Προς το περιεχόμενο

Επιταγη εισοδου στην αγορα εργασιας για ανεργους 18-29 ετων


Star_Light

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κ γω τέλειωσα 9/1. Πήρα τηλέφωνο σήμερα στο υπουργείο κ με είπαν ότι δεν έχουν παει καν τα χαρτιά μου. Πήρα μετά στο κεκ κ με είπε ότι την ίδια μέρα τα έστειλαν. Τι να πω, άκρη δεν βγαίνει!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια θα περιμενετε πολυ διστυχως,chris σε πιο νουμερο πηρες??γιατι θελω να παρω και εγω την δευτερα,αν σου ειναι ευκολο πες μου τι σου ζητισαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο 2105271163 πηρα. Αυτός μου είπαν ότι είναι ο χειριστής μου. Σεργόπουλος λέγεται. Λες το όνομα του κεκ σου κ το Α/Α σου. Το γράφει στο παρουσιολογιο σου πάνω δεξιά. Ειλικρινά δεν ξέρω τι γίνεται, το κεκ άλλα μου λέει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολιτεχνων μου είπανε πως αν κάποιος λείψει από τη πρακτική μεσα στις ώρες που που επιτρέπεται να λείψει και έρθει έλεγχος, και κατά συνέπεια δε τον/την βρει, τότε του αφαιρείται ένα ποσό από τα λεφτά που είναι να πάρει...

Είναι αλήθεια αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω τελειωσα 3/12 την θεωρια κ σε 20 μερες τελειωνω την πρακτικη τπτ ακομη!!Αν και μου ειπαν οτι μια κοπελα απο το τμημα μας πληρωθηκε την Παρασκευη.Εγω θελω να ρωτησω αν ξερει καποιος καθε ποτε μπαινουν τα λεφτα της επιδοτησης αν σε προσλαβει ο εργοδοτης μετα την πρακτικη??Μου ειπαν οτι ειναι 450 απο αυτα τα ενσυμα ειναι 252 κ τα υπολοιπα για εμας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mary1

¨όχι αν έχουν μπει οι απουσίες στο σύστημα δεν σου αφαιρούν τίποτα!

 

 

petalouda85 & Chris_saxo vts & nikou27

Αν τα χαρτιά δεν πάνε στην ώρα τους από το ΚΕΚ τότε υπάρχει καθυστέρηση στις πληρωμές!

Εμάς το τμήμα τελείωσε 5/01/2015 και πληρώθηκαν όλοι στις 15/02/2015

Αν σας είπαν στο υπουργείο ότι τα χαρτιά σας τα πήγαν εχθές τότε τα πήγαν εχθές, δεν έχουν λόγο στο υπουργείο να πούνε ψέματα.

Αν σου είπαν ότι δεν έχουν πάει τα χαρτιά σου… δεν έχουν πάει!! Ζήτα τον αριθμό πρωτοκόλλου από το ΚΕΚ κατάθεσης των χαρτιών!

 

Το έχω ξαναπεί είναι θέμα το πότε πάνε τα χαρτιά στο υπουργείο και πόσο σωστά είναι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mary1

¨όχι αν έχουν μπει οι απουσίες στο σύστημα δεν σου αφαιρούν τίποτα!

 

 

petalouda85 & Chris_saxo vts & nikou27

Αν τα χαρτιά δεν πάνε στην ώρα τους από το ΚΕΚ τότε υπάρχει καθυστέρηση στις πληρωμές!

Εμάς το τμήμα τελείωσε 5/01/2015 και πληρώθηκαν όλοι στις 15/02/2015

Αν σας είπαν στο υπουργείο ότι τα χαρτιά σας τα πήγαν εχθές τότε τα πήγαν εχθές, δεν έχουν λόγο στο υπουργείο να πούνε ψέματα.

Αν σου είπαν ότι δεν έχουν πάει τα χαρτιά σου… δεν έχουν πάει!! Ζήτα τον αριθμό πρωτοκόλλου από το ΚΕΚ κατάθεσης των χαρτιών!

 

Το έχω ξαναπεί είναι θέμα το πότε πάνε τα χαρτιά στο υπουργείο και πόσο σωστά είναι!

Αυτό ακριβώς μου είπε κ ο άνθρωπος από το υπουργείο. Να μάθω τον αριθμό πρωτοκόλλου. Ηταν ευγενεστατος κ μου απαντούσε σε ότι απορία είχα. Μάλλον τα ΚΕΚ πετάνε αετό. κ με τα πόδια να τα έστελναν θα είχαν φτάσει ήδη.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά είμαι κι εγώ σε αυτό το πρόγραμμα voucher και δουλεύω σε κυρία που έχει μία μικρή (οικιακή)  επιχείρηση

Δεν υπάρχει προοπτική ότι θα με κρατήσει  και επίσης μου κάνει κάποια περίεργα μου λέει και καλά σήμερα να μην πάω για δουλειά και να της χρωστάω ώρες για να με κρατήσει τις ημέρες που την συμφέρει παραπάνω.

Έχω κλείσει ένα μήνα και θέλω να βρω αλλού, υπάρχουν πιθανότητες να μου βρουν αλλού; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι η δική μου ερώτηση κάπου θα έχει απαντηθεί αλλά δεν μπορώ να βρω την απάντηση τώρα.

 

Σύμφωνα με τον ΟΑΕΔ :  " Ο χρόνος της επαγγελματικής κατάρτισης δεν υπολογίζεται ως χρόνος ανεργίας " 

 

Θα ήθελα όμως να ρωτήσω : Υπολογίζεται ως χρόνος προϋπηρεσίας ?

Δηλαδή μπορώ να πάρω μια βεβαίωση που να υπάρχουν αυτοί οι 4-5 μήνες του voucher και να την χρησιμοποιήσω σαν απόδειξη εμπειρίας σε διάφορα προγράμματα και προκηρύξεις που βγαίνουν ( ιδιωτικού και δημοσίου ) ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...