Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για παιχνίδια τρόμου (horror / survival)


Luxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 572
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είμαι και εγω φανατικός των Silent hill και τα εχω τελειώσει όλα (με εξέρεση το πρώτο που δεν υπάρχει για πι σι και δεν γουσταρω emulation).
και ομως υπαρχει ειδικη εκδοση για υπολογιστη με καλυτερα γραφικα. αυτη παιζω αυτη την στιγμη. την εχει ο θειος με ονομα " Silent Hill Collection " και ειναι γυρω στα 13 GB ολα μαζι..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιζει και το The Thing. το ειχα φτασει μεχρι το τελος, αλλα κολλουσε στην τελικη μανα. ειχε καποια τρομακτικα σημεια..

 

οπως και το Return to castle wolfenstein ειναι λιγο τρομακτικο.

 

για πειτε ομως τιποτα αλλα horror survival games. το house of dead λεει τιποτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δες το midnight nowhere. δεν ειναι ομως και τοσο τρομακτικο. υπαρχει και το jack the ripper. ( μονο demo τους εχω παιξει.. )

 

τωρα ειπα στον θειο να μου δωσει τα House of Dead 1 & 2 , ενω μεσα σε μια ημερα μου εστειλε ολα τα RE ( 1,2,3 Director's cut )!! πολυ γρηγορος ο θειος.

 

και για να μην ανοιγω καινουριο θεμα. οταν λενε οτι υποστηριζουν systemshock, τι σημαινει;

 

επισης τι λετε για τα Nocturne και Kingpin; το δευτερο ειναι καθολου Horror ή οχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιζει και το The Thing. το ειχα φτασει μεχρι το τελος' date=' αλλα κολλουσε στην τελικη μανα. ειχε καποια τρομακτικα σημεια..

[/quote']

 

το παιχνιδι ειναι πολυ μετριο....και μενα μου κολουσε στον τελευταιο εχθρο (τελικα βρηκα οτι εφταιγε το cr@ck )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

emena giati mou arese perissotero to resident evil apo to silent hill? Ntaksei de leo eixe atmosfaira, alla me xalagane poli ta terata pou eixe sto silent hill giati kanena de thymize kati anthropino. Thymamai eixe kati tipous pou itan podia mexri to kormo kai pano sto kormo eixan kollimena alla dio podia. Protimo na skotono ta zompakia mou sto resident. Kata ta alla to undying ontos exei simeia pou sti kirioleksia mazeveis to skato apo ti kaltsa. Oxi toso giati ta terata pou exei einai tromaktika, alla giati petagontai se anipoptes stigmes kai eno iparxei apoliti isixia. Idios sto proto teras pou vgainei, aporo pou den eixa pathei kamia kardia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως εχω ψιλομπερδευτει.

 

τα horror fps ειναι τα doom, fear κτλ..

τα horror survival ειναι οπως το Silent Hill. αλλα και παλι τι ειναι; action;

τα horror action ειναι σαν τα RE;

και μενουν και τα horror adventure καθως και συνδιασμοι ολων αυτων..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...