Προς το περιεχόμενο

Μου αρέσει μια κοπέλα....πως να..?


MovingShadow

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το τηλέφωνο σου το εχει ηδη , τι της το έδωσες .. :P

 

 

Πάντως λάθος τρόπος ..

Έχασες πιθανότητες τώρα ...

Το face to face μετράει ...

 

Η τουλάχιστον να της έλεγες ότι το άφησε εσυ ...

Εχει σημασία ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 175
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

βρες το ονομα της και καντην αντ στο φεισβουκ.

εκει ισως εχεις μια μικρη πιθανοτητα να μιλησεις σαν ανθρωπος.

αν δε σε κανει αξεπτ απλα γλιτωσες το ρεζιλικι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είναι χαζή η συγκεκριμένη γκόμενα...

Μετά από δέκα σελίδες, το μόνο που μου έχει μείνει ως απορία, είναι το πως συμπέρανες το παραπάνω, για ένα άτομο στο οποίο ούτε καν έχεις μιλήσει. Όσο πιθανό είναι να είναι ξύπνια, άλλο τόσο πιθανό είναι να είναι και εντελώς βλήμα. Από το πως σε εξυπηρέτησε την πρώτη φορά που πήγες σαν πελάτης, κατάλαβες το i.q. της;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακολουθώ χρόνια το ινσόμνια , και φυσικά σε κάθε νήμα γίνονται πάντα τα ίδια...

 

Θα υπάρξουνε κάποιοι που θα τρολλάρουνε , και κάποιοι που είναι "κομάντα" , που ξέρουνε τα πάντα και μπορούνε τα πάντα....

 

Επαναλαμβάνεστε πολύ σε κάθε νήμα μερικοί , πείτε και τίποτε άλλο , έτσι για πρωτοτυπία

 

Το λοιπόν :

 

1 ) Αυτό που είπα ότι αισθάνομαι "λίγος" , εννοούσα ότι ναι , είναι πάνω απο τα κυβικά μου , αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν θα το προσπαθήσω , απλά αυξάνει την όποια ανασφάλεια για απορριψη

 

2) Το γεγονός ότι γινότανε της καραπουτανάρας , και ότι ότι ώρα και να πας γίνεται το ίδιο , μειώνει την πιθανότητα να της μιλήσεις

 

3) Μια κοπέλα που ενδιαφέρεται , αν ο τρόπος προσέγγισης είναι όμορφος, όχι λιγούρικος και όχι ηλίθιος , θα ανταποκριθεί..

 

Δέχομαι την γνώμη του καθενός , αλλά μην το παρακάνουμε ε....



Μετά από δέκα σελίδες, το μόνο που μου έχει μείνει ως απορία, είναι το πως συμπέρανες το παραπάνω, για ένα άτομο στο οποίο ούτε καν έχεις μιλήσει. Όσο πιθανό είναι να είναι ξύπνια, άλλο τόσο πιθανό είναι να είναι και εντελώς βλήμα. Από το πως σε εξυπηρέτησε την πρώτη φορά που πήγες σαν πελάτης, κατάλαβες το i.q. της;

 

Ναι , με εξυπηρετούσε 10 λεπτά , πιστέυω ότι είναι αρκετά για να δεις την πνευματική εικόνα του άλλου...

Και δεν λέγαμε μόνο για κινητά....

Συζητάγαμε και για άλλα...

 

Τελος πάντων , δεν μου αρέσει αυτό που κάνετε , σας παρακαλώ σταματήστε το , με ενοχλεί.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

TS pick your battles εξυπνα και αν νομιζεις οτι εισαι λιγος καπου πιθανοτατα θα εχεις δικιο οποτε ισως να πηγαινες αλλου. Τιποτα κακο με την αυτογνωσια εσυ ξερεις τα "κυβικα" σου και που σε παιρνει και κανενας αλλος. Δε σημαινει οτι δεν εχεις αυτοπεποιθηση αν λες οτι της πεφτεις λιγος ισα ισα δεν εισαι ψωνιο και χαζος που νομιζει οτι τις εχει ολες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι , με εξυπηρετούσε 10 λεπτά , πιστέυω ότι είναι αρκετά για να δεις την πνευματική εικόνα του άλλου...

Και δεν λέγαμε μόνο για κινητά....

 

Πίστευε ότι κάνεις κέφι. Εδώ άλλοι πιστεύουν ότι μας ψεκάζουν. Στο ότι εσύ θεωρείς ένα δεκάλεπτο συνομιλίας - μ' έναν εργαζόμενο, την ώρα που δουλεύει... - αρκετό για να σου αποκαλύψει την ...πνευματική του εικόνα(!!!) (παρεμπιπτόντως, ούτε καν το επίπεδο τής επαγγελματικής του κατάρτισης δεν προλαβαίνεις να πάρεις χαμπάρι μέσα σε 10 λεπτά, αλλά ασ' το να πάει στο καλό...), θα κολλήσουμε;

 

Συζητάγαμε και για άλλα...

 

Μη μου πεις ότι πιάσατε και τα σταθερά! Τι είσαστε εσείς ρε παιδάκι μου;

 

Τελος πάντων , δεν μου αρέσει αυτό που κάνετε , σας παρακαλώ σταματήστε το , με ενοχλεί.

 

Αν ενοχλείσαι, τράβα να ζητήσεις τη γνώμη και τη συμβουλή των κολλητών σου. Εσύ ο ίδιος δήλωσες εδώ, ότι προτιμάς τη γνώμη και τη συμβουλή αγνώστων. Στους άγνωστους λοιπόν - έτσι, μπας και σου έχει διαφύγει... - ούτε περνάνε ...προστακτικές, ούτε χαμπαριάζουν για το αν και τι σ' ενοχλεί. Δε σε έβρισε κανένας, ούτε σε προσέβαλλε. Σιγά μη μας απαγορεύσεις και το χαβαλέστο ...σοβαρό θέμα: «Τι ποσοστό τού στοκ πρέπει να σηκώσω, για να έχω ελπίδες να μου κάτσει η πωλήτρια»...

 

...συγνώμη: «...να δημιουργήσω ...σοβαρή σχέση»...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πίστευε ότι κάνεις κέφι. Εδώ άλλοι πιστεύουν ότι μας ψεκάζουν. Στο ότι εσύ θεωρείς ένα δεκάλεπτο συνομιλίας - μ' έναν εργαζόμενο, την ώρα που δουλεύει... - αρκετό για να σου αποκαλύψει την ...πνευματική του εικόνα(!!!) (παρεμπιπτόντως, ούτε καν το επίπεδο τής επαγγελματικής του κατάρτισης δεν προλαβαίνεις να πάρεις χαμπάρι μέσα σε 10 λεπτά, αλλά ασ' το να πάει στο καλό...), θα κολλήσουμε;

 

 

Μη μου πεις ότι πιάσατε και τα σταθερά! Τι είσαστε εσείς ρε παιδάκι μου;

 

 

Αν ενοχλείσαι, τράβα να ζητήσεις τη γνώμη και τη συμβουλή των κολλητών σου. Εσύ ο ίδιος δήλωσες εδώ, ότι προτιμάς τη γνώμη και τη συμβουλή αγνώστων. Στους άγνωστους λοιπόν - έτσι, μπας και σου έχει διαφύγει... - ούτε περνάνε ...προστακτικές, ούτε χαμπαριάζουν για το αν και τι σ' ενοχλεί. Δε σε έβρισε κανένας, ούτε σε προσέβαλλε. Σιγά μη μας απαγορεύσεις και το χαβαλέστο ...σοβαρό θέμα: «Τι ποσοστό τού στοκ πρέπει να σηκώσω, για να έχω ελπίδες να μου κάτσει η πωλήτρια»...

 

...συγνώμμη: «...να δημιουργήσω ...σοβαρή σχέση»...

 

 

Καλά τα λες , μόνο που μερικοί , όπως είπα και παραπάνω , δεν κάνετε χαβαλέ....

 

Μπαίνετε σε νήματα για να το παίξετε έξυπνοι και να μειώσετε σαδιστικα τους άλλους....

 

Κοντένοντας τον άλλον όμως mate δεν ψηλώνεις .....!!!

 

Επι του προσκείμενου έχεις κάτι ουσιαστικό να πεις , ακόμα και χαβαλεδιάρικο?

 

Ή απλά μπήκες για να μειώσεις και να αυξήσεις το Εγώ σου?

 

Η σωστή πλάκα πηγάζει απο ώριμους χαρακτήρες , η δικιά σου η "πλάκα" πηγάζει απο 5χρονα που λέγανε "ο μπαμπας μου ξέρει καράτε και θα δείρει τον μπαμπά σου..."

 

Σοβαρέυτείτε επιτέλους κάποιοι εδω μέσα.....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι στα λόγια μου έρχεστε.

Κάτσε τώρα να δεις και το fail του topic starter, για να επιβεβαιωθεί το 99.99%

 

Μα η αποτυχία η δική μου δεν οφείλεται στον αρχικό τρόπο προσέγγισης, αυτός πέτυχε και η κοπέλα ανταποκρίθηκε. Αν δεν γούσταρε δεν θα έπαιρνε τηλέφωνο έναν άγνωστο ούτε θα έβγαινε για ποτό μαζί μου (2 και 3 φορές), ούτε θα μου έστελνε SMS τα βράδια, ούτε θα με καλούσε σπίτι της κτλ. Και η γνωριμία μας εξελισσόταν σε επίπεδο γκομενικό όχι απλά για να μην με πληγώσει ή να γίνουμε φίλοι. Τα πρώτα ραντεβού γίνανε. Απλά στη συνέχεια δεν το έπαιξα καλά και χαθηκε το κορμί (και τι κορμί).  Δεν νομίζω ότι ήταν χαμένο εξαιτίας του τρόπου που της την έπεσα. Άλλωστε face to face της μίλησα, απλά λίγο πιο διαφορετικά. Και την ιστορία την είπα για να δείξω ότι τα λουλούδια δεν είναι και τόσο ντεμοντέ, απλά χρειάζονται μια πιο μοντέρνα προσέγγιση από το κλασσικό να στείλω από απόσταση σκέτα λουλούδια με μια κάρτα πάνω.

 

Γενικά, αν η άλλη δεν σε έχει δει καθόλου δύσκολα θα πάρει τηλέφωνο από ενα χαρτάκι. Εγώ της έδωσα γύρω στα 30" να με κοιτάξει!! Χαχαχα!! Και υπ'όψιν δεν είχαμε ξαναμιλήσει ούτε με είχε εξυπηρετήσει αυτή τότε στο μαγαζί. Δηλαδή της ήρθα λίγο ουρανοκατέβατος. Όταν μετά ειχαμε βγει και τα λέγαμε δεν είχε καταλάβει ότι εγώ είχα πάει στο μαγαζί 1-2 μέρες νωρίτερα και την είχα δει. Νόμιζε ότι την είδα πρώτη φορά εκείνη τη μέρα που της την έπεσα!! Επίσης, όλες αυτές οι γνωριμίες, δηλ. χωρίς να ξέρεις τον άλλον, χωρίς κοινή παρέα και σε χώρους άσχετους με διασκέδαση -πόσο μάλλον στο χώρο εργασίας του- (και δεν μιλάω για καφέ, μπαρ, κλαμπ που ο άλλος ψάχνεται όσο νά'ναι και γίνεται παιχνίδι) έχουν 1% πιθανότητα να πετύχουν και πρέπει να το ξέρεις εκ των προτέρων.

 

edit: Τώρα διάβασα τι είχες πει! Δεν κατάλαβα τι εννοούσες! Νόμιζα ότι έκραζες την κίνηση με τα λουλούδια και οτι εξαιτίας της απέτυχα. Εσύ έλεγες ότι είναι καβαλημένες οι Ελληνίδες, οπότε ό,τι και να κάνεις θα φας χυλόπιτα! Όμως η συγκεκριμένη δεν ήταν Ελληνίδα, οπότε πάλι έξω έπεσες! Πάντως έχεις ένα δίκιο για τις Ελληνίδες, αλλά υπάρχουν και (πολλές) εξαιρέσεις, αρκεί να ξέρεις που χτυπάς τη πόρτα. Και όπως προείπα οι γνωριμίες παίζουν μεγάλο ρόλο, όχι τόσο για να τη γνωρίσεις μέσω τρίτων, αλλά κυρίως για να ξέρει αυτή ποιος είσαι και τι καπνό φουμάρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.....και στην τελική , οι περισσότεροι που γράφουμε εδω μέσα ήμαστε άντρες , οπότε μια αλληλεγγύη την περίμενα μπορώ να πώ ......

 

και όχι τρολλάρισμα.....

 

Δεν συνεχίζω άλλο , ευχαριστώ όσους βοηθήσανε , καλα να περνάτε...!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...