..ειδικα στην κανναβη...που επηρρεαζει την ψυχολογια του χρηστη..οι επιπτωσεις διαφερουν απο χρηστη σε χρηστη..και σιγουρα και σε βαθμο.

 

Γιατι ειμαι σιγουρος οτι θα μου πεις οτι με ενα τσιγαριλικι κανεις δεν επαθε κατι....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...