Προς το περιεχόμενο

ZTE ZXHN H108NS Port Forwarding


PolonosJ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα παιδια!!!!

Πλεον ειμαι νεος πελατης ΟΤΕ....

Μου δωσανε το παραπανω ρουτερ που εχω γραμμενο στον τιτλο και θελω να φτιαξω τα πορτ για ενα παιχνιδι το ΦΙΦΑ 13 ....Αλλα οταν περναω τα πορτ μου ζηταει και μια I.P αλλα εγω δεν θελω να το κανω static!!!!Υπαρχει καποιος τροπος να βαλω τα πορτς χωρις static I.P γιατι δεν μου επιτρεπει να βαλω τα πορτς χωρις να βαλω καποια i.p ....Συγνωμη για οσους δεν με καταλαβανε απλα δεν ξερω πως να το εξηγησω!!!

Ευχαριστω περιμενω απαντησεις!!!

Επεξ/σία από PolonosJ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η static ip δεν αναφερετε σε static wan αλλα σε static lan.κοινως να βαλεις Ip στο pc σου καρφωτα στην καρτα δικτυου προληπτικα ωστε οταν φτιαξεις το Port forward να μην υπαρχει περιπτωση να αλλαξει η Ip σου και να εχεις προβλημα.και σε ολα τα port forward και στα dmz σε ρωταει παντα την ip που θες να κανεις Port forward.den γινεται να κανεις Port forward χωρις να δηλωσεις ip>τωρα αν δεν θες να την γραψεις καρφωτα στο Tcp ip δες με ipconfig ποια εχεις παρει και βαλε εκεινην.αν μια στο εκατομμυριο αλλαξει απλα δεν θα παιζει το Port forward.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα πορτ θελω να τα χρησημοποιησω σε δυο υπολογιστες!!!Ενω παλια που ειχα cyta και το thomson tg587 δεν μου ζητουσε ποτε i.p για τα πορτ και ητανε παντα ανοιχτα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα πορτ θελω να τα χρησημοποιησω σε δυο υπολογιστες!!!Ενω παλια που ειχα cyta και το thomson tg587 δεν μου ζητουσε ποτε i.p για τα πορτ και ητανε παντα ανοιχτα!!!

α.το ιδιο Port δεν γινεται να το ανοιξεις για δυο υπολογιστες.

β.το thomson σου εβγαζε mac address αντι για Ip διοτι πισω απο την mac address ηξερε ποια ip εχεις.στο thomson μπορουσες να δωσεις και ip.ε εδω απλα αντι για Mac address βλεπεις ποια Ip εχει ο υπολογιστης σου και την δινεις.δεν ειναι υποχρεωτικο το Lan static απλα το συνηστουν για να εισαι σιγουρος.απλα στο Thomson αν αλλαζες ip επειδη εβλεπες το mac address ηταν σαν δυναμικο Port forward και σε ξαναβρισκε αυτοματα.εγω και παλι στο thomson με Ip παιζω.δεν μαρεσουν τα αυτοματα πραγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοεις να το αλλαξεις σε αυτοματο?πηγαινε στο tcp ip της καρτας δικτυου και βαλε καρφωτα ip εκει να μην εχεις θεμα.αν εννοεις να γινεται δυναμικα με Mac address δεν νομιζω οτι εχει τετοια επιλογη το zte.ισως να υπαρχει και αλλη λυση αλλα θα μπλεξεις περισσοτερο παρα να βαλεις εσυ καρφωτα την Ip στην καρτα δικτυου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειχα κανει αυτο ειχα βαλει ι.ρ στην καρτα δικτυου απλα μετα επρεπε να κανει και το ιδιο ο αδερφος μου γιατι εχουμε και οι δυο αυτο το παιχνιδι και δεν μπορουσαμε να χρησημοποιησουμε 2 φορες τα ιδια port

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειχα κανει αυτο ειχα βαλει ι.ρ στην καρτα δικτυου απλα μετα επρεπε να κανει και το ιδιο ο αδερφος μου γιατι εχουμε και οι δυο αυτο το παιχνιδι και δεν μπορουσαμε να χρησημοποιησουμε 2 φορες τα ιδια port

ειτε εχεις thomson και παιξεις με mac address στο Port forward ειτε εχεις thomson και παιξεις με Ip ειτε εχεις zte δεν γινεται να εχεις το ιδιο Port ανοιχτο για 2 Ip.η θα αλλαζεις καθε φορα το Port forward ειτε αμα παραμετροποιειται βαζετε αλλο port.NOMOS.εκτος αν εχει καποιος πραγματικο δικτυο που εχει παμε αλλου.και ειναι λογικο .το ρουτερ δεν θα σε αφησει να φτιαξεις τετοιο rule και ακομα και αν σε αφησει οταν δει κινηση στην πορτα 4444 για παραδειγμα δεν ξερει που να το στειλει σε ποια απο τις 2 ip.Πολλα ρουτερ δεν σε αφηνουν καν να φτιαξεις τετοιο rule.τωρα αν θα παιξει κατα τυχη επειδη δεν παιζεται και οι 2 μαζι οποτε το Port κλεινει μετα εκει παμε αλλου αλλα παλι δεν γινεται this way

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...