Προς το περιεχόμενο

Επιταγη εισοδου στην αγορα εργασιας για ανεργους 18-29 ετων


Star_Light

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαι εγώ 28/1 τελείωσα αλλά όλο το τμήμα τελείωσε στις 5/3 με αποτέλεσμα να μην έχουν κάνει ακόμα τα χαρτιά!Οπότε καλή μας υπομονή!!

ευτυχως εμεις τελειωσαμε ολοι τελος ιανουαριου με καποιες μερες διαφορα .. λογικα το κεκ θα εχει στειλει τα χαρτια.. αλλα δεν ειναι ανθρωποι να μπορεσεις να συνενοηθεις μαζι τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα σε όλους. Μια σύντομη ερώτηση και από εμένα.

Το ΚΕΚ με ενημέρωσε πως 07/04/2014 δώθηκε εντολή πληρωμής.

Έχουμε κάποιο ΕΤΑ σχετικά με την αυτή καθεαυτή την κατάθεση του ποσού (πρακτική) ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ θα με ενδιέφερε να μάθω κάποια στιγμή πόσες προσωρινές θέσεις εργασίας από αυτό το πρόγραμμα οδήγησαν σε μόνιμη πρόσληψη! Υπάρχουν πουθενά επίσημα στοιχεία? Από όσο ξέρω ο στόχος του όλου του προγράμματος δεν ήταν τα 500 ευρώ για τους 5 μήνες, αλλά η μόνιμη πρόσληψη και έτσι η καταπολέμηση της ανεργίας! 

 

Ρωτάω επειδή πέρυσι ίδια εποχή ακριβώς είχα κάνει αίτηση για αυτό το πρόγραμμα, περίμενα κανένα δίμηνο μπας και με ειδοποιήσουν και δεν έγινε τίποτα και τελικά την έκανα με ότι είχα και δεν είχα για το εξωτερικό (όπου βρήκα μόνιμη και σταθερή δουλειά hoooray!). Το αστείο της υπόθεσης είναι πως λίγες μέρες πριν φύγω ειχα απειρες αναπαντητες από τα κεκ και στο εμαιλ το σπαμ επεφτε σύννεφο επειδή με ψάχνανε.

 

Θέλω απλά να ξέρω άμα έκανα καλά που πήγα έξω και που εγκατέλειψα το πρόγραμμα πριν καν αρχίσει! 

Οκ σίγουρα πολλοί θα μου πείτε "εισαι τρελος?????" , αλλά θα ήθελα να δω και επίσημα στατιστικά στοιχεία για να δω όντως πόσο επιτυχία ή αποτυχία ήταν το πρόγραμμα! 

 

Επειδή για την ώρα μου φάνηκε μια τέλεια δικαιολογία για να χάσω το ηδη αστειο επίδομα ανεργίας μου :)

 

Μέχρι στιγμής η μόνη ιστορία επιτυχίας που έχω ακούσει είναι από μια φίλη (πολύ εργατική και σουπερ επαγγελματίας!) που μετά το πεντάμηνο την προσέλαβαν για 2 μήνες παραπάνω και τελικά την διώξανε χωρις καποιο σοβαρο λογο, απλα το εκαναν επειδη μπορουσαν.

 

Εμένα προσωπικά όλες οι θέσεις που μου ερχόντουσαν λίγες μέρες πριν φύγω από την χώρα ήταν από μεγάλες εταιρίες που 

 

α) δεν είχα τα προσόντα ούτε στο 10% για εκείνες τις θέσεις -και μου εκανε ΤΡΟΜΕΡΗ εντυπωση αυτο μιας και ειλικρινα για καποιες θεσεις αμα ημουν εργοδοτης ουτε εγω δε θα με προσλαμβανα ακομα και για πρακτικη  :P -

β) είχα κάνει παρομοιες αιτησεις για μονιμη εργασια λιγο καιρο πιο πριν και με ειχαν αποριψει.

 

Ολο αυτο με οδήγησε στο συμπερασμα μπας και τελικα ολο αυτο ηταν μια αρπακτη για τα αφεντικα για δωρεαν δουλεία, μιας και δε σε πληρωνουν αυτοι, και μετα το 5μηνο, ξουτ ξουτ!

 

Ελπιζω να κανω λαθος βεβαια γιατι αμα ειναι ετσι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κ εγω μια απ τα ιδια.. Νομιζω αυριο δε δουλευουν  οποτε απο τριτη κ βλεπουμε.. B)

 


πληρωθηκε κανενας?????  -0 παλι εμενα το ταμειο!!  

 κ εγω μια απ τα ιδια.. Νομιζω αυριο δε δουλευουν  οποτε απο τριτη κ βλεπουμε.. B)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πληρωθηκαμε και εμεις !!!!!! τελειωσα 28/1 και ο τελευταιος του τμηματος μου λιγες μερες μετα!!! ευχομαι γρηγορα και στους υπολοιπους! καλο πασχα σε ολους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πληρωθηκαμε και εμεις !!!!!! τελειωσα 28/1 και ο τελευταιος του τμηματος μου λιγες μερες μετα!!! ευχομαι γρηγορα και στους υπολοιπους! καλο πασχα σε ολους

Πότε μπήκαν;;;Σε καλή μεριά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια πληρωθηκαμε κ μεις τα χρηματα μπηκαν την πεμπτη το μεσημερι,οποτε οσοι εχετε καρτα απο ατμ πηγαινετε ναδδειτε. Ευχομαι να πληρωθητε ολοι συντομα... καλη ανασταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


Ξέρετε αν οι μηχανικοί που συμμετέχουν στο πρόγραμμα και είναι ασφαλισμένοι στο ΤΣΜΕΔΕ/ΕΤΑΑ θεμελιώνουν δικ

αίωμα επιστροφής των ασφάλιστρων που καταβλήθηκαν στο ΙΚΑ; Εδώ http://www.dikaiologitika.gr/eidhseis/asfalish/

28249/lysi-gia-tis-diples-eisfores-ergazomenon-tis-koinofeloys-ergasias λέει ότι θα δοθεί λύση για αυτούς που συμμετεί

χαν στα προγράμματα κοινωφελούς εργασίας, το πρόγραμμα κατάρτισης για ανέργους νέους έως 29 ετών εντάσσε

ται σε αυτό το πλαίσιο;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια πληρωθηκαμε κ μεις τα χρηματα μπηκαν την πεμπτη το μεσημερι,οποτε οσοι εχετε καρτα απο ατμ πηγαινετε ναδδειτε. Ευχομαι να πληρωθητε ολοι συντομα... καλη ανασταση

Πότε τελείωσες?Σε καλή μεριά κιόλας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες



Πράγματι με την φορολογία υπάρχει θέμα μεγάλο!!! πιστεύω να βγάλουν διευκρινιστική εγκύκλιο.
Στο πόδι γίνονται όλα, όπως και με την δήλωση στην ΑΠΔ και την πληρωμή του!



Πράγματι με την φορολογία υπάρχει θέμα μεγάλο!!! πιστεύω να βγάλουν διευκρινιστική εγκύκλιο.
Στο πόδι γίνονται όλα, όπως και με την δήλωση στην ΑΠΔ και την πληρωμή του!

Καλημέρα, έχεις ιδέα αν θα προσυμπληρωθεί το ποσό που πήραμε για την θεωρητική κατάρτιση στην φορολογική δήλωση; Ως τώρα δεν έχει γίνει κάτι τέτοιο. Ποιός μας στέλνει βεβαίωση ότι λάβαμε το x ποσό;

 

Ως τώρα στην φορολογική δήλωση είναι προσυμπληρωμένη η παρακράτηση φόρου 80 ευρώ, στον κωδικό 605, αλλά ο κωδικός 507 του Ε1 είναι κενός.

 

 ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πότε τελείωσες?Σε καλή μεριά κιόλας..

Τελειωσα 10/2 και οτελευταιος απο το τμημα 28/2. Απο οσο ξερω ομως τα χαρτια απο το κεκ σταλθηκαν γυρω στις 20/3 στο υπουργειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελειωσα 10/2 και οτελευταιος απο το τμημα 28/2. Απο οσο ξερω ομως τα χαρτια απο το κεκ σταλθηκαν γυρω στις 20/3 στο υπουργειο.

Ααα άντε και στα δικά μας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...