Προς το περιεχόμενο

Οι πιο γνωστές ταινίες που ΔΕΝ έχετε δει!


skiabox

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 89
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Pokemon: η δυναμη του ενος

Πασίγνωστη ταινία με διεθνής διακρίσεις.Έκανες μεγάλο έγκλημα που δεν την είδες.Ο Θεός του cinema ας είναι επιεικής μαζί σου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις 7μιση ταινίες Χάρι πότερ.  Είδα τη μισή από την πρώτη, ξέρασα πράσινες γκαμήλες [sic] και είπα δεν παίζει να χάσω άλλες 12-15 ώρες από τη ζωή μου.

 

Εντω μεταξύ η πρώτη και η δεύτερη είναι όντως αδύναμες ταινίες. Ειδικά η δεύτερη . Στην 3η ανεβαίνει τουλάχιστον 3 επίπεδα. Κρίμα πάντως γιατί για το είδος είναι όντως κορυφαία σειρά ταινιών , πολύ προσεγμένες.

 

Από ασπρόμαυρο δεν έχω δει αρκετές. Δεν έχω δει τον Τιτανικό από σύγχρονες έγχρωμες. Κόψτε το λαιμό σας και  δείτε το 7 Σαμουράι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ασπρόμαυρο δεν έχω δει αρκετές. Δεν έχω δει τον Τιτανικό από σύγχρονες έγχρωμες. Κόψτε το λαιμό σας με κατάνα και  δείτε το 7 Σαμουράι 

 

Φιξντ.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρυσι είδα το casablanca και δεν μπορώ να πω ότι μου άφησε κάτι το ιδιαίτερο για να υποστηρίξω την άποψη που έχουν πολλοί ότι πρόκειται για αριστούργημα.Είναι απλά μια καλή ταινία.

Συμφωνω, αυτο το ειπα και εγω οταν το πρωτοειδα

Ειναι περισσοτερο μια ερωτικη κοινωνικη ταινια αν την γυριζε το '40 ο Ταραντινο

 

Απιστευτο στυλ, δυνατοι διαλογοι, χαρακτηρες που μενουν ΑΛΛΑ η υποθεση και ο ρυθμος και το σεναριο δεν ειναι αξια ιδιαιτερης σημασιας. Απλα ηταν πολυ μπροστα το τοσο "στυλιζαρισμα" για εκεινη την εποχη, απο τους προγονους των neo-noir ταινιων

 

Και αν το ψαξεις θα δεις οτι αρκετοι κριτικοι συμφωνουν οτι η Casablanca κατα βαθος δεν ηταν τοσο σπουδαια ταινια οσο "σαγηνευτικη"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ που τα λέμε και αυτό το "σαγηνευτική" θέλει μεράκι ε. Δε χρειάζεται όλα σε αυτή τη ζωή να έχουν το βαθύτερο κοινωνικό ή ψυχολογικό νόημα. Νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω δει το Kill Bill (μόνο κάτι αποσπάσματα είχα δει κάποτε).

 

Όσοι δεν έχουν δει ακόμα τον Νονό και το Forrest Gump έχουν 24 ώρες στην διάθεσή τους. Μετά θα κοπούν κεφάλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω δει κανενα Harry Potter.......

Eπισης τις συνεχειες της Σιωπης των Αμνων.

Πολλες απο τις κλασσικες ταινιες-αριστουργηματα της αρχης του 20ου αιωνα!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη 'Σιωπή των αμνών' ούτε εγώ την έχω δει. Το forrest gump που αναφέρει ο φίλος πιο πάνω το έχω δει.

Επίσης δεν έχω δει και το 'LA Confidential'.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω δει τις περισσότερες που αναφέρθηκαν :P
Γενικά, δεν φημίζομαι για τις ποιοτικές μου επιλογές σε ταινίες. Έχω δει βέβαια κάποιες γνωστές παλιές (πχ Psycho, Rosemary's Baby), απλά επειδή μου αρέσουν οι ταινίες τρόμου, είδος που βλέπω σχεδόν αποκλειστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...