Προς το περιεχόμενο

Επιταγη εισοδου στην αγορα εργασιας για ανεργους 18-29 ετων


Star_Light

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γενικα στον οαεδ δεν ξερουν τι τους γινεται 3 φορες ειχα παει μεχρι να μου την δωσουν . και σημερα την πηρε κανονικα μια φιλη μου, δεν της ειπαν πως δεν χρειαζεται. επισης στο voucher.gov ακομα το ζηταει αρα ισως να πρεπει να ξαναπας στον οαεδ

Μια ερωτηση στον ΠΟΛΗ ΤΕΧΝΩΝ. για το voucher υγειας αποτελεσματα δεν εχουν βγει απ οτι βλεπω. κατι πινακες θετκων ελεγχων  που ανακοινωνουν τι ακριβως ειναι??

 

τι να σου πω. σήμερα πήγα και μου είπαν αφαιρέθηκε από το σύστημα αυτή η επιλογή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πήγα σήμερα στον ΟΑΕΔ, για να ζητήσω βεβαίωση εξατομικευμένης προσέγγισης και μου είπαν ότι βγήκε από το σύστημα και ότι δεν χρειάζεται να πάρουμε τελικά

οτι να ναι πραγματικα.ε τοτε οι υπολοιποι που τη πηραμε τι καταφεραμε?θα μπορουσαν απο την αρχη να μην την εχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Elena90

Αυτό είναι από το προηγούμενο πρόγραμμα υγείας που προσπάθησαν ακόμα να υλοποιήσουν και αποτελεί τον έλεγχο των χαρτιών των καταρτιζομένων Δεν αφορά αυτό το πρόγραμμα υγείας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από μένα,

 

Είμαι στο βάουτσερ υγείας του 2013 και θέλω μια συμβουλή κυρίως από το politechnon.Παιδιά στο κεκ που είμαστε μας βάζουν να πιουμε για καφε ενα νεροζουμι και από φαγητό τίποτα.Για τα εδέσματα όμως πληρώνονται έτσι δεν είναι;Τους κάναμε παράπονα και μας τραμπουκίσανε.Που μπορουμε να τους καταγγείλουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πάροχος κατάρτισης σύμφωνα και με την πρόσκληση του προγράμματος υγείας όταν υλοποιεί μαθήματα άνω των 3 ωρών θα πρέπει να παρέχει στους καταρτιζόμενους, Αναψυκτικά – Εδέσματα – Καφέ.

Δεν αναφέρει συγκεκριμένα τι εδέσματα και τι καφέ. Και δεν αναφέρει ποσό που είναι ανά καταρτιζόμενο καμία πρόσκληση.

Η λογική αυτού είναι ότι αν κάνεις πολλές ώρες μάθημα θα πρέπει για να μπορέσει να συγκεντρωθεί το μυαλό στην κατάρτιση με κάποια ενέργεια. Γι αυτό και αναφέρει εδέσματα. Δηλαδή καύση που χρειάζεται για να μπορέσει το μυαλό του ανθρώπου να είναι συγκεντρωμένο.

Αυτό δεν είναι φαγητό με την έννοια (κοντοσούβλι ή σπετσοφάι ή σουβλάκια) γιατί με τόσο γεμάτη κοιλιά μόνο μάθημα δεν θα γίνει.

Θεωρώ όμως απαράδεκτο και μικροψυχία να μην παρέχεις τοστ ή σάντουιτς ή κάτι γλυκό που αυτό θα λειτουργήσει για το καλό του καταρτιζομένου να παραμένει συγκεντρωμένος.

Ο πάροχος βάση της πρόσκλησης πρέπει να προσκομίσει και παραστατικά για την παροχή εδεσμάτων – καφέ – αναψυκτικών για το κάθε πρόγραμμα υλοποίησης.

Δεν αναφέρετε πουθενά όμως ποσό και το τι πρέπει να περιλαμβάνει, δηλαδή δεν μπορεί να βασιστεί καταγγελία για την ποιότητα αυτών (καφές που δεν πίνετε π.χ.)

Αλλά αυτό μπορεί να είναι ένα κριτήριο επιλογής ενός φορέα.

 

Αν τυχόν το μάθημα ήταν άνω των 3 ωρών την ημέρα και δεν είχε απολύτως τίποτα από εδέσματα κτλ. Μπορείς να κάνεις καταγγελία στον πρόγραμμα υλοποίησης του προγράμματος.

 

Σε αυτή την σελίδα είναι ο ανάδοχος φορέας υλοποίησης του προγράμματος υγείας.

http://www.ygeia-pronoia.gr/el-gr/information/information

Στοιχεία επικοινωνίας (αριστερά)

 

 

Κατάσταση Στελεχών Ειδικής Υπηρεσίας

Δαλαβέρη Φωτεινή

Προϊστάμενος Ε.Υ.

213 2161642

[email protected]

Μονάδα Α – Προγραμματισμού, σχεδιασμού και ωρίμανσης πράξεων

Ελένη Βάρτζελη

 

213 2161727

[email protected]

Μονάδα Β1 – Υλοποίησης πράξεων του Τομέα Υγείας & Κοινωνικής Αλληλεγγύης των Ε.Π. του ΕΣΠΑ 2007-2013

Καθαράκη Μαρία

Προϊσταμένη

213 2161722

[email protected]

Αγγελική Λίντζου

 

213 2161729

[email protected]

Μονάδα Β2 – Υλοποίησης πράξεων του Τομέα Ψυχικής Υγείας των Επιχειρησιακών Προγραμμάτων ΕΣΠΑ 2007-2013

Καθαράκη Μαρία

Προϊσταμένη

213 2161722

[email protected]

Σοφία Λιάκου

 

213 2161728

[email protected]

Μονάδα Γ - Διοικητικής Υποστήριξης

Ελένη Βάρτζελη

 

213 2161727

[email protected]

Σαπφώ Τσαμπούκου

 

 

 

Παναγιώτα Φωστίνη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί πρέπει να πας στον ΟΑΕΔ και να συμπληρώσεις την φόρμα εξατομικευμένης παρέμβασης.

 

Μπάχαλο, σε άλλους ΟΑΕΔ σου λένε δεν χρειάζεται σε άλλους δεν έχουν ενημερώσει το σύστημα.

Πρέπει να πας από τον δικό σου ΟΑΕΔ να δεις αν πρέπει να βγάλεις αυτό το χαρτί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας γνωρίζουμε ότι παρατείνεται μέχρι την Τετάρτη 24 Σεπτεμβρίου 2014 και ώρα 23.59 μ.μ. η προθεσμία υποβολής αιτήσεων στο πλαίσιο της δράσης «Επιταγή Εισόδου για νέους ηλικίας από 18 έως 24 ετών σε ιδιωτικές επιχειρήσεις για την απόκτηση εργασιακής εμπειρίας».

 

http://voucher.gov.gr/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω και κατι αλλο.το βαουτσερ υγειας του 2014 θα αργησει στην υλοποιηση οπως αυτο του 2013;ρωταω γτ ειμαι στου 2013 κ.πιανω ολα τα μορια ξ για του 2014 κ σκεφτομουν μην προλαβω κ αυτο κ μαζεψω κανα φραγκο :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mits_aueb

Κανείς δεν ξέρει σίγουρα!

Για να μπορέσεις να συμμετέχεις στο επόμενο θέλει 2 μήνες διαφορά από την ημέρα που τελείωσες έως την υπογραφή της νέας σύμβασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κατι αλλο εγω..Αν στο διαστημα μεχρι να βγουν τα αποτελεσματα σε ενα voucher μας γινει προληψη σε μια επιχειρηση και ειμαστε στους επιτυχοντες του προγραμματος μπορουμε πχ μετα απο 3 μηνες να ενεργοποιησουμε το voucher κανονικα ή εφοσον εχουμε χασει την ανεργια μας τοτε μας 'βγαζουν' απο τους αρχικως επιτυχωντες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είσαι επιτυχων και αφού έχεις ξεκίνησει το πρόγραμμα σε κεκ μπορείς να πιάσεις άλλη δουλειά η πρέπει να παραμείνεις άνεργος καθόλη τη διάρκεια των σεμιναρίων και της πρακτικής;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...