Προς το περιεχόμενο

Η επίδραση της κάναβης


panos_90

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ δεν έχω καταλάβει ακόμα το νόημα αυτού του thread. Δηλαδή προσπαθούμε να αγιοποιήσουμε την χρήση τέτοιων ουσιών ψάχνοντας από εδώ και από κει για κάποια θετικά που μπορεί να φέρουν μαζί με τα άλλα τόσα αρνητικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 263
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

μαζί με τα άλλα τόσα αρνητικά;

Ποια αρνητικά ρε αδερφέ; Ρωτάω κι εγώ και άλλοι κάτι σελίδες.

Ποια επιστημονικά αποδεδειγμένα αρνητικά έχει η κάνναβη;

 

Άμα δεν έχουμε αξιόλογες πηγές για όσα λέμε, βουλώνουμε.

Ειδικά αν έχουμε και ιστορικό μπουρδολογιών, τρόλλινγκ και ασύστολου flame-starting ψέμματος, προσέχουμε και λίγο παραπάνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια αρνητικά ρε αδερφέ; Ρωτάω κι εγώ και άλλοι κάτι σελίδες.

Ποια επιστημονικά αποδεδειγμένα αρνητικά έχει η κάνναβη;

Άμα δεν έχουμε αξιόλογες πηγές για όσα λέμε, βουλώνουμε.

Τα λινκ που δώσαμε με τον μπήχτη μπήκες στον κόπο να τα διαβάσεις;

 

Ειδικά αν έχουμε και ιστορικό μπουρδολογιών, τρόλλινγκ και ασύστολου flame-starting ψέμματος, προσέχουμε και λίγο παραπάνω.

Τάδε έφη ούτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανενα ναρκωτικο δεν ειναι εθιστικο με την πρωτη φορα ουτε καν η ηρωινη.Κ ρε μαγκες υπαρχει μια παροιμια που λεει παν μετρον αριστον κ νερο να πιεις σε υπερβολικες ποσοτητες κακο θα σου κανει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα λινκ που δώσαμε με τον μπήχτη μπήκες στον κόπο να τα διαβάσεις;

Ναι. Αστοιχείωτα, ατεκμηρίωτα, χωρίς βιβλιογραφία. Σαν ειδήσεις από το troktiko και στρατηγικές αναλύσεις από το defencenet.

 

Επιστημονικά αποδεδειγμένα αρνητικά.

Είτε έχεις και δίνεις, είτε δεν έχεις και του δίνεις.

 

Όλα τα υπόλοιπα είναι flame/trolling.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω θα ξαναπω την θεση μου οσο και αν διατεινεται ο λουσιφερ οτι η κανναβη εν προκειμενω ειναι αγιασμος..

 

Δεκτο οτι καποια ναρκωτικα (μεσα σε αυτα και η κανναβη) εχουν θεραπευτικες ή στην χειροτερη ευεργετικες δρασεις σε συγκεκριμενες περιπτωσεις.Κανεις δεν ειπε το αντιθετο.Αυτο σε καμμια περιπτωση δεν σημαινει οτι πρεπει να αρχισουν να πουλιουνται χυμα στο κυμα στα φαρμακεια.

Σιγουρα θα πρεπει να ειναι υπο συγκεκριμενη μορφη , υπο συγκεκριμενη δοσολογια και επειδη το ανθρωπινο ον εχει προιστορια χιλιαδων χρονων στην καταχρηση , σιγουρα να ειναι και υπο περιορισμο..η χρηση αυτων των ουσιων.

 

Δεν υπαρχει δηλ περιπτωση να αφεθει ελευθερη η κυκλοφορια καποιων "ελαφρων" ναρκωτικων ουσιων με το προσχημα του φαρμακου και να μην γινει του πουταναριου.Δεν υπαρχει κ α μ μ ι α περιπτωση.

 

Οποιος θελει να κανει ενα τσιγαρακι στην χαση και στην φεξη , το κανει , δεν περιμενει την νομιμοποιηση του.

 

Αλλα οχι με την δικαιολογια του "φαρμακου" να πηξουμε την κοινωνια στο ναρκωτικο.

 

Γιατι πολυ απλα..οσο και αν δεν γουσταρει ο ΛΟΥΣΙΦΕΡ να το καταλαβει/δεχτει/δει/παραδεχτει ακομα και τα ΗΠΙΑ ναρκωτικα με την καταχρηση (που ειναι σιγουρο οτι θα γινει αν αφεθει ελευθερη η χρηση τους) ..τα ΑΡΝΗΤΙΚΑ (δειτε τα λινκς τα δικα μου και του απιθανου) ειναι ΑΡΚΕΤΑ και σε πολλες περιπτωσεις ΣΟΒΑΡΑ.

 

Τωρα αν ο λουσιφερ δεν θεωρει εγκυρες πηγες τα λινκς που παραθεσαμε , ας παραθεσει εγκυρα λινκς που να λενε οτι τα ναρκωτικα  ειναι παρεξηγημενα και δεν πειραζουν τον οργανισμο με οιοδηποτε τροπο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Ο Λούσιφερ δεν διατείνεται πως η κάνναβη είναι αγιασμός. Αγιασμός είναι μόνο η βότκα.

 

2) Το "δεκτό" με το οποίο ξεκινάει η πρότασή σου, πρόσεξέ με, το γράφω στις μπάλες μου. Δεν είσαι σε θέση να αποφασίζεις αν τα επιστημονικά δεδομένα είναι "δεκτά" ή όχι. Δε με νοιάζει αν για εσένα είναι "δεκτόν" πως ο ήλιος είναι αστέρι και η γη 4.6 δις ετών. Είτε το δέχεσαι/δέχομαι είτε όχι, έτσι είναι.

 

3α)Σου έφεραν πριν παράδειγμα με τον καφέ και το αλκοόλ. Όλοι έχουν πρόσβαση, δεν είναι όλοι αλκοολικοί.

 

3β)Το πιο ΑΣΤΕΙΟ είναι πως δεν έχει καταγραφεί θάνατος ή γενικότερο κακό από χρήση κάνναβης. Σε φάση, είναι από τις ελάχιστες ουσίες που δεν έχει γνωστό/σαφές LD50 (έλα, γκούγκλαρε) τη στιγμή που έχουμε τέτοιες τιμές για το αλκοόλ και τις κακοκαθαρισμένες πατάτες.

 

Επίσης, είτε λόγω απροθυμίας είτε λόγω πραγματικής ανικανότητας, δεν έχεις καταλάβει ακόμα ότι τα λινκ σου είναι αφερέγγυα. Είναι από τυχαίους ανθρώπους, με ατζέντα κατά αυτών που πραγματεύονται, χωρίς ΚΑΜΙΑ ειδική γνώση επί του θέματος.

 

Αν είναι τόσο κρα και γνωστό και αυτονόητο, δεν υπάρχει ένα σχετικό επιστημονικό λινκ; Μια δημοσίευση, μια παράγραφος στο wiki, ένα άρθρο σε κάποιο journal στο PubMed;

 

Ο έξυπνος παραδέχεται, ο πονηρός δικαιολογείται, ο βλάκας επιμένει.

Φέρε έγκυρες πηγές, ως τότε είναι σαφές που κατατάσσεσαι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Ο Λούσιφερ δεν διατείνεται πως η κάνναβη είναι αγιασμός. Αγιασμός είναι μόνο η βότκα.

 

2) Το "δεκτό" με το οποίο ξεκινάει η πρότασή σου, πρόσεξέ με, το γράφω στις μπάλες μου. Δεν είσαι σε θέση να αποφασίζεις αν τα επιστημονικά δεδομένα είναι "δεκτά" ή όχι. Δε με νοιάζει αν για εσένα είναι "δεκτόν" πως ο ήλιος είναι αστέρι και η γη 4.6 δις ετών. Είτε το δέχεσαι/δέχομαι είτε όχι, έτσι είναι.

 

3α)Σου έφεραν πριν παράδειγμα με τον καφέ και το αλκοόλ. Όλοι έχουν πρόσβαση, δεν είναι όλοι αλκοολικοί.

 

3β)Το πιο ΑΣΤΕΙΟ είναι πως δεν έχει καταγραφεί θάνατος ή γενικότερο κακό από χρήση κάνναβης. Σε φάση, είναι από τις ελάχιστες ουσίες που δεν έχει γνωστό/σαφές LD50 (έλα, γκούγκλαρε) τη στιγμή που έχουμε τέτοιες τιμές για το αλκοόλ και τις κακοκαθαρισμένες πατάτες.

 

Επίσης, είτε λόγω απροθυμίας είτε λόγω πραγματικής ανικανότητας, δεν έχεις καταλάβει ακόμα ότι τα λινκ σου είναι αφερέγγυα. Είναι από τυχαίους ανθρώπους, με ατζέντα κατά αυτών που πραγματεύονται, χωρίς ΚΑΜΙΑ ειδική γνώση επί του θέματος.

 

Αν είναι τόσο κρα και γνωστό και αυτονόητο, δεν υπάρχει ένα σχετικό επιστημονικό λινκ; Μια δημοσίευση, μια παράγραφος στο wiki, ένα άρθρο σε κάποιο journal στο PubMed;

 

Ο έξυπνος παραδέχεται, ο πονηρός δικαιολογείται, ο βλάκας επιμένει.

Φέρε έγκυρες πηγές, ως τότε είναι σαφές που κατατάσσεσαι.

 

1) H βεβαιοτητα σου για το τι ειναι αγιασμος πιστεψε με εχει μια περιοπτη θεση και στις δικες μου μπαλες.

 

2) Ναι σιγουρα , ετσι ειναι.Μεχρι να βγουν νεες επιστημονικες μελετες που να λενε κατι αλλο , κατι που τους συμφερει ή τους εχουν κατευθυνει να πουν.Σιγουρα πρεπει να εχουμε σαν βαση την επιστημη..απλα εχει χασει την αξιοπιστια της κατα καιρους.

 

3α) Ολοι εχουν προσβαση αλλα δεν ειναι ολοι αλκοολικοι ?Αρα ? Τι σημαινει αυτο ?Αστε τα ναρκωτικα ελευθερα...λιγοι θα εθιστουν , αλλα οχι ολοι..??Εεεε τοτε τι φοβομαστε....!!!Και ειχα μια αγωνια για το ποσοι θα εθιστουν...Φιουυυυυυυυυ αφου δεν θα ναι ολοι ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ!!!

 

3β) Το πιο ΑΣΤΕΙΟ ακομα , ειναι οτι πιστευεις οτι η σκεψη "δεν εχει καταγραφει = δεν εχει συμβει" ακουγεται λογικη μεσα στο κεφαλι σου.

 

 

Επιμενεις οτι η κανναβη δεν κανει ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΚΟ. Δεν παραθετεις εγκυρες πηγες , επιστημονικα στηριζομενες.Ξερεις ..πηγες...με αλλη ατζεντα απο τις δικες μου....

 

Ειναι απο ελλειψη στοιχειων ?Ή πραγματικα εντασσεσαι και συ στην κατηγορια που εντασσεις και μενα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σιγουρα , ετσι ειναι.Μεχρι να βγουν νεες επιστημονικες μελετες που να λενε κατι αλλο , κατι που τους συμφερει ή τους εχουν κατευθυνει να πουν.

Οι επιστήμονες τους συμφέρει/τους έχουν κατευθύνει να βγάλουν καθαρή την κάναβη γιατί...

 

(συμπλήρωσε να πιάσουμε τα ίδια Hz).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο το χορτο δεν πεθανε κανεις.

κανεις ομως

 

ναι ειμαι σιγουρος οτι παρακολουθεις ολους τους θανατους ανα την υφηλιο

 

Πάω να αναθεωρήσω τις θέσεις μου στο θρεντ της στείρωσης, δε γίνεται να θεωρείται "μέσος όρος" αυτό.

 

 

ναι οντως . κανε και μια τωρα που εχουμε κριση και θα σου βγει και οικονομικη.

 

Τοσο κομπλεξ ανωτεροτητας θα αντεξουμε να το χασουμε Ακομα περιμενω τις δικες σου εγκυρες πηγες εντωμεταξυ.

 

 

 

Οι επιστήμονες τους συμφέρει/τους έχουν κατευθύνει να βγάλουν καθαρή την κάναβη γιατί...

 

(συμπλήρωσε να πιάσουμε τα ίδια Hz).

 

 

Γιατι δεν εχω ιδεα.Δεν μιλησα για την κανναβη...μιλησα κατα καιρους για διαφορες μελετες που κανουν.Στην κανναβη πολυ πιθανο να ειναι οπως τα λενε.

Πιστευεις οτι πρεπει να την νομιμοποιησουν ?Να αφησουν ανεξελεγκτη την χρηση της?

 

Οπως λεει και ο λουσιφερ δεν προκειται να εθιστουν ολοι , μιας οπως και με το αλκοολ δεν γινανε ολοι αλκοολικοι.

Τοτε τι περιμενουμε?Τοσο χαζοι ειναι οι ιθυνοντες και δεν το κανανε ηδη ??Καθονται και χανουν πιθανα κερδη απο την φορολογια της?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σιγουρα , ετσι ειναι.Μεχρι να βγουν νεες επιστημονικες μελετες που να λενε κατι αλλο , κατι που τους συμφερει ή τους εχουν κατευθυνει να πουν.

 

 

Οι επιστήμονες τους συμφέρει/τους έχουν κατευθύνει να βγάλουν καθαρή την κάναβη γιατί...

 

(συμπλήρωσε να πιάσουμε τα ίδια Hz).

 

 

Γιατι δεν εχω ιδεα.

 

Εν τω μεταξύ, 50 τσιγάρα τη μέρα να πίνει κανείς, έτσι δε γίνεται.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικά, αυτό μου αρκεί.

Γιατι δεν εχω ιδεα.

Μου αρκεί ένας άνθρωπος που γράφει παραγράφους επί παραγράφων στο τέλος να παραδέχεται ότι λέει πράγματα για τα οποία δεν έχει ιδέα. Μπορεί εσύ να το θεωρείς ήττα, αλλά πραγματικά θα ήταν ένας καλύτερος κόσμος αν όλοι έκαναν αυτό το απλό μου μόλις έκανες.

Δευτερον τώρα:

Δεν μιλησα για την κανναβη...μιλησα κατα καιρους για διαφορες μελετες που κανουν.Στην κανναβη πολυ πιθανο να ειναι οπως τα λενε.

Πιστευεις οτι πρεπει να την νομιμοποιησουν ?Να αφησουν ανεξελεγκτη την χρηση της?

Το thread είναι για την κάναβη. Τελεία. Αλλιώς πάμε σε συζητήσεις what-if-χρησιμοποιούσαμε-πλουτώνια-239 για αντιβαλλιστικά και ειλικρινά δεν θες να μπεις σε αυτή την κατηγορία.

Τρίτον υποθέτεις κάτι άσχετο, απλά για να γράψεις αυτά που θέλεις να γράψεις. Ένα γιατί ρώτησα. Εφ' όσον δεν υπάρχουν επιστημονικές μελέτες για να υποστηρίξουν την όποια θέση μου, σε οποιοδήποτε θέμα (στην κάναβη συγκεκριμένα δεν παίρνω, ούτε με ενδιαφέρει να πάρω θέση) σιωπώ, μέχρι να υπάρξουν.

 

Γαμάτη επιλογή μέχρι στιγμής, δεν σε εκθέτει, ούτε χρειάζεται να αναδιπλώνεσαι και να μπαλώνεις άρον άρον.

edit: Lucifer, πρέπει να οργανωθούμε ρε αδερφέ, τα ίδια έγιναν και στο θέμα με τους τουβλοπυραύλους. Συντονισμός στο microhertz λέμε ^^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...