Προς το περιεχόμενο

[Amazon.com Android Appstore] ένα δωρεάν app κάθε μέρα


ssof

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 992
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ πάλι μπήκα μετά από κάποιο καιρό στο Amazon appstore από το κινητό, και βλέπω ότι έχουν σβηστεί οι εφαρμογές που είχα "αγοράσει" μέσα από τις προσφορές. Ούτε στις installed έχει καμία, ούτε στο cloud.. Έλεγξα εννοείται ότι είμαι κανονικά συνδεδεμένος. Μπήκα μετά από το tablet και βλέπω ότι τις έχει κανονικά...

 

Στο τάμπλετ που μπήκα βέβαια τις βλέπω κανονικά. Τι μπορεί να παίχτηκε; Στο κινητό έκανα ένα (επίσημο) update σε lollipop, μήπως αυτό φταίει; Επειδή έχω μπερδευτεί λίγο με αυτό το νέο underground, αν σβήσω το amazon app store και το ξαναπεράσω παίζει να επανέλθουν όλες;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι μπήκα μετά από κάποιο καιρό στο Amazon appstore από το κινητό, και βλέπω ότι έχουν σβηστεί οι εφαρμογές που είχα "αγοράσει" μέσα από τις προσφορές. Ούτε στις installed έχει καμία, ούτε στο cloud.. Έλεγξα εννοείται ότι είμαι κανονικά συνδεδεμένος. Μπήκα μετά από το tablet και βλέπω ότι τις έχει κανονικά...

 

Στο τάμπλετ που μπήκα βέβαια τις βλέπω κανονικά. Τι μπορεί να παίχτηκε; Στο κινητό έκανα ένα (επίσημο) update σε lollipop, μήπως αυτό φταίει; Επειδή έχω μπερδευτεί λίγο με αυτό το νέο underground, αν σβήσω το amazon app store και το ξαναπεράσω παίζει να επανέλθουν όλες;

Μήπως έχεις κάνει δύο λογαριασμούς στο Αμαζον?

Αν όχι, αποσυνδέσου και ξανασυνδέσου μήπως και ξεμπλοκάρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιώ δύο κινητά με Android (LG G2 και LG Optimus G) και έχω το appstore με τον ίδιο λογαριασμό και στα δύο, άρα έχω και τις ίδιες εφαρμογές. Επειδή αλλάζω πολύ συχνά rom και στα δύο, μου έτυχε στο Optimus G να μη μου εμφανίζει αυτά που έχω εγκατεστημένα από το appstore της Amazon. Μετά από πολλές προσπάθειες αποδείχτηκε ότι ήταν πρόβλημα της rom και με κάποια άλλη λειτουργούσε κανονικά. Βέβαια, μου το ξαναέκανε σε άλλη στιγμή, αλλά τότε το πρόγραμμα είχε κολλήσει. Τότε, χρειάστηκε εκκαθάριση δεδομένων και αφού έβαλα τα στοιχεία του λογαριασμού μου ξανά, λειτουργούσε κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανε το ίδιο, έβγαλα το app store και το ξαναπέρασα και φαίνονται κανονικά όλες οι εφαρμογές στο my apps.Δυστυχώς από το underground δεν αφήνει να κατεβάσεις καμία, λέει " γεωγραφικοί περιορισμοί ".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανονικά μου εμφανίζονται οι αφαρμογές εμένα στο appstore.

το θέμα είναι ότι το underground όπως είναι δεν μου φαίνεται σαν πρόγραμμα ως appstore αλλά για την οποιαδήποτε αγορά από το amazon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sign out και πάλι sign in έκανα, δεν άλλαξε τίποτα. Έκανα εκκαθάριση δεδομένων και πάλι sign in, στην αρχή δεν έβγαλε τίποτα, μετά μου'κοψε και πάτησα το refresh button πάνω δεξιά, έγραψε ότι κάνει sync και τα εμφάνισε. Δεν ξέρω αν αρκούσε να κάνω αυτό από την αρχή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανονικά μου εμφανίζονται οι αφαρμογές εμένα στο appstore.

το θέμα είναι ότι το underground όπως είναι δεν μου φαίνεται σαν πρόγραμμα ως appstore αλλά για την οποιαδήποτε αγορά από το amazon.

 

Ακριβώς αυτό. Σαν να ανοίγει mobile site. Δεν ξέρω πού να ψάξω. Στο παλιό App Store όταν πατάω στο Underground πηγαίνει σε άλλο "tab" ας πούμε αλλά δεν δείχνει εφαρμογές.

Στο Underground ουσιαστικά πηγαίνεις στη σελίδα τους. Αν έχει βρει κάποιος άκρη ας πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά βρήκαμε μήπως άκρη για το πώς θα κατεβάζουμε τις "Actually free";

 

Να ανοίξουμε λογαριασμό με αμερικανική διεύθυνση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά βρήκαμε μήπως άκρη για το πώς θα κατεβάζουμε τις "Actually free";

 

Να ανοίξουμε λογαριασμό με αμερικανική διεύθυνση;

Εγώ άλλαξα την διεύθυνσή μου και έβαλα μια αμερικάνικη και κατεβάζω μια χαρά!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...