Προς το περιεχόμενο

πρόταση για πρωτεΐνη


POLITIS35

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρε παιδιά 5 κιλά θέλω να χάσω άμεσα κ μετά κανονικά θα τροω. Απλά τώρα κάνω νηστεία και ο τόνος δεν είναι νηστίσιμος. Εντάξει 5 κιλά δεν είναι τίποτα σπουδαίο αν πινω πρωτεΐνη φεύγουν πιο εύκολα.

 

Αποστολή από το Galaxy S 3 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 132
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βρε παιδιά 5 κιλά θέλω να χάσω άμεσα κ μετά κανονικά θα τροω. Απλά τώρα κάνω νηστεία και ο τόνος δεν είναι νηστίσιμος. Εντάξει 5 κιλά δεν είναι τίποτα σπουδαίο αν πινω πρωτεΐνη φεύγουν πιο εύκολα.

 

Αποστολή από το Galaxy S 3 με τη χρήση Insomnia App

Φίλε πρέπει να ξεκαθαρίσεις στο μυαλό σου τι είναι πρωτεΐνη γιατί έχω την εντύπωση ότι σε έχουνε καραπαραπληροφορήσει.

 

Πρωτεΐνη έχει μέσα και το κοτόπουλο και ο τόνος και-και-και. Είναι σαν να μου λες ντάξει ρε παιδιά... άμα τρώω 200 γρ ασπράδια αυγών φέυγουν πιό εύκολα τα κιλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός. Ξέρω καλά τι είναι φίλε.

 

Απλα αν παίρνω πρωτεΐνη για Γραμμωση....και δεν θα πειναω τοσο πολύ και θα χάσω τα κιλά πιο άνετα και θα σηκώνω άνετα τα βάρη. Πέρυσι σε 1 μηνα εκανα 60 κιλα μπάρα.

 

Αποστολή από το Galaxy S 3 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός. Ξέρω καλά τι είναι φίλε.

 

Απλα αν παίρνω πρωτεΐνη για Γραμμωση....και δεν θα πειναω τοσο πολύ και θα χάσω τα κιλά πιο άνετα και θα σηκώνω άνετα τα βάρη. Πέρυσι σε 1 μηνα εκανα 60 κιλα μπάρα.

 

Αποστολή από το Galaxy S 3 με τη χρήση Insomnia App

Φίλε 100 ψωροθερμίδες έχει το scoop που πίνουμε...πως δεν πινάς εσύ με 100 θερμίδες γεύμα ?

 

Τα υπόλοιπα δεν τα σχολιάζω γιατί προφανώς είναι στο μυαλό σου ότι βοήθησε η πρωτεΐνη σε αυτά. Πιό πολύ βοήθησες εσύ τον εαυτό σου έχοντας ένα πρόγραμμα και μία συχνή ενασχόληση με τα βάρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται ετρωγα κιόλας βρε άνθρωπε αλλα οχι οπως πριν. 3 φορες την ημέρα έπινα .

 

Αποστολή από το Galaxy S 3 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον ακου μιας και απο καταλαβα δεν πας για τρελα πραγματα,κοψε γλυκα,ζαχαρη γενικα,αναψυκτικα,αλκοολ,σαλτσες,ψωμια και προσπαθησε να τρως σαλατες , τονο, σολωμο, κοτοπουλακι (χωρις την πετσα),μοσχαρακι χωρις το λιπος,πατατα βραστη,μπασματι ρυζι ,αυγο μονο το ασπραδι και παρε και την πρωτεινη που θες.Πολυ σημαντικο μετα της 7 το απογευμα κοψε τελειως τον υδατανθρακα.

Την πρωτεινη καλο ειναι να την παιρνεις ενα scoop το πρωι και ενα scoop μετα την προπονηση ,η μερικοι περνουν 2 scoop μετα την προπονηση.

Αμα θες να πας σε δυναμη και να ανεβεις κιλα η πρωτεινη δεν σε βοηθα εκει πρεπει να πας σε κρεατινη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Λοιπον ακου μιας και απο καταλαβα δεν πας για τρελα πραγματα,κοψε γλυκα,ζαχαρη γενικα,αναψυκτικα,αλκοολ,σαλτσες,ψωμια και προσπαθησε να τρως σαλατες , τονο, σολωμο, κοτοπουλακι (χωρις την πετσα),μοσχαρακι χωρις το λιπος,πατατα βραστη,μπασματι ρυζι ,αυγο μονο το ασπραδι και παρε και την πρωτεινη που θες.Πολυ σημαντικο μετα της 7 το απογευμα κοψε τελειως τον υδατανθρακα.

 

Την πρωτεινη καλο ειναι να την παιρνεις ενα scoop το πρωι και ενα scoop μετα την προπονηση ,η μερικοι περνουν 2 scoop μετα την προπονηση.

 

Αμα θες να πας σε δυναμη και να ανεβεις κιλα η πρωτεινη δεν σε βοηθα εκει πρεπει να πας σε κρεατινη.

Νυστευω φίλε δεν μπορώ να φαω ολα αυτα που λες. Γιαυτό καίγομαι για ρόφημα. Μπορώ να πάρω κρεατινη μαζι με πρωτεΐνη; Δεν θέλω βάρος έχω ήδη. Υψος 1.83 κιλα 97. ;

 

Αποστολή από το Galaxy S 3 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία. Θέλω δύναμη γιατί λόγω βάρους κουράζεται η καρδιά πολύ πιο γρήγορα.

 

Αποστολή από το Galaxy S 3 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναλεω μην παρεις πραγματα χωρις να εισαι σιγουρος οτι η υγεια σου δεν εχει καποιο θεμα. Εχεις καποιο θεμα υγειας ? εχεις κανει προσφατα καμια εξεταση ? ποσα κιλα εισαι και τι υψος εχεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δρν εχω κατι φίλε. Εχω κάνει σε καρδιολόγο πέρυσι τα τσεκαπ ολα ..διαδρομο κτλ. Απο αιμα έχω ουρικο οξυ λόγο κιλών.

 

1.83

 

97 κιλά. Εχασα 5 κιλά σε 18 ημέρες στο γυμναστήριο.

 

Φαντασου τριγλυκεριδια με αυτα τα κιλα εχω μονο 102.

 

Αποστολή από το Galaxy S 3 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η νηστεια κραταει μεχρι την αλλη Κυριακη οποτε μετα ακολουθησε την διατροφη που σου ειπα παραπανω, τα κιλα σου ειναι αρκετα δωσε πιο πολυ σημασια σε καρδιαγγειακες ασκησεις (διαδρομο ανεβα πανω και λιωσε) και μετα στα βαρη παρε μονο την πρωτεινη η κρεατινη ειναι πιο πολυ για φορτωμα κιλων σε περιοδο ογκου και μια καρνιτινη εφοσον κανεις σωστη διατροφη να σε βοηθησει λιγο να καψεις το κατι της παραπανω.Αμα ειναι να πας γυμναστηριο και να γυρνας σπιτι και να τρως σαβουρες μην παρεις τιποτα απο οτι σου ειπα ειναι πεταμενα λεφτα.

Την καρδια σου την δυναμωνεις με καρδιαγγειακες ασκησεις (περπάτημα, τρέξιμο, αεροβική, ποδηλασία, κωπηλασία, κολύμπι) ΟΧΙ με βαρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον κανω 30 λεπτά διάδρομο στο 6.

 

Σκέφτομαι να βάλω και ανηφόρα στο 1 για τους κατω κοιλιακούς.

 

Βάρη λιγα κανω φίλε.

 

Αποστολή από το Galaxy S 3 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον κανω 30 λεπτά διάδρομο στο 6.

 

Σκέφτομαι να βάλω και ανηφόρα στο 1 για τους κατω κοιλιακούς.

 

Βάρη λιγα κανω φίλε.

 

Αποστολή από το Galaxy S 3 με τη χρήση Insomnia App

 

 

περισσοτερα βαρη με λιγοτερο interval αναμεσα στις επαναληψεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...