Προς το περιεχόμενο

Επιταγη εισοδου στην αγορα εργασιας για ανεργους 18-29 ετων


Star_Light

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι ακριβως αυτο ειναι το θεμα οτι μας εχουν θεση σε αυτη την κατασταση λες και δεν εχουμε αναγκη ειναι απλα τραγικο ολο αυτο το προγραμμα και περα απο την προοπτικη να μεινει καποιος στην επιχειρηση δεν βλεπω τι αλλο καλο κανει σε τι βοηθαει πιο πολυ ζημια κανει παρα οτι ωφελει

δεν υπαρχει πλεον το 6μηνο (στο οποιο ηλπιζαν πολλοι)  καταργηθηκε μονο με κανονκη προσληψη πλεον... κ να σου πω καλυτερα ετσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αληθεια τοσο πολυ?? δε μπορουμε να παμε να ζητησουμε εκκαθαριση φορου (συγγνωμη αν λεω βλακεια κτ τετοιο ειχα ακουσει...)

Η εκκαθάριση φόρου γίνεται ούτως η άλλως χωρίς να την ζητήσεις και έπειτα εμφανίζεται σαν βεβαιωμένη οφειλή του δημοσίου προς εσένα....το θέμα είναι πότε τα παίρνεις....!!!!! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κανείς που να είχε κάνει την θεωρεία με τηλεκατάρτιση?

Δε νομίζω. Επειδή μπορώ να φανταστώ την κατάσταση, μάλλον δε θα πατάς καθόλου και ο θεός βοηθός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά..Να ρωτήσω,μετά το πέρας της πρακτικής παίρνουμε κάποια χαρτιά από τον φορέα που κάναμε πρακτική?Πχ καποια συστατική..Η είναι στη διακριτική ευχέρεια αν θα δώσει η εκάστοτε επιχείρηση..Εγώ δούλευα σε ενα ΜΚΟ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πεμπτη 21-5 μπήκαν 702,88€ (=920* 0.764). Τελείωσα το α μέρος της πρακτικής στις 25/2.

ωραιος φιλε... , ετσι να γραφουμε ολοι ποτε τα πηραμε κ ποτε τελειωσαμε την α φαση πρακτικης για να υπολογιζουν οι υπολοιποι 

Να ρωτησω κτ τωρα που καταργηθηκε η αβαντα του 6 μηνου ισχυει ακομα οτι το ΚΕΚ εχει υποχρεωση να κανει ψηστηρι σε εργοδοτη για να μας παρει? ( στο δικο μου ειχε πει η υπευθυνη κ το τονιζε οτι θα κανουμε ΟΤΙ περναει απο το χερι μας για να σας κρατησουν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά..Να ρωτήσω,μετά το πέρας της πρακτικής παίρνουμε κάποια χαρτιά από τον φορέα που κάναμε πρακτική?Πχ καποια συστατική..Η είναι στη διακριτική ευχέρεια αν θα δώσει η εκάστοτε επιχείρηση..Εγώ δούλευα σε ενα ΜΚΟ..

Η τριμερης συμβαση που ειχες υπογραψει στις υποχρεωσεις του εργοδοτη ελεγε οτι πρεπει να δωσει βεβαιωση πρακτικης ασκησης/συστατικη επιστολη.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μια επιχείρηση θέλει να κρατήσει τον πρακτικάριο ας πούμε τι οφέλη έχει από το πρόγραμμα;

Αν θυμάμαι καλά για 1 χρόνο τις εισφορές αυτού που θέλει να κρατήσει τις πληρώνει ο οαεδ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω που τελειωσα 5/2 ακομη!! Σε καλη μερια!

 Kαι γω 4/2, ακομη και μενα.. Ημουν 6ωρος. Πρεπει να περιμενω τους 4ωρους (γαμω τις κομμωτριες μου μεσα..). Το κεκ μου ειχε πει οτι ειχε στειλει τα χαρτια της πρωτης φασης καπου στις 2 απριλιου.... Οποτε εχω λογους να περιμενω τον Ιουνη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πεμπτη 21-5 μπήκαν 702,88€ (=920* 0.764). Τελείωσα το α μέρος της πρακτικής στις 25/2.

Εγώ τελείωσα μια εβδομάδα νωρίτερα την πρώτη φάση και δεν πήρα τίποτα... οπότε μάλλον είναι σχετικό με το KEK και όχι με το πότε τελείωσε η φάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η τριμερης συμβαση που ειχες υπογραψει στις υποχρεωσεις του εργοδοτη ελεγε οτι πρεπει να δωσει βεβαιωση πρακτικης ασκησης/συστατικη επιστολη.

 

Αλλά στην πράξη συνήθως στα @@ του.

Αν μια επιχείρηση θέλει να κρατήσει τον πρακτικάριο ας πούμε τι οφέλη έχει από το πρόγραμμα;

Αν θυμάμαι καλά για 1 χρόνο τις εισφορές αυτού που θέλει να κρατήσει τις πληρώνει ο οαεδ;

Αυτό δεν ισχύει στο φετινό, έως τώρα.

 

Voucher + επαρχία = εμετός. Αυτή τη στιγμή θέλω να πάρω ένα αερόπλανο και να μην ξαναγυρίσω πίσω. Για πάντα. Forever and ever.

 

Αν ενεργοποιήσω την επιταγή και μετά με πάρουν στα κοινωφελή θα μπορέσω να πάω, γιατί δεν με βλέπω να την παλεύω και πολύ.

Επεξ/σία από Miracle Worker
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...